Skocz do zawartości

[velibrum] - Stuff 10/11 oraz projekty przedsylwestrowe


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z fps, jednak te moździerze dla przeciętnego kowalskiego są bardzo dobre. Sam zachwyciłem się po obejrzeniu filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Informuję wszem i wobec, że pod wieloma namowami, a także dzięki chęci własnej, film ze stuff zostanie wgrany w tą środę, ok. godz 20-21. Będzie na co popatrzeć :) Zapewniam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fps wywrotka rury moździerza nie jest aż tak groźna bo moździerz przewraca się dopiero po opuszczeniu ładunku z rury. Przetestowałem to wieeele razy :D

Na mnie osobiście dobre wrażenie zrobiła ta pierwsza 2" blue peony. Reszta w porównaniu (jak już do tego wszyscy porównują) do 2" na quicku wypadła blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Vel byloby super jakbys zrobil cos jak rok temu, na wzor atmosfery sylwestra.

Moglbys polaczyc w calosc to co juz odpaliles i dodac cos od siebie.


Postaram się zrobić jakąś kompilację kończącą okres oczekiwania na sylwestra... Może wpuszczę ją 30 grudnia :P ?

FPS: Szanowny Pan Moderator ma BHP w poważaniu jeszcze głębiej, bo powinien wiedzieć, że przy obciążeniu plastikowej podstawki moździerza 2 ciężkimi cegłami, szansa na połamanie tej podstawki i uniemożliwienie stabilności rury wynosi więcej jak połowę, o czym sam się powinien przekonać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


FPS: Szanowny Pan Moderator ma BHP w poważaniu jeszcze głębiej, bo powinien wiedzieć, że przy obciążeniu plastikowej podstawki moździerza 2 ciężkimi cegłami, szansa na połamanie tej podstawki i uniemożliwienie stabilności rury wynosi więcej jak połowę, o czym sam się powinien przekonać ;)


Ale, żeś wymyślił. Przecież tymi cegłami nie będziesz rzucał z 5 m. A siła odrzutu jest skierowana prostopadle w dół do powierzchni na której stoi moździerz więc przy strzale też są nikłe szanse, że pęknie. Nie wiem skąd wziąłeś to prawdopodobieństwo. Nie napiszę co myślę skąd wziąłeś bo to brzydkie słowo :D

fps

Veli: Ja napiszę skąd wziąłem... z autopsji. Na 5 moździerzy obłożonych cegłami w 2 podstawki powyłamywały się już po 1 strzale. Mam na to zdjęcia ;) Zresztą rura przewraca się zawsze PO WYLOCIE szelki z moździerza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja miałem też kilka moździerzy. Obkładałem cegłami i żadna jakoś nie pękła. hmm :blink: Może po prostu te cegły były za ciężkie i trzeba obkładać czymś lżejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem na ten temat ponieważ mam dość spore doświadczenie z moździerzami.Zawsze tubę od moździerza obstawiam cegłami i jeszcze nigdy nie miałem żadnej połamanej tuby.Natomiast uważam że jeżeli tuba nie bedzie obstawiona to istnieje możliwość że się przewróci zanim jeszcze pocisk wyleci, i wtedy moga być nie ciekawe konsekwencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy już o podstawkach to zależy od temperatury w jakiej wykonany został wystrzał i od rodzaju plastiku. Niektóre są kruche inne nie. Jeżeli temperatura jest ujemna to ten plastik jest dość kruchy żeby podczas obkładania lub wystrzału cegły mogły połamać podstawkę

A jeżeli przed wystrzałem moździerz się wywraca to świadczy to tylko że był tak niestabilny że wiatr mógł go przewrócić albo odpalane na pochyłym terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s1051115.jpg

Nowa dostawa z fajerwerkimarket.pl :D Lont pierwsza klasa! 25 metrów i nie połamany, ani nie zgięty w ani jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w tym roku zdecydowanie na ilość bijesz mpiwowskiego ;p Nie zazdroszczę mocherom w Twoim sąsiedztwie. Mam propozycję pokaż film panu prezydentowi miasta i powiedz, ze jak Ci zapłaci 5k to dasz transmisję na żywo z odpalania dla ludzi na rynku ;)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się boję co by wyszło z dwóch połączonych największych stuffów na forum czyli vela i mój. :lol:

Super stuff bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co by wyszło? Wyszłoby to, co wyjdzie nam za rok!



przepraszam bardzo czy jest coś o czym powinienem (powinniśmy) wiedziedzieć, a co przegapiłem (przegapilismy)?


co do samego stuffu to brak mi słów. Piękny widok poprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobicie to gedzieś tak w połowie drogi między Lbl a Łodzią - czyli w Krk :lol: Do Krakowa przynajmniej obydwaj będziecie miel tak samo "blisko" jakby co to mam 60 m2 poddasza nad mieszkaniem, to Wam mogę stuff przechować :fireworks:

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...