Skocz do zawartości

Ortografia na forum.


xSound

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy spostrzegłem, że na forum jest strasznie dużo dysortografów, ludzi którzy nie umią pisać poprawnie ortografii, popełniają rażące błedy ortograficzne. I tutaj się wysuwa moja prośba:

LUDZIE DO CHOLERY JASNEJ, PISZCZE PO POLSKU, NIE PO POLSKIEMU. JAK NIE WIESZ JAK SIĘ PISZE DANY WYRAZ, PISZCIE W WORDZIE, A PÓŹNIEJ KOPIUJCIE NA FORUM !

Nie mówię, że sam jestem doskonały, bo nie jestem i jesteśmy tylko ludzmi. Każdy może się pomylić ale nie tak nagminnie, Wiec prosze was bardzo, jak nie wiecie jak sie pisze dany wyraz, zapytajcie się mamy albo taty, albo spójrzcie do słownika, ale na Boga, nie róbcie tyle błedów! Często i ja przestawiam literki, ale staram się tego robić i nie robie tego aż tak czesto, jak na tym forum poszczególne osoby popełniają błędy ortograficzne.

Pamietam jeden post, że aż było czerwono od błedów, dobrze, że moderator to poprwaił bo normalnie spadłem z krzesła, więc prosze userów o jeszcze raz pisanie poprawnie, jak nie wiecie ja napisać wyraz nie piszcie (to druga opcja ;)).

Podziekowania dla moderatorów, za utrzymywanie mnie przy krześle, żebym nie spadał z niego i poprawanie wszelakich błedów ortograficznych;)

Dziekuje za przeczytanie, Pozdrawiam xSound ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat już był władza blokuj


Podaj mi link do tego tematu, bo ja jakoś nie widziałem, a pozatym co to ma do rzeczy, musialem się podzielić moimi odczuciami, w końcu to forum, nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fajerwerki.webd.pl/forum/viewto...ghlight=firefox

W tym temacie jest co nieco o ortografii - ale ty się już tym nie martw, szykują się duże zmiany - na razie więcej powiedzieć nie mogę :)


Ale to jest temat poświęcony tylko i wyłacznie ortografii, bo już nie mogłem, ja zobaczyłem wypowiedzi niektórych. Miejmy nadzieje, że te zmiany na lepsze wyjda forum, Pozdrawiam xSound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę doczekać się tych zmian ! Tyle tu dzieci neo ! A co do ortografi to zdadzam się z xSound !! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ortografią na tym forum jest
łagodnie mowiąc źle ale, np.
na forum o brainiacu jest dużo
gorzej(tamci modzi chociaż
poprawiają wiele ortografów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę sam powiedzieć że mam przypadłość zwaną dysortografią
ale i na to jest sposób aby posty były 100% poprawnie napisane...
[patrz moje posty :P]

FireFox 2

-Po co Firefox?
1. Firefox 2 w polskiej wersji językowej posiada wewnętrzną korektę błędów ortograficznych :P
2. Owa przeglądarka ma mniej dziur niż IE w każdej wersji

-Nie umiem tego ściągnąć
1. Jak nie Umiesz mogę napisać jakiś poradnik czy coś!

-Czy mój pomysł spotka się z akceptacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam dysortografie, ale staram się byków nie robić, a gdy mam jakieś wątpliwości to pytam się kogo innego.
ps. Może to i są szczegóły ale to jest temat o błędach więc: UMIEJĄ A NIE UMIĄ :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest napisane" a nie "pisze", wg. mnie najbardziej rażący błąd spotykany w całym otoczeniu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za OFF top ale co to znaczy dzieci neo?


Jest to, najprościej mowiąc, protest przeciwko dzieciakom na forach, które nie dorosły jeszcze do korzystania z takich dobrodziejstw jakim jest Internet. :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

niestety bardzo dużo osób na forum ma problemy z pisaniem poprawnym, powód jest prosty są to zazwyczaj "małe" dzieci które oglądają serial "Włatcy móch" a jak sam autor sie wypowiadał dóżo jest ta błedow ort. zrobionych [specjalnie?!] i takie młode "umysły :D " czytają te napisy i ich mózg zapamiętuje słowo "jósz" a nie "już" gdyby jeszcze czytali książki nie było by tego problemu, niestety pokolenie czesia sie rozrasta :? a jak jest rada?
CZYTAĆ KSIĄŻKI! i używać mozzili 2.0.4 która podkreśla błędy ort. albo kopiować tekst do worda!, ale bez czytania książek nie da cie sobie rady w życiu![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fear- i tu się z Tobą zgadzam... sam czytam dużo (przeważnie) książek i z dyktand dostaję same "piątki", chociaż nigdy się nie ''uczyłem'' ortografii.

POLECAM www.so.pwn.pl

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście będę pilnował żeby nie było błędów w postach, oczywiście w miarę moich możliwości. Jeżeli komuś będą sie zdarzać sporadycznie jakieś błędy to przymknę na to oko, ale jeśli zobaczę, że dany delikwent będzie robił orty zbyt często to wyciągnę ku temu odpowiednie konsekwencje :!:



i z dyktand dostaję same "piątki"


Dzisiaj poprawiłem trochę Twoich ortów, a więc z Twoją ortografia nie jest aż tak różowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówicie , to żuk powinien mieć tu bana :mrgreen: :mrgreen:
Ortografi nie upilnujecie , ale prościej byłoby karać takich delikwentów , albo wgrać mod , który kasuję posty z błędami (wogóle nie można takiego postu wysłać).
A jeszcze lepiej wgrać możliwość sprawdzenia ortografi przed wysłaniem postu, jak to jest na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda Patryk, nikt nie jest święty o każdemu moze sie zdażyć zrobić błąd, ale jak ktoś napisze jósz to ja przepraszam... dlatego mozilla firefox 2 i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by jeszcze pokombinować z czymś wbudowanym np. Cenzura słów - chodzi mi o to, że przykładowo błędnie napisane słowo zamieniałoby się na prawidłowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówicie , to żuk powinien mieć tu bana :mrgreen: :mrgreen:
Ortografi nie upilnujecie , ale prościej byłoby karać takich delikwentów , albo wgrać mod , który kasuję posty z błędami (wogóle nie można takiego postu wysłać).
A jeszcze lepiej wgrać możliwość sprawdzenia ortografi przed wysłaniem postu, jak to jest na tym forum.


a gdzie znaleźć takie mody :?:

To by były chyba najlepsze rozwiązania. Bo pozbyli byśmy się błędów w postach na dobre :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówicie , to żuk powinien mieć tu bana :mrgreen: :mrgreen:
Ortografi nie upilnujecie , ale prościej byłoby karać takich delikwentów


:arrow: Jeśli chodzi o Żuka to ja tu wstecz działać nie będę.
:arrow: Ortografii to ja już tutaj dopilnuję. :razz:
:arrow: Karać będę i to surowo, przynajmniej nauczycie się pisać. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry pj.patryk, myślałem, że liczysz tylko takie błędy jak chociaRZ (który popełniłem, bo już zmęczyło mnie popszednie pisanie postów), a tu okazuje się, że za ''laseczki'' (oczywiście przy a i e :mrgreen: ) też się bierzesz :smile:
pzdr. i pŻyRZekam, że będę się starał nie robić błENdUF :grin:
pzdr. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...