Skocz do zawartości

Osoby niepełnoletnie


gg505

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że chętnie pozgarniam adresy i naślę policję :) Każdemu sprzedającemu fajerwerki osobom poniżej 18 roku życia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 lub kara grzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce podchodze do kasy biore Jupitera, płace zabieram i ide ;] Moze dlatego ze wyglądam na 18+ tylko ten je*** głos jak u 15 latka ;( xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie jest,ale słyszałem nie dawno w radiu że podzielą fajerwerki na kategorie:dla osób od 12 roku życia,chyba jeszcze od 16 roku i od 18


Dobrze by było jakby takie coś zrobili,ale by wymagali pewnie legitymacje szkolne

Widzę że chętnie pozgarniam adresy i naślę policję :) Każdemu sprzedającemu fajerwerki osobom poniżej 18 roku życia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 lub kara grzywny.


Tylko spróbujesz :smile: :smile:.To jest ostatnia nadzieja dla niepełnoletnich :smile:
¾ to ty będziesz płacić :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pamietam że widziałem 8 latka co kupował petardy. A sprzedawca chętnie doradzał mu jakie wybrać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pamietam że widziałem 8 latka co kupował petardy. A sprzedawca chętnie doradzał mu jakie wybrać :mrgreen:


takie jest życie w Polsce. Sklepy chcą zarobić więc sprzedadzą nawet 8 latkowi. ich to nie obchodzi że może mu urwać rękę. A jak takiemu 8 latkowi się coś stanie to puźniej się w sądzie znajdzie i będzie odpowiadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie, ze np. na odpuście gostek sprzedał dla siedmiolatka petardy, a wieczorem w wiadomościach słyszy że jakiemuś dzieciakowi palce urywa. To juz on później nie sprzedaje dla nieletnich, chyba że jak jest oszustem i widzi tylko zarobek. Moim zdaniem tylko wtedy przestają sprzedawac jak albo ich polcimajstry złapią albo stanie sie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi w geancie sprzedali wyrzutnie i petardy a jak wychodziłem to obok geanta była taka mała budka i tam też byly fajerwerki no to nie mogłem sie oprzeć i poszedłem zobaczyć co tam jest :wink: ...podchodze, facet mówi : 'słucham ?' (a mi wpadł w oko BIG TIGER którego nigdy nie miałem) no wiec pytam się : 'po ile ta petarda'? a on : '5 zł ale trzeba mieć 18 lat'
a ja uśmiechnełem się i powiedziałem : 'to poprosze' :razz: dał mi i jeszcze życzył miłej zabawy :razz: :razz: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu bylem w wigile w GEANCIE i mi sprzedali ku mojemu zdziwneniu fajerwerki i przyjechalem po swietach i juz nie chcieli sprzedac co za lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem 5 km do Liddla z kumplem i raz nam sprzedali pozniej jedziemy i tu klops nie sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi w geancie sprzedali wyrzutnie i petardy a jak wychodziłem to obok geanta była taka mała budka i tam też byly fajerwerki no to nie mogłem sie oprzeć i poszedłem zobaczyć co tam jest :wink: ...podchodze, facet mówi : 'słucham ?' (a mi wpadł w oko BIG TIGER którego nigdy nie miałem) no wiec pytam się : 'po ile ta petarda'? a on : '5 zł ale trzeba mieć 18 lat'
a ja uśmiechnełem się i powiedziałem : 'to poprosze' :razz: dał mi i jeszcze życzył miłej zabawy :razz: :razz: ....


zawsze te budki co stoją koło hipermarketów to strasznie drogo mają. :???:


To znaczy wiesz nie chodzi mi tu o cene ale o to że mi sprzedał mówiąc wcześniej że trzeba mieć 18 lat :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi w geancie sprzedali wyrzutnie i petardy a jak wychodziłem to obok geanta była taka mała budka i tam też byly fajerwerki no to nie mogłem sie oprzeć i poszedłem zobaczyć co tam jest :wink: ...podchodze, facet mówi : 'słucham ?' (a mi wpadł w oko BIG TIGER którego nigdy nie miałem) no wiec pytam się : 'po ile ta petarda'? a on : '5 zł ale trzeba mieć 18 lat'
a ja uśmiechnełem się i powiedziałem : 'to poprosze' :razz: dał mi i jeszcze życzył miłej zabawy :razz: :razz: ....


zawsze te budki co stoją koło hipermarketów to strasznie drogo mają. :???:


To znaczy wiesz nie chodzi mi tu o cene ale o to że mi sprzedał mówiąc wcześniej że trzeba mieć 18 lat :mrgreen:


To są jakieś palanty które chcą jak najwięcej zarobić, lepiej by obniżyli ceny a nie sprzedawali niepełnoletnim :???:



e tam palant :P ja sie raczej siesze że mi sprzedał :wink: a 5 zł to mi sie wydaje że nie jest tak drogo...przynajmniej nie widziałem taniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil gdzie kupujesz fajerwerki? Bo ja też jestem z Warszawy (i jestem Legionistą :D)


oooo no to z wielką chęcią Ci powiem ;] na 2006/2007 kupowałem w geancie na jubilerskiej, w tesco możesz kupować tez dobre są, na szembeka ale to dzień przed sylwkiem albo w sylwka a jak chcesz kupować tak w ciągu roku to w hurtowniach pod Warszawą adres masz tu firmy SuperPower http://superpower.pl/?page=7 ja tam jeżdze co roku i jestem zadowolony i jeszcze firmy Tropic ale tam nie byłem tu masz adres http://www.tropic.pl/kontakt.php

sorry że troche nie na temat :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil gdzie kupujesz fajerwerki? Bo ja też jestem z Warszawy (i jestem Legionistą :D)


oooo no to z wielką chęcią Ci powiem ;] na 2006/2007 kupowałem w geancie na jubilerskiej, w tesco możesz kupować tez dobre są, na szembeka ale to dzień przed sylwkiem albo w sylwka a jak chcesz kupować tak w ciągu roku to w hurtowniach pod Warszawą adres masz tu firmy SuperPower http://superpower.pl/?page=7 ja tam jeżdze co roku i jestem zadowolony i jeszcze firmy Tropic ale tam nie byłem tu masz adres http://www.tropic.pl/kontakt.php

sorry że troche nie na temat :grin:

Jest jeszcze bardzo fajna hurtownia na ul.Narocz7(Tropic)ich strona

www.fajerwerki.waw.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz racje fireman dorosli jakby mieli odpalac fajerwerki to przy najblizszym sylwestrze ni mieli by reki :mad: ja juz 5 lat strzelam a ma 12 lat :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu bylem w wigile w GEANCIE i mi sprzedali ku mojemu zdziwneniu fajerwerki i przyjechalem po swietach i juz nie chcieli sprzedac co za lipa


Zależy jaka babka jest czy (facet) jak się zmieni i przyjdzie ktos inny to mogą ci czasem nie sprzedać....przyjeżdżasz drugi raz już masz zaplanowane co chcesz kupić a tu lipa :( skąd ja to znam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest każdy chce zarobić,ale przeważnie to jak są drogie żeczy to dzieciom sprzedają bo wiadomo dziecko na wszystko poleci jak mu sprzedadzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja. Każdy chce zarobić, w innych krajach zarabiają więcej i nie mają miejsca takie rzeczy, a jak już mają to w mniejszej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...