Skocz do zawartości

Pyt. dot. pełnoletności...


R0phoe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nagle mi przyszło pytanie do głowy, co by się stało jeśli fajerwerki musiałby koniecznie odebrać adresat, a owy byłby niepełnoletni i kurier nie chciałby oddać paczki? Czy tak jest czy w razie odmówienia wydania przesyłki mógłby ją odebrać brat albo mama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DreSzCzyK

R0phoe może bedzie fart i kurier nie zapyta o dowód tożsamości
Myśle że spokojnie odebrać paczke mógłby Brat czy Mama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerki nie mogą być zamówione na osobę niepełnoletnią!!! Zamawiając fajerwerki na osobę niepełnoletnią, podając pesel osoby pełnoletniej popełniacie przestępstwo, za które może odpowiedzieć zarówno sklep jak i Wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze kurier nie wie zazwyczaj, ze w paczce znajdują się przedmioty przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich, a w 99% przypadków jeśli nie jest napisane, że ma doręczyć bezpośrednio do adresata bez problemu może odebrać jego rodzina. 90% paczek wysyłanych jest na moją mamę i 90% z nich odbieram ja bez żadnego problemu, a zamawiam przez internet naprawdę sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxor i Veli maja racje, fajerwerki nie moga byc zamowione przez osobe niepelnoletnia, kurier wie ze w paczce sa fajerwerki i musi je odebrac osoba pelnoletnia! Czyli wy+ktos dorosly, albo ktos pelnoletni z rodziny, tu nie bedzie klopotu. Jesli kurier przyjedzie z paczka kiedy bedziecei sami, to wam raczej nie da.. Chyba ze bedziecie miec ogromnego farta. Zalezy od kuriera itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może odbierać paczke osoba dorosła , nawet jeżeli nie jest to dokładnie ta która była wypisana w profilu przy zamówieniu na sklepie internetowym ? Czyli moge np podać swój nr. telefonu , i napisać nazwisko mojej mamy , a nawet jeżeli mamy nie będzie to może ojciec odebrać tak ?

<jestem nie pełnoletni>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba jeszcze pesel podać?! No nic, najwyżej na brata zamówię i tyle. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku podczas WK nie mialem zadnych problemów z odbiorem paczki. Ba, przesylka byla na mame, a osobiscie rozmawialem na temat zamiennikow z panami z FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nigdy nie będzie problemów (o ile prawo się nie zmieni) :) . Sklep po prostu szuka klienta i chce do siebie przyciągnąć czym może. Dla nich najważniejsze jest żeby wszystko poszło zgodnie z prawem (jak nie no to mogą ich spotkać spore konsekwencje). Dlatego wystarczy zamówić paczkę na osobę pełnoletnią a dzwonić już można samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej założyć profil na osobę pełnoletnią. Chyba, że się dogadasz ze sprzedawcą na dane do wysyłki do osoby pełnoletniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia 1 sprawa ;) , co jeżeli sa problemy z paczką i można skontaktować się z nimi poprzez kontakt telefoniczny, będą rozmawiać z osobą niepełnoletnią? bo jeżeli pełnoletnia osoba nie ma pojęcią o fajerwerkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A mnie zastanawia 1 sprawa ;) , co jeżeli sa problemy z paczką i można skontaktować się z nimi poprzez kontakt telefoniczny, będą rozmawiać z osobą niepełnoletnią? bo jeżeli pełnoletnia osoba nie ma pojęcią o fajerwerkach ?


No na pewno nie beda cie pytac o wiek. Chyba, ze masz 10 lat i bardzo dziecinny glos to tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...