Skocz do zawartości

Film "Kibol"


Kamilegionista

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wraz z Gazetą Polską wyszedł film pt. "KIBOL". Tytuł nieco prowokacyjny, ale dzisiejsze media praktycznie uważają za KIBOLI wszystkich tych, którzy wspierają, jeżdżą za swoją drużyną po całym świecie. Wiem, że wiele osób z tego forum nie ogarnia tych tematów, dlatego właśnie pisze.
Naprawdę bardzo zachęcam do obejrzenia tego filmu, jest w trzech partach na Youtube. Po prostu to zobaczcie i uwierzcie, że Polskie stadiony SĄ bezpieczne.

http://www.youtube.com/watch?v=ILFrzoh7Ot8
http://www.youtube.com/watch?v=QK-EXjsywWE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=djLZ-X82rl4&feature=related

WARTO zobaczyć:)


Polecam również obejrzenie wywiadu z Piotrem Staruchowiczem - "Staruch" - to również nie jest kibol :)
http://www.youtube.com/watch?v=BZN8zol5FiI




Dodam, że nie potrzeba tu wpisów na temat tego, kto komu kibicuje. Zachęcam również, do wypowiadania się na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kamilu chciałbym powiedzieć że jestem kibicem Gdańskiej Lechii i kibicowanie nie jest mi obce.
Film bardzo dobrze przedstawia fakt że na stadionach jest bezpiecznie jedynie jednym meczem w ostatnich czasach był to mecz o puchar polski ale to jest już wina po stronie organizatorów że wpuszczali wszystkich (nawet pijanych).
Chciałbym także przytoczyć taką moją historie gdy kiedyś zacząłem rozmawiać z moim ojcem o meczach kibicach itp i za wszelką cenę chciał mnie przekonać że jest to niebezpieczne chodzenie na mecze bo można dostać co chwile gadał mi że w telewizji cały czas o tym trąbią jak złapali chuliganów za tzw ustawki więc się już (żeby grzecznie powiedzieć) zdenerwowałem się ;) i zabrałem mojego ojca na mecz derbowy pomiędzy Lechią Gdańsk a Arką Gdynia z początku ojciec się trochę bał ale gdy już byliśmy przy stadionie i widział jak wszystkich kontrolują nie wpuszczają pijanych osób na stadion i poczuł tą atmosferę meczu to nabrał pewności siebie po meczu przyznał mi rację że na stadionach jest bezpiecznie i że podobał mu się mecz jak i organizacja (nie to co kiedyś) od tamtego czasu gdy mówią w telewizji że znowu jakaś afera była z kibicami to teraz mój ojciec się z nich śmieje że tak oni kłamią i za wszelką cenę media chcą przekonać że dalej na stadionach jest niebezpiecznie.
Więc mam do wszystkich taką prośbę jeśli uważasz że na stadionach jest nie bezpiecznie to idź na mecz i zobacz to na własne oczy a nie wierzysz mediom :)

jaki symbol :happy: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w rodzinie nie miałem najmniejszego problemu z tym, ponieważ miłość do Legii mam po tacie :) To z nim za małolata zaczynałem chodzić na Legie, miałem jakieś 8 lat, na mecze chodze do dziś i nic mi się nigdy nie stało.
To, co stało się w Bydgoszczy dzieje się na stadionach na całym świecie, nawet w Anglii o której większość ludzi nie ma pojęcia, tam też z zachwytu potrafią wybiec na boisko (mówie o kibicach Legii) i nikt nie widzi w tym nic złego, bo skoro w intencji jest świętowanie zdobycia jakiegoś trofeum z piłkarzami, to co w tym złego?
W filmie dobrze wspomniana akcja która działa się kilka m-cy temu w Wiedniu, 25 minuta i kibice Austrii wbiegają na boisko gdy ich drużyna przegrywała 2-0.
Kiedy taka sytuacja miała miejsce w Polsce? Piłka nożna to emocje, czasem jakaś część tłumu nie wytrzyma i dzieje się to co się dzieje, ale trzeba przyznać, że takie rzeczy są wszędzie, w Polsce z roku na rok jest coraz mniej takich incydentów, a media za to robią co chwila większy problem z NICZEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film dla ludzi z tematu normalny i nic nowego nie odkrywa.Dla kogoś, kto swoje informacje pobiera jedynie z mediów super źródło, które pokazuje pewnie rzeczy w zupełnie innym świetle.
Polecam film obejrzeć i przekazywać dalej osobą, które są negatywnie nastawione do całej sceny kibicowskiej, jak i również zwolenników działań rządu.
pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze chciałbym się odnieść do ostatniego filmu gdzie kibic zwanym staruchem mówi że ma zakaz stadionowy za stanie na płocie i prowadzenie dopingu to mnie już rozwaliło że za takie coś dostał zakaz stadionowy :laugh:
skoro on dostał za to zakaz to ja i wiele innych kibiców powinniśmy też dostać taki zakaz
najgorsze jest jednak to że jak zwykły polak coś zrobi źle to od razu jakąś kare chce się mu dać
ale jak jakiś np polityk po pijaku siedzi w sejmie i ledwo co się trzyma na nogach to od razu że to nic takiego przecież każdemu się to może zdarzyć.
Pamiętam jak kiedyś mój sąsiad (mój sąsiad jest jakimś prawnikiem czy kimś tam) był w sejmie to powiedział mi że oni wszyscy zachowują się jak małe dzieci jeden śpi drugi czyta gazetę albo gada przez telefon a jeszcze inni stoją za drzwiami i sobie gadają i mają wszystko w d****
a i jeszcze jedno nie wiem czy wiesz Kamil ale gdy powstał klub Lechia Gdańsk to Lechia trzymała z Legią lecz później zaczeli się kłócić bo Lechia zaczęła trzymać z Wisłą i ze Śląskiem i wtedy Legia powiedziała nie albo my albo Wisła i Śląsk i Lechia wybrała Wisłę i Śląsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fajnie - nie fajne to raczej nie temat na takie rozkminki i nie my o tym decydujemy ;)


oczywiście o tym nie decydujemy my ale pomyśl tak że gdyby Lechia trzymała z Wisłą ze Śląskiem i z Legią to przecież była by to potęga czterech klubów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzebię temat ;)
Film naprawdę dobry, wreszcie mamy wyraźny dowód dla pokazania swoim mamom i babciom, że ich myślenie "nie puszcze Cie na mecz bo nie wrocisz, ze stadionu Cie do szpitala odwiozą itd" to dzisiaj czysta głupota xD
Na polskich stadionach tak ostro było w latach 90. (np. derby Warszawy '97 rok), teraz policja i władze klubów naprawdę dbają o bezpieczeństwo na wszystkich stadionach. Czasem aż za bardzo (Bydgoszcz). Chociaż jestem kibicem Jagiellonii a lubię też Polonię Warszawa (nauczył mnie tego Dziadek, bo pochodził z kolejarskiej rodziny to wiadomo ;) ), to w 100% popieram kibiców Legii. Z ponad 30 fanów "Wojskowych" zrobiono w mediach bandytów, tylko po to żeby policja i rząd mogli się pochwalić "zaprowadzaniem porządku na stadionach". Swołocz, która była obecna na stadionach 15 lat temu, teraz jest w zaniku. Oprawy kibicowskie w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, a nawet na Śląsku i Białymstoku, robią wrażenie również w Europie. Jednocześnie niemal nie słyszy się o wybrykach pseudokibiców (ostatnio słyszałem coś takiego chyba rok temu, bodajże po jakimś meczu na Śląsku). Ci kibice, których wielu tzw. "prawdziwych, kulturalnych Polaków" uważa za bandytów i chuliganów, w rzeczywistości są większymi patriotami i lepszymi ludźmi od wielu z nas. Co roku jestem w Warszawie 1 sierpnia na Powązkach, co roku widzę też tam wieniec od kibiców Legii (od kibiców Polonii też raczej jest, tyle że tam leży tych wieńców całe dziesiątki jeśli nie setki ;) ). Ja sam w życiu byłem (nie licząc lig okręgowych) na stadionach Jagiellonii, Polonii, GKS-u Katowice i Lechii Gdańsk. Wszędzie spokój, kultura, mili ludzie. Dlatego jeszcze raz się pytam: gdzie ci bandyci? Gdzie ci chuligani! Niech władze polskie przestaną za przeproszeniem pierd***ć o "zwalczaniu chuligaństwa na stadionach", i wezmą się za budowę infrastruktury na Euro, jeśli nie chcą żeby Polska stała się (po raz kolejny) pośmiewiskiem Europy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z NS tak więc kibicuję naszemu pierwszoligowemu zespołowi Sandecji Nowy Sącz :) Według mnie takie zgody i kosy są bez sensu, rywalizacja trwa na boisku pomiędzy piłkarzami a nie na ulicy pomiędzy kibicami. Ale np po Krakowie bał bym się chodzić np w koszulce Cracovii, bo wiadomo że jest garstka fanatycznych kibiców wisły którzy za koszulkę potrafią sprzedać kosę pod żebra... Zresztą to działa w obie strony, każdy klub ma kibiców, i fanatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale np po Krakowie bał bym się chodzić np w koszulce Cracovii


wiesz co ci fireworkosMaster powiem że w Krakowie jest tak że Wisełke a Cracovie dzieli ich park więc wystarczy wiedzieć po której stronie jest się parku oczywiście są wyjątki że jesteś na terenie Wisły a tu obok idzie z cracovi ale to już inny przypadek tak jak jest w Trójmieście pomiędzy Lechią Gdańsk a Arką Gdynia dzieli ich Sopot oczywiście większość Sopocian jest za Lechią i to znaczna większość ale jak wiadomo są też w Sopocie kibice którzy kibicują Arce.

i coś jeszcze ostatnio był mecz Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk i ja mam pytanie dlaczego policja zabrała kibica Jagielonii który dopingował swój klub a najlepiej sami zobaczcie


według mnie to Policja albo chce się sprawdzić na Euro czy będą w stanie zareagować na jakieś rozróby i chcieli sprowokować kibiców aby zaczęli rozrabiać aby mogli się sprawdzić albo chcą wyłapać wszystkich niebezpiecznych kibiców i dać im zakaz stadionowy aby nie mogli wejść na stadion w czasie Euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na Film "Kibol"

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...