Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Problem z czasami odpalania....


markosz

Pytanie

Wiec tak jak w temacie mam mały problemik....Planuje zrobić pokaz fajerwerków i jak tak patrzyłem czasy strzelania poszczególnych wyrzutni to nieraz strasznie mocno się różnią i nie wiem co z tym zrobić aby nie było przerw lub nie zaczęły dużo za wcześniej strzelać....

Podam czasy jakie udało mi sie wynaleźć są to czasy z YT, strony producenta i samych już opakowań jednak nie wszystkie wyrzutnie maja napisane czasy....

SHOW OF FIREWORKS - JW408................29-30...........30..............38
BIG BANG MARS - JW07 x2.....................23-25............35..............25
BIG BANG PLUTON - JW05 x2..................37-38............32..............32
EXCLUSIVE COLLECTION - JW2000..........20.................25..............25
CUDAK BATTERY - JW25 x3....................20-26.............40...............40
TXB593 Brocade crown with blue stars.....24..................29
P7550 HAWANA ....................................22
P7620 GREEN BLAST..............................25
RED METEOR - SM9882 x2......................13-14..............15................15
TXB498 The Magic Key...........................16-19
TXB611 - STARS RAIN............................16
JW4055 Mont Everest..............................12..................15
P7084 Black Mack...................................13
SM9858 Guliwer.....................................29..................25
SM9880 Babel.........................................17..................15
JW39NEW x2...........................................22..................27
JW90......................................................12-14.............................25
txb474.....................................................55


Jak widac niektóre różnią się dość mocni i właśnie tu mam problem, możne ktoś ma gdzieś jakieś czasy które są wiarygodne lubi wie co poradzić w takim przypadku??

Mam tez prośbę odnośnie czasów CONCEPTA bo nie mogę nigdzie znaleźć....

Kolejne pytanie dotyczy podwójnych lontów przy niektórych wyrzutniach gdzieś czytałem, ze jeden służy właśnie do łączenia wyrzutni czy to prawda?? Do którego się "podpinać" w przypadku robienia pokazu??

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo już mało czasu zostało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wybierz najkrótszy czas wyrzutni, unikniesz niechcianych przerw. Niestety ale wyrzutnie amatorskie różnie strzelają głównie to zależy od sposobu przechowywania. Jeżeli masz dwa lonty to drugi służy do łączenia. Jednak musisz podpiąć się do quickmacha- to już wyższa szkoła jazdy :wink: Na youtube jest parę filmów concepta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Film wyrzutni concept jest na kanale velibruma, mój film bedzie za 6 godzin bo się jesszcze wgrywa.Podwójny lont służy do tego żeby łączyć wyrzutnie.Czasy wyrzutni to najbardziej wredna rzecz dla osoby robiącej pokaz, przkonałem się o tym w te świeta :mrgreen: Problem ten można rozwiązać tylko w 1 sposób, zakupić system odpalający.Napisz do mnie na gg jesli chcesz sie dowiedziec więcej w sprawie tego systamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może dobrym rozwiązaniem będzie obejrzenie kilku filmików, zmierzenie czasu strzelania i obliczenie z tego średniej + dodać do każdej wyrzutni powiedzmy 3-5 sekund (lont)? Ja właśnie tak zamierzam zrobić :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Problem ten można rozwiązać tylko w 1 sposób, zakupić system odpalający.

A już tam... :wink: wystarczy umiejętnie dopasować lont. Najlepiej tak, jak radzi firawerkoman, czyli po najkrótszych czasach. Zwróć też uwagę na warunki, w jakich przechowujesz materiały. Jeśli masz dużą wilgotność w pomieszczeniu, możesz spodziewać się nieco krótszych czasów. Polecam też puszczać po dwa lonty do tej samej wyrzutni. Rok temu połączyłem wszystko pojedynczym i część nie odpaliła.
Niemniej system odpalania to dobra rzecz i ja już się na taki zgłosiłem, mają być po nowym roku, czyż tak kameleonie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak jak kolega wyżej zrób, wyciągnij średnią i nic nie dodawaj!!! jak nie wiesz dlaczego to trudno ale uwierz mi nie wolno dodawać, wręcz przeciwnie należy odjąć 2 sek- dla pewności!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry rzeczywiście. Trzeba jednak odjąć mniej więcej tyle ile się pali lont. Czyli trzeba obliczyć średnią, a następnie od niej odjąć mniej więcej 2-4 sekund. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi się wydaje, że średnia z czasu z YT i czasu producenta jest nie miarodajna. Poza tym średnia - 2sec. = czas z YT zazwyczaj i jest to jak dla mnie najbardziej wiarygodny czas. Od niego odjąć kilka sekund (w zależności ile będzie pasowało) i powinno być ok. Ja tak zrobię.

PS: Czemu nie wolno dodawać? A jeśli tak akurat pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Np. Wyrzutnia pierwsza strzela 10 sekund, a nie chcesz mieś przerw pomiędzy kolejnymi wyrzutniami, następna wyrzutnia powinna więc strzelić ok sekundę po pierwszej (czyli powiedzmy w 11 sekundzie pokazu). Pierwsza kończy strzelać (z drugiej liczysz średnią i odejmujesz, ponieważ wyrzutnia ma jeszcze lont, więc jeśli nie chcesz mieć przerw pomiędzy wyrzutniami to odejmujesz). Mam nadzieję że napisałem to w miarę jasno :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie tak to działa. Nie chcę tego Wam tłumaczyć bo to dość zawiłe i przez neta ciężko zrozumieć...


Po prostu zrób tak że bierzesz najkrótszy czas wyrzutni i odejmujesz 2 sek i tyle nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie tak to działa. Nie chcę tego Wam tłumaczyć bo to dość zawiłe i przez neta ciężko zrozumieć...

Może jednak spróbowałbyś, bo mnie to jednakowoż interesi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ehhh masakra jednak mała z tymi czasami.... Warunki w jakich przechowuje od ok 3 tyg fajerwerki to pokoj w domu wiec wilgoci nie ma....

Jeśli chodzi o czasy to wezmę jednak chyba pod uwagę te z YT oglądałem już wcześniej wszystkie możliwe filmiki danych wyrzutni i jako tako się zorientowałem. W mojej rozpisce są to pierwsze podane czasy..... I odejme te 2 sek lepiej żeby strzelało więcej w danym czasie niż ma być głucha cisza

Czyli jeśli wyrzutnia ma dwa lonty to podpinać się do tego drugiego nie tego głównego?? Bo się pogubiwszy troszkę :wink: Może ktoś mi powiedzieć jakie są różnice miedzy tymi dwoma lontami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niech się wypowie ktoś inny, ale mi się wydaje że główny lont (z reguły czerwony) odpalasz jako pierwszy, a ten drugi służy do tego że jak byś chciał połączyć kilka wyrzutni to ten drugi lont łączysz z następną wyrzutnią i tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kameleon nie tylko systemem, taśma prochowa i umiejętne rozplanowanie i dobrze pójdzie :wink:

a jak się nie ma taśmy to czasy muszą się porządnie nakładać, wtedy też będzie ok

PS: odpala się czerwony lont, drugi służy do łączenia, najlepiej ten drugi wtyknąć do taśmy prochowej to o czasy przy tych wyrzutniach już się martwić nie musisz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
kameleon nie tylko systemem, taśma prochowa i umiejętne rozplanowanie i dobrze pójdzie :wink:

a jak się nie ma taśmy to czasy muszą się porządnie nakładać, wtedy też będzie ok

PS: odpala się czerwony lont, drugi służy do łączenia, najlepiej ten drugi wtyknąć do taśmy prochowej to o czasy przy tych wyrzutniach już się martwić nie musisz :grin:


Jeśli nie znasz czasu wyrzutni lub każda strzela dłużej lub krócej to taśma prochowa i umiejętne rozplanowanie nic ci nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po 1 trzeba znać czasy, jak nie znasz to sobie wyrzutnie tą odpuść. Po drugi trzeba brać najkrótszy czas z filmu i jeszcze odjąć te z 5sek. Wyrzutnie będą się pewnie porządnie nakładać ale obędzie się bez przerw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie posiadam żadnej taśmy prochowej będę łączył wszystko lontem... wiec w końcu mam użyć tego drugiego lontu do połączenia czy normalnie brać tez z góry??

Ile tak mniej więcej czasu muszę odjąć jeśli brać pod uwagę ten lont przy wyrzutni??

Jeśli chodzi o moje czasy np z YT to liczyłem wszystko mniej więcej od pierwszego wytrzalu lub pierwszego efektu na niebie, nie brałem pod uwagę czasu palenia się lontu,odpalenia itd... są to czasy od pierwszego do ostatniego efektu na niebie... Nie wiem jak to podaje producent np na opakowaniu może oni liczą czas ogólny od odpalenia lontu?? Wtedy mogłoby się wszystko zgadzać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ile tak mniej więcej czasu muszę odjąć jeśli brać pod uwagę ten lont przy wyrzutni??


tyle ile wystaje z tym, że 1cm=1sek. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok z czasami jakos dam rade... teraz tylko powiedzcie jak z tym lontem brać ten normalny czy ten "dodatkowy" do połączenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ok z czasami jakos dam rade... teraz tylko powiedzcie jak z tym lontem brać ten normalny czy ten "dodatkowy" do połączenia??


To już zależy od ciebie, polecam użyć normalnego ponieważ możesz źle połączyć quickmatch z lontem zielonym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK dzieki za porady....

Powoli obliczam długości lontów czasów itd tylko powiedzcie mi czy dobrze się zabieram za to :wink:

Powiedzmy , ze pierwsze 3 wyrzutnie to

babel czas ok 15s

10cm lontu

magic key czas ok 16s

10cm lontu

mars itd


zmierzyłem długość lontu przy wyrzutniach magic key oraz mars maja po ok 6cm(tyle wystaje)....Wiec odjąłem to od długości łączących je lontow.....

Moze macie jakieś opracowane patenty jak to wszystko policzyć bo wcale nie jest tak chop siup jak mi się to wydawało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moze macie jakieś opracowane patenty jak to wszystko policzyć bo wcale nie jest tak chop siup jak mi się to wydawało :mrgreen:


Ale w jakim sensie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

weź jeszcze pod uwagę długość lontu nakładające się na drugi lont :wink: bo wtedy trzeba dać dłuższy o tą długość nałożenia. Kiedy też tak liczyłem w pewnym momencie się pogubiłem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale w jakim sensie ??


W jakimkolwiek pomocnym sensie :mrgreen:



No właśnie tak się tez zastanawiałem nad tymi zakładkami czy to tez jakoś się bierze pod uwagę.... Ile najlepiej robić tej zakładki co by dawało to jakaś skuteczna gwarancje odpalenia się lontu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...