Skocz do zawartości
  • 0

Pokaz z okazji komunii.


JMJ Pirfotechnics

Pytanie

Witajcie!
Dostałem pierwsze w tym roku zlecenie od znajomych na wykonanie pokazu z okazji komunii dla ich córki. Na razie mam przygotować schemat pokazu i plan biznesowy. Chciałbym abyście pomogli mi wybrać produkty których użyje. czego potrzebuje: będę strzelał z 8 kanałowego systemu, 8 kanał idzie na 2 calowe szelki czyli pozostaje 7 wolnych. Chciałbym mieć głownie wyrzutnie, ale jeśli chcecie dodać wulkany czy rzymiaki to są one mile widziane. Nie chciałbym w każdym razie zużyć wszystkich 7 kanałów na wyrzutnie. Mam w domu onerowy JW1000 i bs-101, można je ewentualnie dodać. Koszt pokazu: nie mam określonego, mam im przedstawić ile będzie potrzebne, ale nie chce przekroczyć 300zl. Pokaz odbędzie się 5 czerwca. Będę korzystał z zasobów taniefajerwerki.pl. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, napiszcie.
Licze na wasza pomoc i czekam na propozycje!
JMJ Pirotechnics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proponuje sobie odpuszczenie strobków czy fontann. Zwłaszcza, że masz tylko 7 kanałów na wyrzutnie. Myślę, że chcesz zrobić niezłe widowisko a tylko wyrzutnie to ci zapewnią. Więc daj same wyrzutnie właśnie i na finał szelki. Ewentualnie można dać na 1 kanał 3 fontanny, ale musiałbyś razem odpalić w pewnej odległości od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuje sobie odpuszczenie strobków czy fontann. Zwłaszcza, że masz tylko 7 kanałów na wyrzutnie. Myślę, że chcesz zrobić niezłe widowisko a tylko wyrzutnie to ci zapewnią. Więc daj same wyrzutnie właśnie i na finał szelki. Ewentualnie można dać na 1 kanał 3 fontanny, ale musiałbyś razem odpalić w pewnej odległości od siebie.

Mozna dać 3 Silberfachery na jednym kanale tak połączone lontem żeby w tym samym czasie działały i początek pokazu będzie przedni. na inne rzeczywiście można dać wyrzutnie i widowisko będzie niezłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki jest problem w odpaleniu dwóch czy trzech fontann? W tej cenie dobrze by było czymś wydłużyć pokaz, więc uważam fontanny za dobry pomysł. Jeśli masz 7 kanałów to wyrzutni można do tego podpiąć bardzo dużo. Przecież nie trzeba po jednej na kanał. Co do konkretnych wyrzutni, to użyj jakich chcesz, wybieraj tak, żebyś zrobił jakieś 3 minuty pokazu - wówczas efekty będą ok. Popatrz też filmy bodajże Veli'ego na YT na których odpala po kilka na raz. Niektóre mają ciekawy efekt niskim kosztem.

PS: Zrób z tego filmik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pokaz ma się odbyć w warszawie?

Tak, w Wilanowie na terenie prywatnym.

Filmik i zdjęcia z przygotowań będą.

post scalony

Po przejrzeniu oferty tf stwierdzam ze na pewno biorę P5601, 9 stars oraz 3 silberfacher'y na początek pokazu. Dalej nie wiem, ale mogę wziąć jeszcze jedna z 19 strzałowych wyrzutni z serii P5601. Które polecacie? Brac jakieś mniejsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a myślałeś może o kostce ,,Kama" ? Wg mnie przy takim budżecie nie warto brać aż tyle fontann, i aż tak dużych i drogich wyrzutni, lepiej wziąć kilka tańszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Planowanie to ja bym zaczął nie od wyboru produktów ale należy zorientować się jak wygląda teren pokazu, czy można zastosować układy FAN, W itp, jaka będzie odległość od publiki itp. Wszystko ma się odbyć bezpiecznie a zarazem z dobrym efektem. jeżeli na terenie występują drzewa/linie wysokiego napięcia bądź inne przeszkody wtedy należy skupić się tylko na wyrzutniach I.

Dlatego pierwsze co to zorientuj się jak wygląda teren i powiedz nam czy można użyć Fan czy tylko I, jaka jest odległość od planowanej publiki itp


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie,
DO JMJ - Jakbyś potrzebował to mam na zbyciu parę sztuk słynnych SP`kowych "styropianów" :) Wywalasz opakowanie łączysz parę sztuk razem i wychodzi naprawdę ładny dodatek do pokazu (sprawdzałem!) . Oczywiście musisz to jakoś ustabilizować(połączyć taśma i do czegos dokleić) . Cenę zrobię Ci taką że ... śmiech na sali :) Jakbyś potrzebował to mam tez parę sztuk 1571 "po wypadku" czyli to co interesuje osoby które robią pokazy - opakowanie do d... ale efekt taki ja z nówki.
Pozdrawiam Paweł
ps. Te 1571 które dostałeś jest z wulkanem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Planowanie to ja bym zaczął nie od wyboru produktów ale należy zorientować się jak wygląda teren pokazu, czy można zastosować układy FAN, W itp, jaka będzie odległość od publiki itp. Wszystko ma się odbyć bezpiecznie a zarazem z dobrym efektem. jeżeli na terenie występują drzewa/linie wysokiego napięcia bądź inne przeszkody wtedy należy skupić się tylko na wyrzutniach I.

Dlatego pierwsze co to zorientuj się jak wygląda teren i powiedz nam czy można użyć Fan czy tylko I, jaka jest odległość od planowanej publiki itp


Pzdr

Linie wysokiego napięcia są, ale w sporej odległości i nie będę od nimi odpalał. Sadze ze FAN można użyć, miejsce odpalania to dość szeroki ogród. Co do onerowow musiałbym dokładnie sprawdzić czy się da. Odległość od publiki 20m. więcej się raczej nie da, chyba żeby rozstawić się poza samym ogrodem (za nim jest pole).

@xender:
Oczywiście "styropiany" chętnie bym wziął, 1571 oczywiście tez, można dać ze dwie na początek. Przepraszam ze pomyłkę z wulkanem.

@capenis:
Kama rzeczywiście jest fajna, można ja wziąć. Jednakże duże kostki z serii 19 strzałowej były zachwalane przez Pana Pawła, a ich efekt na filmie mi się podoba, dlatego chce wziąć P5601.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem P5601 i jest naprawdę świetna, polecam. Jeżeli fundusze na pokaz by pozwoliły, myślę, że z serii 19 strzałowej jeszcze P5603 jest warta uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Razem z firawerkomanem doszliśmy do takiego zestawu, w kolejności odpalania:
2x wulkan trójkomorowy.
tb119
3x Indiana jednocześnie
10x 2" (najpierw 3 z 0,5 sekundowym opóźnieniem, reszta na raz)
bs-101
Koszt 300zl, do tego 20zl na zapały i piroclocki.
Do tego 30zl na ewentualne single shoty.
Będziemy strzelać z dwóch systemów, mojego i firka, spróbujemy zrobić ten pokaz razem.

Bardzo ogólne rozstawienie wyrzutni(nie zachowuje skali):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a972ab25e858c52.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Razem z firawerkomanem doszliśmy do takiego zestawu, w kolejności odpalania:
2x wulkan trójkomorowy.
tb119
3x Indiana jednocześnie
10x 2" (najpierw 3 z 0,5 sekundowym opóźnieniem, reszta na raz)
bs-101
Koszt 300zl, do tego 20zl na zapały i piroclocki.
Do tego 30zl na ewentualne single shoty.
Będziemy strzelać z dwóch systemów, mojego i firka, spróbujemy zrobić ten pokaz razem.

Bardzo ogólne rozstawienie wyrzutni(nie zachowuje skali):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a972ab25e858c52.html


Hmm ja bym to zupełnie inaczej zrobił, przede wszystkim większą różnorodność bo wydaje mi się że na każdym pokazie to jest ważne i dla mnie bezsensem są 3 kostki indiana... wolałbym spokojniejszy pokaz , ale żeby dłużej trwał ,jedną indianę bym wywalił i dał coś innego a dopiero po tym 2 indiany strzelajace na raz. Z TB119 super pomysł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pokaz ma trwać możliwie jak najkrócej ponieważ to nie sylwester i może być problem z...

Indiany mają tworzyć ścianę ognia odpalone mają być z 3 pozycji razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak policja jest w okolicy (albo jak jej nie ma) to dwie minut więcej różnicy nie zrobi a coś takiego jak jest zaprezentowane w planie żadnego szału nie zrobi. Byłyby to straaasznie źle wydane pieniądze, a gdybym to ja zamawiał taki "pokaz" to zażądałbym zwrotu kasy, bo to żaden pokaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapoznaj się z rozporządzeniem wojewody, województwa w którym będziesz strzelał. Czasem niewiele potrzeba, aby spokojnie zrobić pokazik Czasem można strzelać, na wsi w swoim ogródku, czase wystarczy powiadomienie i zezwolenie staraży pożarnej, a czasem bywa ciężej, zależy gdzie mieszkasz i na jakim obszarze chcesz pokaz urządzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tą kwote tak jak vel mówi można o wiele lepiej wykorzystać , tyle że się uparliście na tf....
na fm moznaby kupić 3x purple tail, 2x yellow peony, arctic, macrocosmos, styx cudak itp byłoby o wiele bardziej różnorodnie i kolorowo.
Zrezygnowałbym z One row przy tej kwocie pokazu bo w tej cenie mamy kilka małych kostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy takim budżecie jeżeli chcecie kupować na miejscu, to dogadajcie się z Pawłem i skorzystajcie z jego oferty na produkty "nie wystawowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JMJ, za 300 PLN możesz zrobić o wiele lepszy pokaz niż ten który zaproponowałeś. Szczerze Ci powiem, że przy takiej kwocie zrezygnowałbym całkowicie z szelek. Nie potrzebny koszt, a osoby postronne i tak dużej różnicy nie zauważą. Lepiej w miejsce szelek wrzuć małe wyrzutnie. Za 300 PLN można fajnie strzelać przez 2:00-2:30 może nawet 3:00 minuty. Dodatkowo, pomyśl jednak o odpalaniu tego z pola, bo odległość 20 metrów od publiki to o dużo za mało zarówno pod kątem samego oglądania pokazu jak i bezpieczeństwa. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i nawet najlepszy produkt może kiedyś zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TB119-zostaje
Indiana-ograniczenie do 2 sztuk lub zamiana na P5601
2" bombki-ograniczenie do 4sztuk
BS-101-zamiana na JW1000

Za zaoszczędzone ok.65zł z odrzuconych rzeczy wystarczy zamienic na jakieś przecenione mniejsze kostki u Pana Pawła tak aby pokaz trwał trochę,ale niezadługo by nie przełożyło się to na jakośc ;)
Na finał odpalone równocześnie bombki ułożone w FAN o efekcie np. brocade crown i jednorzędówka,powinny stworzyc super finał,więc aż taka ilośc szelek byłaby zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Plan Arturo jest niezły, ale jednak zostawilibyśmy bs-101 na koniec. Możemy kupić mniejsze kostki zamiast jednej Indiany i paru szelek. Znajomi chcą aby pokaz był różnorodny ale nie za długi i nie za głośny. My tez chcemy zastosować wiele kompilacji efektów. Przy okazji informuje ze budżet to już potwierdzone 300zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A oto finałowy plan wymyślony przez firawerkomana, w kolejności odpalania:
3x wulkan niemiecki
tb155 x2
4x P5015
Sekwencje single shotow.
2x P7307 Kama
6x 2" (Visco-2x red wawe, 2x silver time rain; quick 2x colour peony.)

Wszystko odpalane z systemów i bardzo różnorodnie zsynchronizowane, efekt zobaczycie na filmie bo za długo by mowic. Wyrzutnie będą strzelać katowo, tworząc ścianę ognia lub pojedynczo.
Pokaz już 5 czerwca, zakupy jutro, zapewniam ze będzie to dla Was bardzo ciekawe ułożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyrzutnie będą strzelać katowo, tworząc ścianę ognia lub pojedynczo.


Kurde, nierozumiem tego zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...