Skocz do zawartości

KONKURS - Reklama firmy KOMETA - dyskusja


wapster

Rekomendowane odpowiedzi

Skomentuje grafikę. Pomysł fajny, wykonanie gorsze, ale najważniejsze jest to pierwsze.

A co mi tam pokażę też swoje prace bo niektórym się spodobały. :blush:

kometaprojektcrispers5.jpg

Ta praca była robiona na szybko dlatego jest niedopracowana.

plik_1_by_miroslawdesignstudio-d4ji0cn.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Otrzymałem telefon od Pani Agnieszki o udostępnienie filmu na forum, dowiedziałem się też, że mają straszne urwanie głowy i sama Pani Agnieszka nie wyrabia się ze wszystkim. Myślę, że pod wieczór powinny pojawić się informacje nt. nagród pocieszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel gratulacje za I miejsce i wszystkim uczestnikom konkursu. Serdeczne podziękowania dla Wapstera i Fps'a a szczególnie dla Pani Agnieszki która była bardzo zaangażowana w cały konkurs. Naprawde akcja przeprowadzona profesjonalnie. Czekamy tylko na wystawienie wszystkich wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miejsce – praca kompletna, ciekawa i z humorem. Fpshooter świetnie już ją podsumował. Muzyka dobrze dobrana, tylko to charczenie w tle może męczyć ucho i membrany w kolumnach (moje dziecko odtwarza ją co chwilę). Gratuluję pomysłu! Za pobudkę dam jedną Hukową piłeczkę mniej :laugh: - oczywiście żartuję.
Przy okazji chciałabym dodać, iż Państwa wypowiedzi na forum, zachowanie czy też subiektywne opinie nie mają żadnego wpływu na wyniki konkursu i nagrody. Oceniamy tylko i wyłącznie nadesłane prace.

II miejsce – rewelacyjny pomysł, niestety uznaliśmy, iż w pracy brak kilku elementów (m.in. danych kontaktowych do firmy). Trzeba dorzucić parę rzeczy, aby powstał plakat. Napisy są mało widoczne, użyto niewłaściwej czcionki. Dodam jeszcze za Wikipedią: „Słowo kometa pochodzi od łacińskiego cometes, które zostało zaczerpnięte od greckiego komē oznaczającego włosy na głowie. Jako pierwszy określenia komētēs użył Arystoteles, opisując je jako gwiazdy z włosami.”

Są to dwie wyróżniające się prace i w ich przypadku dyskusje toczyły się tylko o to, która jest lepsza.

III miejsce – praca ładna technicznie, z bardzo dobrymi tekstami i podkreśleniem istotnych informacji. Niestety, oglądając ją stwierdziliśmy: już gdzieś to widzieliśmy i nawet wiemy gdzie… Zdecydowanie zabrakło efektu zaskoczenia. W pracy występują tzw. literówki. Film sprawia wrażenie niedopracowanego. Niemniej jest to reklama, która nadaje się do publikacji po pewnych poprawkach.

W pozostałych pracach sytuacja przeważnie przedstawiała się tak: był oryginalny pomysł lub praca była świetna technicznie, ale zabrakło koncepcji co z tym dalej zrobić. Wielu z Państwa nadesłało prace, które można wykorzystać jako pewien element w reklamie. Natomiast nagrodzone prace nadają się do publikacji, pomimo pewnych niedociągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crispers gdyby chodziło o samą grafikę z pewnością byś wygrał:) bo bardzo ładnie zrobione, jednak w tym konkursie liczył się przede wszystkim ciekawy pomysł jak i dobre, estetyczne wykonanie:)
Teraz czekamy na ogłoszenie kolejnych zwycięzców:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Crispers gdyby chodziło o samą grafikę z pewnością byś wygrał:) bo bardzo ładnie zrobione, jednak w tym konkursie liczył się przede wszystkim ciekawy pomysł jak i dobre, estetyczne wykonanie:)
Teraz czekamy na ogłoszenie kolejnych zwycięzców:D


Dokładnie, zabrakło pomysłu. Wykonanie raczej dobre, choć nie perfekcyjne, ale to itak nie ma dużego znaczenia. Dzięki za opinie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A kiedy reszta wyników?


Bedzie do jutra. Rozmawialem przez telefon z Pania Agnieszka i jeszcze musza ustalic jaki maja byc nagrody za wyroznienia. Lista nagrodzonych juz jest, tylko trzeba ustalic co kto ma dostac.
Podobno mi udalo sie zalapac podobnie jak Crispersowi ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody pocieszenia otrzymają (kolejność przypadkowa):
1.Sylar za projekt granatowej koszulki - bardzo nam się spodobał tuning loga oraz projekt całościowo
2. Fpshooter za wiersze - świetne, gratuluję talentu! Do użycia w reklamie są jednak trochę za długie. Brak im oprawy i koncepcji co z nimi począć. Coś wymyślimy, bo szkoda ich nie rozpowszechnić.
3. Newuser3 za kolorowy plakat - doceniliśmy to, iż pomimo dużej ilości elementów są one dobrze ze sobą skomponowane
4. Marcinok za plakat z wierszykiem - jest pomysł i na kompozycję i na wierszyk
5. Dezerter96 za wierszyk - prosty, wesoły, nie za długi i nie przekombinowany
6. Crispers5 za grafikę czarno-białą - świetna zabawa deseniami, kształtami i cieniami. Litery "E" i "T" mało czytelne. Zabrakło koloru (fajerwerki kojarzą się z czymś radosnym) i pomysłu, do czego wykorzystać grafikę. Ja ją widzę, jako animację, komiks lub film z graficiarzami

Gratuluję:)

Proszę Autorów o publikację swoich prac na forum

Nie mieliśmy w planach przyznawania nagród pocieszenia. Jednak skłoniło nas do tego Państwa zaangażowanie. Jutro poinformuję Państwa, jakie nagrody otrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozostałych prac...
Na wzmiankę zasługują m.in. reklamy radiowe. Obydwaj Panowie ze świetnymi ciepłymi głosami. Nic tylko słuchać. Nagrania jednak zdecydowanie za długie. W jednym brak pomysłu, czegoś co by wzbudziło zainteresowanie słuchającego. W drugim natomiast był pomysł, który niestety obrócił się przeciwko Autorowi, bo wywoływał niepożądane przez nas skojarzenia z naszą firmą. Było też karaoke z niezłym tekstem (niepotrzebnie takim długim).
Prace plastyczne ciekawe, fajnie wykonane (atrapa szelki i samoskładające się pudełko), tylko co z nimi począć.
Wierszyki nagrodziliśmy te, które nam się najbardziej spodobały. Podobnie postąpiliśmy z grafikami.
Filmów było dużo, lecz niczym się nie wyróżniały. Brakowało w nich pomysłu. Nagrodziliśmy ten, w którym był wierszyk i dobre teksty. W prezentacjach multimedialnych również zabrakło kreatywności.
Bardzo wiele było prac z projektem nadruków na artykuły reklamowe. To zdecydowanie za mało... Nagrodziliśmy jedną, w której jest i hasło i kompozycja i pomysł.
Bardzo mi przykro, iż niektórym z Państwa nie udało się zdobyć wygranej. Życzę powodzenia w kolejnych konkursach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powiem, że konkurs swietny, jak i oczywiscie organizator. Nie miałem pomysłu na prace, a jeśli nawet on był to niestety brakło doświadczenia aby zrobić coś tak godnego uwagi :) Mam nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze taka "akcja" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom. I dziękuje firmie Kometa, że w ogóle podejmuje się organizowania takich konkursów. To dobrze promuje Państwa firmę i świadczy o tym, że zależy Wam na dobrej opinii wśród klientów:)
Pozdrawiam
FITBest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować firmie Kometa za wyróżnienie mojej pracy :) Gratuluje również zwycięzcom (bardzo fajne prace) jak i pozostałym wyróżnionym.

Zgodnie z prośbą Pani Agnieszki umieszczam tutaj moją pracę (oczywiście pomniejszoną, orginał był w formacie A4 300dpi). Pomysł-plakat reklamowy, nieco inna konwencja.

kometa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikuję mój wierszyk

Chcesz w Sylwestra mieć zabawę?
To zdaj sobie z tego sprawę
Bez Komety się nie uda
A z nią zniknie wszelka nuda

Asortyment ma ogromny
A u innych bardzo skromny
Pełno zalet i brak wady
Na Kometę nie ma rady!

Do zabawy – do strzelania
Wie to Zbyszek, wie to Ania
Wiosną, zimą nawet w lecie
Kup petardy w tej Komecie!
Również bardzo dziękuję za wyróżnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za wyróżnienie, jak usłyszałem o liczbie zgłoszeń i o tym, że Państwo nie wyrabiacie to od razu pomyślałem "Pewnie ludzie zrobili o niebo lepsze projekty" :) Cieszę się niezmiernie :D Jeszcze raz dziękuję organizatorom, Pani Agnieszce i całej Komecie oraz życzę Wesołych Świąt i smacznego karpia :)

A oto moja praca:
koszulkagranatowakometa.png

Obrazek oczywiście pomniejszony :) Jak ktoś ma problem z rozczytaniem to już mówię co tam jest napisane: "kometa.wroc.pl" i pod spodem "Uchylamy skrawek nieba!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę śmiało powiedzieć, że poziom tego konkursu był najwyższy w dotychczasowych przeprowadzanych na forum rywalizacjach. Okres przygotowań był niedługi, natomiast efekty są godne podziwu. Osobiście grafika z 2-giego miejsca dla mnie jest nr1. W dodatku, gdy dowiedziałem się o znaczeniu słowa to zupełnie umocniłem się w przekonaniu, że praca jest superancka! Chyba każdy widzi, że firma Kometa najbardziej angażuje się w konkursy, ma najcenniejsze nagrody, a poziom rywalizacji jest najwyższy. Poprostu jaka n agroda taki poziom współzawodnictwa. Naprawde słowa uznania dla pozostałych wyróżnionych zawodników za bardzo dobre projekty i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrodzone prace są na prawdę dobre - grafika świetna i bardzo sprytnie nawiązująca do etymologii słowa "kometa". Gratuluję pomysłu, wykonanie też dobre. Film vela już omawiałem. Jeśli chodzi o film Rafaena, to oglądając go mam lekkie de ja vu, ale nie mnie go oceniać...
Jeśli chodzi o wykorzystanie mojej twórczości to pomyślę, co z tym fantem zrobić ;)
Generalnie zgadzam się z werdyktem, że moje prace są nieco za długie, żeby wykorzystać je w całości w reklamie. No cóż, nie każdy został obdarzony takimi samymi talentami. Ja kompletnie nie znam się na tworzeniu profesjonalnej grafiki, czy edycji filmów. Takie umiejętności, mówiąc w prost, nie były mi nigdy potrzebne, a krótki czas uniemożliwił mi na odpowiednie przeszkolenie się w tym zakresie. Natomiast w dziedzinie twórczości pisanej polecam się na przyszłość, biorę czasem udział w różnych inicjatywach non-profit. W konkursie wziąłem udział nie tylko dla nagród, przy okazji wróciłem trochę do pisania, co prawdopodobnie zaowocuje w niedługim czasie trochę bardziej rozbudowanym tekstem na poziomie ponadgimnazjalnym ;)
Cieszę się również, że moje zgłoszenia podsunęły pomysł na przyszłoroczną edycję konkursu z pod znaku Komety. Ma być zdecydowanie więcej czasu na przygotowania, a sama koncepcja konkursu zapewne przyniesie wiele dobrej zabawy w czasie tworzenia prac. Oj będzie się działo... ;)!!

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wyróżnienie mojej pracy :) Gratulacje dla wyróżnionych i zwycięzców.
Oto moja praca:
konkurskometa4.th.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kiedy będzie wiadomo jakie są nagrody pocieszenia?


Najprawdopodobniej dzisiaj późnym wieczorem.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy Marcinoka jest rażący błąd!! użyto słowa petard jako synonim fajerwerek, a jak wiemy jest to określenie błędne. Pomyłka powoduje brak logiki w dalszej części rymowanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...