Skocz do zawartości

Moja Pirotechnika 2011


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Będę w tym temacie dodawał wszystkie opisy oraz zdjęcia związane z przygotowaniami do moich amatorskich pokazów pirotechnicznych.Znajdą się tutaj filmy, zdjęcia oraz plany i projekty pokazów.

1.Prototyp 16 kanałowego systemu do odpalania (Projekt opracował Pan Zbigniew Kubicki).Pisząc prototyp nie mam na myśli tego, że nie działa :) Po prostu chciałem sprawdzić czy projekty układów elektronicznych są poprawne.Wkrótce dodam zdjęcia systemu zbudowanego na najlepszym osprzęcie jaki jest dostępny do kupienia.

sys1.th.jpg

2.Jest to pierwsza część stuffu na ten rok.Kosztował mnie on około 70zł, a całkowity budżet na ten to rok to min. 1000zł.

stuf1b.th.jpg

3.Stojaki do single shotów

stojak4.th.png

stojak5.th.png

stojak3.th.png

stojak2.th.png

stojak1.th.png

stojak6.th.png

Zapraszam do komentowania ;)

Wkrótce zdjęcia stojaków do single shotów oraz stojak z regulowanymi kątami strzelania bomb 2"

---->Jeżeli temat umieściłem w złym temacie to proszę adminów o przeniesienie i usunięcia tego wpisu<----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe stojaczki do single shotów o kalibrze max 1".Cała konstrukcja jest na śruby, a więc można ją rozkręcać i tworzyć różne kombinacje :) Każdy ma długość 1m

stojak4.th.png

stojak5.th.png

stojak3.th.png

stojak2.th.png

stojak1.th.png

stojak6.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie
Skończyłem plan pokazu sylwestrowego 2011.Bardzo bym prosił o jakieś sugestie dotyczące zmian, większość wyrzutni wiedziałem na filmie dlatego nie wiem czy w rzeczywistości spiszą się równie dobrze.
Strzelam do podkładu Hallelujah Alexandry Burke
http://chomikuj.pl/sylwusia113/Muzyka/Alexandra+Burke+-+Hallelujah
Link do pobrania planu : http://www.sendspace.com/file/6j81oa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No no przyłożyłeś się !! ale czy te skrzynki do tego systemu odpalania nie za dużo :D ?


skrzynki ? :P Jeżeli chodzi Ci o system to na ten nie patrz w mojej piro pracowni już czeka inny :P Też 16 kanałów ale na najlepszym osprzęcie :)Poza tym będę odpalał po kilka spłonek na raz z jednego kanału więc styknie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i estetycznie wykonałeś te stojaki ciekawe wyrzutnie tylko bym zmienił podkład muzyczny na bardziej żywszy np:Tiesto Flight 643, Tiesto Break My Fall (feat. BT) albo Tiesto Dance4Life.Ale naprawdę zmień tą muzykę którą masz i wybierz jeden kawałek dj Tiesto z których ci podałe nie będziesz żałował kameleon albo zostań na swoim. A stojaki bardzo ładne jak marzenie tylko się nie złość że ci narzuciłem muzykę dobrze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Oto oficjalna wersja mojego systemu.Panel sterowania wykonany na najdroższych i za razem najlepszych częściach.System przetestowany na przewodzie 50m, próba zakończona powodzeniem :) W przyszły weekend wrzucę zdjęcia wszystkich akcesoriów.



img8891n.th.jpg

45162393.th.png

68901778.th.png

Łączny koszt z akcesoriami około 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z wieloma radami żebym zmienił podkład do pokazu na sylwestra, postanowiłem, że faktycznie tego typu utwór w ogóle nie pasuje do takiej nocy jak sylwester :) Dlatego wracam do swojej pierwszej opcji czyli Swedish Hause Mafia + AC/DC Thunderstruck a więc pokaz wydłuży się o jakieś 4 minuty.Wkrótce szczegółowy plan odpalania dodam tylko, że podczas ostatniej minuty nie będzie widać nieba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)
Plany na sylwestra się całkowicie zmieniały.Nie będzie żadnego pokazu pod muze, po prostu kupuję kostki łączę po kilka na raz i podłączam do systemu.Takie klasyczne uczczenie nowego roku będzie :)
pierwsza paczuszka dziś zamówiona z wulkana :
txb602 10,40x4=41,60zł
txb603 10,40x4=41,60zł
txb604 10,40x4=41,60zł
txb605 10,40x4=41,60zł
txb473 74zł
txb592 56zł
txb400 105zł
jw07 16,80x4=67,20zł
jw39 60zł
yhw009 83zł
K00201 PETARDA DRASKOWA K0201 60SZT. 0,65złx50=32,50zł
JC005 7,80złx2=15,60zł

~650zł

co sądzicie o takim zestawieniu :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zestawienie moim zdaniem bardzo dobre, tylko zastanawiam się, po co Ci 3600 sztuk K0201 ?


KONKURS NA NAJDŁUŻSZY KARABINEK :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia Wulkan, koszt po rabatach to 500zł a kolejne zamówienie będzie się składało tylko i wyłącznie z komety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja
400 zapalników 0,5m
img9833e.th.jpg

Karabinek 3700 strzałów 12 metrów

img9835t.th.jpg

6/8 stuffu do pokazu(jutro dojdzie wyrzutnia cypr oraz red sea z komety)

img9832x.th.jpg



pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...