Skocz do zawartości
  • 0

Czy z góry wyrzutni trzeba zdejmować folię ochronna przed odpaleniem?


siarp1994

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z doświadczenia wiem że powinno się go zdejmować. Miałem w przeciagu 2 lat trzy wyrzutnie które właśnie nie przebiły tej folijki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zawsze przed wyjściem na dwór biorę nożyk introligatorski i przecinam tą folię w miejscach wylotów pocisków ;) Jak do tej pory wszystko było ok jak tak robię ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mi się zdaje, że folie należy zrywać bezwzględnie, natomiat papierek może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo proszę o nie pisanie postów typu "wydaje mi się..." W temacie zostało zadane konkretne pytanie i proszę się wypowiadać tylko jak macie pojęcie o czym piszecie.
Prawda jest taka, że ani folii ani papieru nie trzeba zrywać. Nawet jest to niewskazane, gdyż elementy te zapobiegają zawilgoceniu lontu a w konsekwencji zwiększają bezpieczeństwo użytkownika. Należy zawsze stosować się do instrukcji umieszczonych na opakowaniu. Jedyny element jaki należy usunąć to osłona na lont.
Temat zamykam, gdyż mój post powinien rozwiać wszelkie wątpliwości zadającego pytanie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Należy zawsze stosować się do instrukcji umieszczonych na opakowaniu.

fps


Temat otworzyłem bo chciałbym się odnieść do twojej dziwnej wypowiedzi cytowanej wyżej.

Tak więc powiadasz, że nie trzeba także obkładać małych baterii, niech się przewracają. No ale będzie zgodnie z instrukcją bo przecież nie piszą, że trzeba obkładać. Właśnie nie należy stosować się zgodnie z instrukcją i dałem ci na to idealny przykład.

Znam historie, że mała bateria nie przebiła folii, ja sam je zdejmuję w każdej baterii chociażby dlatego by podpiąć zapalniki, lont w niektórych bateriach jest pod tą folią, więc tak czy siak się ją rozrywa.

Podsumowując folię należy rozerwać, a jeśli chce się największe bezpieczeństwo to proponuję rozerwać tuż przed strzelaniem i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Papierka broń boże. Tylko folia jak już.

Nie dodałem jeszcze jednego. Można zauważyć na wielu filmach efekt nie zrywania folii, jak 1 pocisk leci baaardzo nisko praktycznie wybucha tuż nad ziemią. A reszta już normalnie Vel ma dowody na filmach i tak jak on powiedział szansa istnieje zawsze, może być np. jakiś wadliwy pocisk, mniej miotającego. Lecz nie warto zwiększać prawdopodobieństwa, że coś pójdzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...