Skocz do zawartości

Sylwestrowe tradycje


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

ja od rana godziny 10:00 wychodzę na dwór powitać Sylwestra Picolakiem ko201 :]
No i tak do 12 potem od 14 do 16:00 dalej hukowe i gwizdki ...a od 16:30 co chwilę wystrzelić jakąś rakiete czy coś
To tyle a dalej wiecie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam tak:

Godzina 7:30 wstaje, jem śniadanie, schodzę do piwnicy i wkładam wszystkie fajerwerki do skrzynki i wnoszę do mojego pokoju.
Godzina 8:00 Ubieram się biore najgłośniejsze petardy i tak strzelam do wyczerpania najgłośniejszych petard czyli tak do 9:30 ;p
Godzina 10:00 łącze wyrzutnie między innymi przygotowuje sie do pokazu głównego.
Godzina 12:00 strzelam z petard np: picolo itp.
Nastepnie gdy się ściemni odpalam fontanny, mozdizerze itp.
i tak co chwile .
Tak o 22:40 robie jakis malutki pokazik z 5 wyrzutni.
A następnie pokaz głowny o 24:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrowa Tradycja To Oczywiście Pełny Stół,a na stole oczywiście też kurczak,po dobrym jedzonku czas na wynoszenie wszystkiego na miejsce odbycia sie pokazu :) przygotowania odpalenie parę małych kostek i 24:00 pokaz główny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może trochę odświerzę ale chcę się z Wami podzielić ;)

Zawsze wstaję ok 9:00 bo już jest taka trochę "podnieta" i wstaję zawsze wcześniej :)
Śniadanko i zaczyna się segregowanie fajerwerków, na te które będą na dzień, te które wystrzelę ok 17 i te które zostaną na noc :D
Zawsze na "rozpoczęcie dnia" jakiś ahtung/fp3 czy coś co pobudzi ludzi wokoło do życia :D
ok 17-18 zawsze idę z tatą pod regle na ogromną łąkę z której widać cale miasto i strzelamy ok 1h spacerując ;) zazwyczaj też jest tak, że jak wystrzelimy jakąś rakietkę to "leci odpowiedź" gdzieś z dołu. I tak aż wszystko wystrzelam ;)
No a reszta to wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja tradycja to zamówiona pizza, przeważające strzelanie nad innymi czynnościami, gra w csa :D (super się gra w ten dzień w zombie moda no i przedewszystkich powstrzymuje przed odpaleniem czegoś co jest na późniejszą godzinę :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moja tradycja to kupić sobie zestaw w Realu lub Kauflandzie za 20 zł, zimne ognie, 4 małe rakietki i jakies inne gówno. Wsumie chyba 20 zł :D Taka tradycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 2 tradycje:
1.zawsze zostawiam coś na dzień po sylwestrze np. w tamtym roku to było 6 rakietek fenix z jorge i duża fontanna z jorge.
2.Wstaje wcześnie rano w dzień sylwestra i napierdzielam piratkami i fp3small do 24.00 a o 24.00 zaczyna się zabawa wyrzutniami, rakietami i fontannami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zawsze wstaje w sylwestra z bananem na twarzy szybko się ubieram i idę strzelić Fp3 by wbić ludziom do głów że to już dzisiaj SYLWESTER :D potem ide zjeść śniadanie oglądam telewizje ale tylko jak jest pokazane jak bezpiecznie strzelać fajerwerkami (lubie to oglądać). Natomiast wieczorem już jak jest faza sylwestrowa wszyscy w oddali zaczynają strzelać, to wtedy biorę się za strzelanie fp3 ,bączkami,szelkami,wyrzutniami,itp


Co roku tak jest i to mi się bardzo podoba ale w tym roku chyba dodam sobie tradycje zamówienia Pizzy do domu :) jak danie już wieczorne


Pozdrawiam endriu123457



jeszcze tylko 118dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz wpadłem na pomysł że w tym roku kupię kostke tylko 12 strzałową ( 12 przypomina 12 miesiąc) z bylejakiej firmy i puszcze ją jak się ściemni czyli to będzie świadczyć że sylwester rozpoczęty w 100% czas nawalać już szelakmi fp3 itp :D...



endriu123457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja zawsze wstaje w sylwestra z bananem na twarzy szybko się ubieram i idę strzelić Fp3 by wbić ludziom do głów że to już dzisiaj SYLWESTER :D potem ide zjeść śniadanie oglądam telewizje ale tylko jak jest pokazane jak bezpiecznie strzelać fajerwerkami (lubie to oglądać). Natomiast wieczorem już jak jest faza sylwestrowa wszyscy w oddali zaczynają strzelać, to wtedy biorę się za strzelanie fp3 ,bączkami,szelkami,wyrzutniami,itp


Co roku tak jest i to mi się bardzo podoba ale w tym roku chyba dodam sobie tradycje zamówienia Pizzy do domu :) jak danie już wieczorne


Pozdrawiam endriu123457



jeszcze tylko 118dni :)
Masz u mnie za to +, robisz to tak jak ja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycją u mnie jest to że zawsze co roku sam robię pizzę :) Od tego roku postaram się aby tradycją było wstać bardzo wcześnie 3-4 rano i walnąć fp3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją tradycją jest wstać rano postrzelać , zjeść śniadanie , postrzelać , zjeść obiad , posiedzieć przed pc i tv , przygotować stuff na 24 ,wypić postrzelać zjeść coś dobrego postrzelać i 24 :D no to tak jakby moja tradycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Natomiast u mnie od kilku dobrych lat księza upodobali sobie robić kolęde w Sylwestra.. chcą chyba na jakąś impreze się wkrecic - nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaję rano, ubieram się etc, strzelam fp3 idę coś przekąsić. Obejrzę coś w TV, zjem obiadzik przygotowywuje stuff, kolacyjka, gadanie ze znajomymi, rodziną etc, toasty i napierdzielamy. :P Oczywiście pomiędzy tymi fazami też coś sobie odpalę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od tego roku postaram się aby tradycją było wstać bardzo wcześnie 3-4 rano i walnąć fp3 :)/>


Bardzo dobry myk jak się ma na pieńku z sąsiadami :D

To może ja dodam coś od siebie :

Wstaję radosny i podniecony, mniej więcej tak o 8, strzelam z balkonu na początek fp3, potem pierdółki. Szybko się ubieram, jem śniadanie, znów strzelam trochę przez balkon. Następnie lubię tak sobie usiąść i popatrzeć jakby "ostatni raz" na mój stuff, posegregować co będę odpalał w dzień, a co jak się ściemni. Gdy ułożę fajerwerki, to ładuję picolaki do kieszeni, zapałki do drugiej i jazda, chodzę z kolegami i strzelam po osiedlu przez kilka godzin. Tak około 14 solidny obiad i ogrzanie się w domowym ciepełku, oglądam pełno filmików na yt dotyczących "sylwestra i atmosfery" aby jeszcze bardziej podsycić swoje podekscytowanie i aby do mnie dotarło, że TO JUŻ DZIŚ! Gdy się ściemni, około godziny 17 zaczynam przeważnie strzelać rzymskimi ogniami, cyrkoblitzami, i ogółem art. róznymi, czasami jakąś małą rakietką. Następnie znów wracam do domu o 19, i do 20 tak sobie lubię popatrzeć przez okno, nie wiem - tak po prostu. Czasami coś poleci :fireworks: O 20 włączam sobie polsat lub tvp2, strzelam przez balkon petardami, a gdy wybija 22:45 to idę wystrzelić cały arsenał w powietrze. Nie czekam na godzinę 0, gdyż wtedy przeważnie dekoncentruję się i patrzę na fajerwerki innych, a z tych moich nie widzę prawie nic :D O 23:45 przychodzę do domu, oraz oglądam to czym strzelają inni, jak i popijam szampana. :)

Może nie napisałem tradycji bezpośrednio, lecz są one zawarte w tekście. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki nawyk że zawsze chcę coś dokupić. Kupuję przez 3 dni. 29.30.31 grudnia. W tym roku mam wolny sylwester. Podejrzewam że kupię już w tym roku za jednym zamachem na rynku u tego samego chlopaka. Wieczorem często jest tak że jakiś sprzedawca przyjeżdza w moje okolice by sprzedać resztki ale raczej są tam ceny z kosmosu. Około 15:00 zaczyna się chodzenie. Troszkę w domu i troszkę strzelania Nie wiem gdzie w tym roku będę na sylwka więc może się zmienić ten rytual. O pólnocy do tego 55 strzałowy rzymski ogien cyrkownice kamikadze i wyrzutnia 100 strzałowa i nitrobomb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam taki nawyk że zawsze chcę coś dokupić.

Skad ja to znam :)/>
Zawsze uwazam ze czegos mam za malo i wtedy odwiedzam stoiska albo sklepiki osiedlowe (w biedrze w mojej okolicy nie ma juz nic na dwa dni przed sylwkiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale tak właśnie się dzieje. Patrzę na zegarek w sylwka 13:00 myślę sobie oo można jeszcze skoczyć po coś na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedy zachodzi słońce, ja robię zdjęcie całego stuffu, a potem biorę szelkę lub rakietę, którą rozpoczynam najlepszą noc w roku. Na jakieś 20 minut przed północą odpalam gwizdki, które mają zakomunikować wszystkim, że zaraz zacznę walić wyrzutniami i innymi...Strzelanie kończę około 23:55. Wtedy ide do domu i kręcę film, jak strzelają w moim mieście :xmas_wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na Sylwestrowe tradycje
  • 4 tygodnie później...

Kupowanie kilka dni przed sylwestrem słodyczy i napojów - najczęściej cola smakowa.

Robienie rozpiski kto przyjdzie i na który pokaz (kto na dzienny, kto na wczesnowieczorny, kto na późnowieczorny itp.). Zapisuję sobie również kogo można jeszcze ewentualnie zaprosić, kto jest pewny i potwierdzony, a kto jest niezdecydowany lub jednak nie przyjdzie.

Robienie szablonu posta w pliku tekstowym z symbolami i nazwami fajerwerków, które mam w stuffie, dzięki czemu będę mógł szybciej zapostować na forum wrażenia i oceny efektów po sylwestrze.

Kiedyś miałem tradycję wystrzelania wszystkiego i niezostawiania niczego na następny rok, a obecnie zwykle coś zostawiam z takich rzeczy, które nie zajmują zbyt dużo miejsca: głównie petardy.

Malowanie kolorowych efektów ✨🎆 🎇 w kratce kalendarza dla 31 grudnia 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...