Skocz do zawartości

TXP001 Achtung


Janek_92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W życiu FP3 NEW nie jest głośniejsze od TXP001. To samo się tyczy siły podczas wybuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Roberto ma racje. FP3new jest hitem, ale w swojej "klasie" petard, czyli piratki, mega piratki, big piratki, super petardy, krachmeny itd. Achtungi to wyższa półka. Owszem - fp3new jest głośniejsze od achtungów komety na przykład, ale jeśli chodzi o TXP001 to nie ma porównania. TXP001 zdecydowanie mocniejsze. Ta petarda wybucha z naprawde ogromną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odpalalem tego Achtunga , powiem ze nawet mocno walnal , i sa oplacalne na fm.pl ;) Bas przeszedl przez cale miasto jak na gorkach puscilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma co porównywać z dużo mniejszymi petardkami. Huk tej petardy jest bardzo solidny, podczas wybuchu powstaje bardzo duży gorący błysk. Dużą zaletą jest obecność lontu, dlatego są dużo bezpieczniejsze (nie popalimy sobie rąk, jak w przypadku dużych petard na siarkę). Cena jest bardzo dobra o ile kupujemy w hurtowni, w mieście widziałem ceny rzędu 25 zł za 5 sztuk. Huk jest niesamowity, mniejsze petardy to przy nich strata czasu.

Achtung TXP001
Achtung TXP001

W tego sylwestra również zakupiłem, dodaję obrazki dla zainteresowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez uważam że FP3 New jest lepsze pod każdym względem, są bardzo tanie, bardziej poręczne, mocniejsze i głośniejsze. A do tego, przed wybuchem fajnie świeca na zielono. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem wśród budynkó, pod mostem i na lodzie rzecznym. Grzmot ich jest silny, ale nie ma bassu. Jednego wsadziłem do korpusu z rolek po papierze toaletowym i musze przyznać, że efekt był naprawde zadawalający. Polecam taki tunning. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to tez jest wazne. fp3 ma sporo wiekszy bas. jak juz ktos pisal na poczatku txp001 to taki bardziej strzal pioruna. a skoro fp3 ma wiekszy bas to dobija sie od zabudowan i dlatego taki a nie inny wynik. proponuje idzcie gdziesw pole i wtedy odpalcie i porównajcie. ja mieszkam na obrzezach miasta gdzie jest tylko kilka domkow i txp001 jest niesamowite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem na stole do ping-ponga na dworze na wysokości 1 metra by można powiedzieć i TXP001 jest mocniejsze. Potężny grzmot, którego FP3 NEW aż takiego to nie ma. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego często niemcy na sylwestrowe zakupy wybierają się do Polski (oczywiście mówie o tych co mieszkają przy granicy). Oni mają niewyobrażalnie drogie ceny. Oglądałem dużo niemieckich filmików i u nich np. te petardy GROM (36szt.) co są na fm.pl po 8,50zł u nich są po 10€ (czyli na dzień dzisiejszy około 44zł) !! Obawiam się, że jak Polska przejdzie do strefy Euro również ceny pójdą w góre ;(, ale narazie cieszmy się, że fajerwerki nie są tak bardzo drogie i że możemy legalnie używać petard typu TXP001 ;).


Jesli takie ceny przyjdą to będzię trzeba zrobić wielkie zapasy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1opk. i muszę powiedzieć,że może jest ciut głośniejszy od FP3/NEW,ale obie petardy dają inny rodzaj huku więc nie ma co za bardzo porównywać.Jak dla mnie są nieopłacalne za cenę 5szt. mamy 20szt FP3,które wcale nie są o wiele słabsze :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...