Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Pokaz na urodziny- co zmienic?


JMJ Pirfotechnics

Pytanie

Niedlugo robie pokaz na imprezce z okazji urodzin i mam taki plan:
Najpierw 6 fontann, dosc duzych, w tym samym czasie 3 rakiety, z duzymi rozblyskami.
Potem 3 duze, 10 sztrzalowe rzymskie ognie (w tym czasie rozstawie wyrzutnie bo mam malo miejsca) Do tej czesci potrzebuje najwiecej pomocy. Rzymskie ogie maja leciec nad publicznoscia.
Na koniec 3 duze wyrzutnie w tym samym czasie.

Chodzi o to ze niewiem jakie dokladnie fajerwerki kupic. Chetnie poslacham tez waszych pomyslow na zmiany w spektaklu, rozbudowanie.
Mam dostep tylko do sklepow w Warszawie i narazie nie kupuje w sklepach internetowych.
Pokaz ma byc dosc krotki (max. 15minut)
Koszt: 50-75zl, maximum 100zl
Z Gory wielkie dzieki za wszelka pomoc,
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety,wątpię aby dało się spełnić twoje wymagania,czasowe oraz z tymi rzymskimi ogniami oraz rakietami ponieważ w tej cenie nie ma co ich stosować(prócz fontann),ponieważ na ten cel lepiej kupić jakąś wyrzutnie.W Twoim mieście jakim jest Warszawa nie ma hurtowni/sklepu z produktami jorge i triplexa oprócz tropic'a i superpower'a więc lepszym wyborem byłoby kupienie fajerwerków w sklepie fajerwerkimarket.pl gdzie przesyłka niezależnie od wagi wynosi 24zł płatne przy odbiorze.Chyba że ktoś zna dobrze tropic'a i siperpowe'a,bo ja nie miałem produktów z tych firm oprócz superpower'a który ma również dobre produktu co tych czołowych firm(przynajmniej niektóre) ;) Czyli powiedz nam czy wolisz kupic na internecie czy w Warszawie coś z tropica lub SP?Ja osobiście na Twoim miejscu wybrałbym zakupy przez internet ;) Co do produktów Tropic'a to obeznany jest w nich bardzo dobrze osoba o nicku Bartosz którego aktualnie nie ma na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za info ja tez nie znam za bardzo Tropica glownie Jaspera, Jorge'a i troche Hestie. Czas moge zwiekszyc nie ma problemu dac wiecej wyrzutni tez tylko zeby nie bylo za drogo. To licze na kogos kto zna Tropica i SP.
Pozdrawiam!

PS: ten moj spektakl to wolna sugestia chetnie wprowadze wszystkie zmiany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również polecam Ci zakupy w którymś ze sklepów internetowych. Dobrym pomysłem wg. mnie jest użycie rzymskich ogni. Te z Tropica kosztują grosze, a można z nich uzyskać dość ciekawy efekt. Uważałbym tylko z tym strzelaniem nad publicznością. Rzymskie mają to do siebie, że czasami nie lecą prosto.
Zrezygnowałbym natomiast z trzech fontann. Nie sprecyzowałeś jak je chcesz odpalić, ale zbyt długi czas palenia fontann znudzi Ci publike. Trzy fontanny wystarczą. Zaoszczędzisz przy tym trochę pieniędzy.
Przeraził mnie czas, jaki podałeś. Za tą kwotę nie zrobisz nawet 10min fajnego pokazu.

Moja propozycja jest taka. Kup paczkę rzymiaków (koszt wg. sklepu jgs to nieco ponad 7zł), małe fontanny 3szt. powinny kosztować około 15zł. Z wyrzutni to polecałbym triplexa, ale skoro masz dostęp tylko do Tropica i SP, to dobrym wyjściem będzie któraś z serii Exploder lub TB114 Platinum X i np. Little Stars.
Zrezygnowałbym zupełnie z rakiet.

PS: Znając mój zapał do kombinowania spróbowałbym pewnie układu fan z rzymiaków serii TRC.
PS2: Co oznacza skrót JMJ w Twoim nicku? Czy nie to, co mi się wydaje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Daj sobie spokój z Jasperem. Do SuperPowera lub Tropica i tak musiałbyś się wybrać samochodem przez Wawę ok. 20 km od miejsca w którym mieszkasz ( wnioskuję, że niedaleko Jaspera ), więc na benzynę wydałbyś więcej niż na przesyłkę kurierem.

47454768.jpg
Zamów takie zestawienie na fajerwerkimarket.pl , zapłacisz razem z przesyłką 100 zł i będzie jako taki pokaz. Nic lepszego w cenie do 100 zł nie wykombinujesz. Możesz jeszcze na początek użyć jakichś małych fontann typu silver cascade, albo kongo ( żeby nie nadwyrężać budżetu ). Do tego 1 metr lontu i nie będziesz musiał bawić się w podpalanie wyrzutni w trakcie pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie tak bardzo daleko musialbym jechac do Jaspera nie mam tak blisko chociaz blizej niz do innych. Pokombinuje w takim razie z asortymentem ze sklepow internetowych i moge dac co nieco wiecej pieniedzy, powiedzmy 200zl. To co za ta sume?
Dzieki za pomoc



PS: A wedlug ciebie co oznacza skrot JMJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wiecie... W miedzylesiu jest taki maly sklep ktory ma tez fajerwerki mi. Jorge'a i Hestii na dodatek pzez caly rok kiedys kupilem tam fajne draskowce wrzucalem je zapalone do wody najpierw sie swiecily na zielono a potem wybuchaly robiac wodna fontanne. Ale pewnie i tak zamowie na fajerwerkimarket. Veli, mam je dac dokladnie w takiej kolejnosci? A jak nie to w jakiej dobrze wyjdzie?
Dzieki


PS: JMJ tu akurat nie ma nic wspolnego z muzyka to czesc nazwy grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolejnośc powinna byc taka:
-TXB604
-TXB603
-TXB602
-TXB605
-TXB645
-2520
-TXB798
-JW4055
-53901 Jupiter
Jak widzisz pozwoliłem sobie dodac 2 wyrzutnie,jedna jest kątowa co urozmaici pokaz oraz jupiter który jest dynamiczny z niezłym finałem.Moim zdaniem JW4055 powinna jak najbardziej zostac,bo tak jak wcześniej wspomniałem czyli urozmaiciłoby to pokaz ;) A co do jupitera to bym go zostawił,chyba że ktoś zaproponuje na to miejsce coś innego ;) Powiedziałeś że miałeś petardy z takim zielonym światełkiem...czyli to były petardy o nazwie FP3/NEW od jorge które kosztują ok.10zł za opakowanie w którym mieści się 20sztuk tych petard.Jeszcze dodam do tego co PaulWinter,powiedział czyli abyś wziął TXB475,to ma racje,ale na fajerwerkimarket.pl teraz jej nie ma i jak będzie to po wyższych cenach czyli ok.100zł,a kosztowała nie dawno ok.75zł,czyli przy twoim małym budżecie jakim jest 200zł,to tak i tak by się nie opłacało jej brac ;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, ich bylo wiecej w pacce i kosztowaly jakies 4zl. Gdzies moze ma to kiedys napisze co to bylo. Za to pokaz moge zrobic taki czesc slabszych wyrzutni odrzuce zastapie innymi zaraz bedzie tabelka tylko skoncze wybierac na fajerwerkimarket moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byc może to były żuki,albo jeszcze coś innego,ale w każdym badz razie polecam FP3/NEW.Nie jest to dobrym pomysłem wyrzucenie tych małych wyrzutni,bo te małe kostki są świetne za tą cenę i wiele ludzi z forum(w tym ja) miało już te małe kostki i każdy je zachwala,bo są naprawdę świetne i możesz mi wierzyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, również nie polecam wyrzucania małych kostek. Miałem większość z nich i na prawdę w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś lepszego, a zawsze to kilkadziesiąt sekund dłużej w pokazie. Można by się jeszcze ewentualnie zastanawiać nad tymi większymi, choć wydaje mi się, że te omawiane tutaj są najlepsze.
Nie wiedziałem, że TXB475 nie ma na fm, ostatnio często mi się wiesza ten sklep ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wierze i urzyje ich w pazdzierniku sa urodziny mioch dziadkow kazdemu musze cos zrobic. Wtedy beda w sam raz.
A oto na moje urodziny:
Najpirw jednoczesnie trzy rzymiaki P2321 Giga Power, trzy FC4001_4 wulkan i 2520 Purple tail
Potem TXB645 Color Wawe i TXB798 Concept.

Chyba ze wybiore cos z SP i rzeczy Jorge'a i Hestii w Miedzylesiu wtedy nie zaplace za przesylke a jak pojade autobusem to nie zaplace za benzyne ;) To jak?
Dzieki,
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MAGICAL SHOTS BARRAGE - JW16 5.99 x2 11.98 PLN
TXB602 Backyard Fun 8.80 PLN
TXB604 - MAGMA 8.80 PLN
TXB605 - SKY BUSTER 8.80 PLN
TXB603 - THE MAGIC KEY 8.80 PLN
TXB498 The Magic Key 8.99 PLN
P7212 - EUROPA 12.99 PLN
REVOLUTION - JW163 32.00 PLN
NEW GENERATION 12 - JW68 36.99 PLN
JW4055 - MONT EVEREST 33.00 PLN
Lont 1cm/sek, 2,5mm 1.40 x3 4.20 PLN

czyli 3m lontu, myślę że 1m to zdecydowanie za mało, drogi nie jest a jak go zabraknie to spory problem.



Razem do zapłaty 199.35 PLN

Odpalane w takiej kolejności jak napisałem wyżej. Jako pierwsze JW16 odpalone razem, najlepiej w układzie kątowym. Gdy przyjdzie paczka czekamy na zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki firawerkoman!!!
A co myslicie o bateriach SP ba chcialbym sobie pare kupic.
Oplacalo mi sie jechac pzez pol miasta te petardy co odpalalem w wodzie to mini corsair Tropica. Znalazlem ich jeszcze 13 na dnie szafy razem ze trzema kamikadze, 4 piratkami hestii i jednym duzym korsarzem tej samej firmy(chyba) i czyms co sie nazywa china cracker i bylo w zestawie Goliat. Co do urodzin to albo zrobie tak jak napisal firawerkoman(jak jak nie to uzyje tego schematu przy innej okazji bo jest Super!!!) Albo wyrzutni SP bo mam ich w Warszawie. W kazdym razie dzieki za pomoc, zdjecia na pewno beda i pokaz pewnie tez nagram (wlasnie musze se zalozyc konto na Youtube).
Pozdrawiam

Napiszcie cos o SP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam cennik SP i powiedz za jakie pieniądze mają być te wyrzutnie. W tym roku miałem po raz pierwszy wyrzutnie SP i muszę powiedzieć że są spoko, więc to Twoja decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podoba mi sie P5912 Crown w jego temacie jest za 30zl i 1531 Extreme Line za 35zl w temacie. Fajna jest tez linia Exclusive ale kosztuje 60 za te trzy wyjdzie 125 a ja chcialem jeszcze jakies inne mniejsze wyrzutnie albo fontanny tyle ze fonntann SP ktore teraz maja w katalogu nie ma w tematach. Moge im wprawdzie porobic... Wiec moze skresle linie exclusive i potrzebuje albo dwie fontanny i jedna mala wyrzutnia albo trzy male wyrzutnie. Cena powiedzmy maximum 150zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z SP nie ma co robić żadnych planów, bo szansa że dostaniesz nawet 50 % planowanego materiału jest równa prawie 0. Więc najpierw zadzwoń do nich i się zapytaj czy mają to, co planujesz kupić. Crowna nie mieli chyba od 2 lat w okresie letnim, bo zawsze na niego polowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak ale jakies male wyrzutnie i wulkany beda. Firawerkoman dasz ten cennik? I ci co mieli SP jakie wyrzutnie i wulkany mi polecacie? W sumie do 150zl. Ogolnie co SP ma fajnego bo mialem malo prodoktow tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SP5103, SP5101, P5912, P5400, P5026, SP040 x2

Razem 151PLN liczone według starego cennika.

Jutro zadzwoń do nich zapytaj się czy są dostępne wszystkie te pozycje jak nie to będziemy dalej kombinować, kiedy jedziesz kupić to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super dzieki zadzwonie do nich jutro a pojade... Hmmm jakos w polowie wrzesnia bo musialem przelozyc te urodziny pzez remont... A co to jest P5912 bo nie ma go w katalogu? A daje w takiej kolejnosci w jakiej jest? Mozesz odpowiedziec na SB chyba ze chcesz nabic sobie posta :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wiec tak: pokaz odbedzie sie prawie napewno 2 pazdziernika, w sobote, okolo godziny 21. Wiec po fajerwerki pojade zapewne 24 wrzesnia, w piatek. Jako ze SP nie odbiera telefonow i nie odpowiada na e-maile to jesli nie bedzie SP040 to kupie SP601 albo SP604.
Jesli nie bedzie innych wyrzutni to dajcie mi zamienniki bo pewnie czegos nie bedzie.
Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako ze hurtownia SP jest czynna w chorych godzinach to, acz niechetnie, zdeczydowalem sie kupic u Jaspera.
Oto co mam:
Wyrzutnia Sorak JW004 http://www.youtube.com/watch?v=tppTEKW7tyo
Wyrzutnia Mayon JW030 http://www.youtube.com/watch?v=4LCvZ5F9RK4
Wyrzutnia Tsavo JW006 jako ze brak filmu to napisze ze jest mala, dziewiecio strzalowa, ale ma ciasno sklejane te rurki, i jest, jak wszystkie trzy, dosc ciezka. Ponodto ma bardzo duze rurki.
Rzymskie ognie z rozpryskiem dziesiatki razy 4
Trzy wulkany w stylu kongo.
I drobiazgi.
Za wszystko dalem 175zl ale wziolem mase drogiazgow wiec sam pokaz za okolo 130 wychodzi. Napisze jak wyszedl, dam fote co kupilem i pewnie nagram pokaz.
Piszcie opinie.

Pozdro JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba czas na wstawienie raportu jak mi poszedl pokaz, mimo ze nie mam jeszcze zdjec bo nie mialem kiedy do fotografa isc(zgubilem kabel USB).
A wiec, pokaz sie udal w miare dobrze, ale na poczatku nie wypalil jeden wulkan( kolega nie podpalil). Potem wyrzutnie bylo o wiele glosniejsze niz sie spodziewalem, z czego wniosek ze strzelenie go w parku bylo bledem. Ale z wyrzutni jestem bardzo zadowolony, wielkie rozpryski, fajny cracling.
Widzowie rowniez zadowoleni i jednoczesnie przerazeni echem wybuchow, dlatego szybko uciekalismy.
Nie wiem kiedy odpale kolejny pokaz, zobacze.
Narazie zapraszam do komentowania, niedlugo fotki.


Pozdro JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...