Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

20.06.2009 - Warszawa - Wianki 2009 w Warszawie


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaz Sztucznych Ogni - Wianki w Warszawie 2009 - 20.06.2009

Okazja -Wianki Warszawskie 2009
Miejsce - Wisła w Warszawie między mostem Gdańskim a Śląsko - Dąbrowskim
Godzina - około 23:30
Wykonawca - Firma GOLDREGEN
Długość pokazu - około 15min

=============================================
Filmy:

mpiwowski:
vimeo: Link
youtube: część 1 - część 2
oryginał: około 20 lipca

velibrum:
vimeo:
youtube:



Zdjęcia z Przygotowań:

velibrum:

mpiwowski:

..::KLIKNIJ::..

Bartosz:

..::KLIKNIJ::..

Zdjęcia z pokazu:

mpiwowski:

..::KLIKNIJ::..

velibrum:

Bartosz:

..::KLIKNIJ::..

=============================================
post będzie z czasem edytowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już nocleg w Warszawie, tak wiec ja już na Wiankach w Wawie będę na 100%. Czy ktoś jeszcze zamierza tam przyjechać oprócz osób podanych wyżej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w prawdzie nie wybieram, ale byłem dziś (wczoraj) w Wawie i muszę powiedzieć, że info o wiankach jest prawie na każdym przystanku. Mam tylko przestrogę, do chcących dojechać na ostatnią chwilę, pod żadnym pozorem nie ufajcie PKP. Podróż powrotna to był najgorszy koszmar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% nie wiem czy będe, bo szczerze nie mam z kim ;P Próbuje namówić znajomych ale to nic pewnego.
Już bardziej jeśli chodzi o spotkanie to po południu mógłbym wpaść do was jeśli wy byście byli wcześniej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wycieczki rowerowej i zrobiłem kilka zdjęć. Chciałem zobaczyć czy coś już powstaje. I okazuje się że tak. Jest już scena (stelaż).

http://www.photofireworks.pl/view.php?file...zo_pulpitu_.jpg

Miejsce odpalania fajerwerków na Wiśle

http://www.photofireworks.pl/view.php?file...zo_pulpitu_.jpg

http://www.photofireworks.pl/view.php?file...zo_pulpitu_.jpg

Post będę na bieżąco edytować :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz pirotechniczny do muzyki Leszka Możdżera
Na zakończenie imprezy zobczymy, jak zawsze widoczny z dwóch brzegów Wisły, niesamowity pokaz ogni. Tym razem został on przygotowany do specjalnie napisanej na tę okazję muzyki, której autorem jest Leszk Możdżer, a wykonają ją wraz z nim Piotr Sutt i Świętojańska Formacja Perkusyjna. Tempo i dynamika utworu umożliwią pirotechnikom wykreowanie na nocnym niebie niezwykle barwnej opowieści o Nocy Świętojańskiej.
Artyści wystąpią na drugiej scenie, 15 metrowej konstrukcji, usytuowanej po drugiej stronie Wisłostrady nad Wisłą.

W kolejnych odsłonach widowiska zobaczymy „malowane ogniem” obrazy przedstawiające tańce i zabawy wokół ognisk, puszczanie wianków świętojańskich oraz poszukiwania kwiatu paproci. Widzów tego niezwykłego, jednorazowego wydarzenia zachwycą brokatowe bomby, barwne wachlarze, złote komety i wiele innych wyjątkowych efektów.

Projektowana tzw. scena pirotechniczna będzie miała około 500 metrów szerokości i utworzy ją 5 barek rzecznych, użytych jako stanowiska odpalania ładunków pirotechnicznych. Synchronizację efektów i muzyki zapewnią unikalne komputerowe systemy sterowania przebiegiem widowiska.
------------------------------------------
tekst z głównej strony Wianków Warszawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rowerem w ostatniej chwili zdecydowałem sie jechac na pokaz... byłem na moście świętokrzyskim i troche błąd bo jednak do mostu śląsko dąbrowskiego mu brakuje i małe to było. A finał albo się nie wyróżniał szczególnie, albo jak pisałem, byłem daleko i mnie nie zaskoczył. Lecz jednak nie żałuje, przynajmniej coś widziałem a efekty były niebanalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że wezmę na pokaz tylko aparat gdyż będą filmy lepszej jakości :razz: .

Chciałbym Wam zaprezentować zdjęcia z pokazu.




Komentarz
Hmm... Pokaz był bardzo ładny, muzyka grana na żywo była bez zarzutów. Rozpiętość efektów robiła wrażenie. Pierwszy raz zobaczyłem bomby wodne i byłem zaszokowany ich efektami :wink: . Na niebie można było zobaczyć dużo złotego oraz niebieskiego koloru. Jednak po finale mam pewien niedosyt. Jeżeli tam miało być 1.400 bomb to nie wiem co się z nimi stało gdyż nie było jakiegoś super nawału szelek może rozpiętość efektów była tak duża że w końcu wyszło jak wyszło. Jednak na pokazie warto było być :razz: nawet gdybym mieszkał w Łodzi(pozdro mpi) albo Lublinie (pozdro vel) to pokusiłbym się na przyjazd.

Końcowa ocena 9+/10


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pokaz był wart przyjazdu do Wawy :wink:

Fotki ładne, chociaż ja czekam aż mpi zamieści swoje to wtedy porównamy i ocenimy. Z mojej strony film również będzie, tylko że niestety bez podkładu którego nie było słychać. Nagłośnienie było karygodne!!! Trzeba było się decydować czy stanąć tak żeby widzieć cały pokaz czy żeby słyszeć muzykę. Niestety tutaj organizatorzy zawiedli na całej linii!
Nie wyciągnęli wniosków z pokazu rok temu gdzie nagłośnienie również było fatalne. Beznadzieja :neutral:

Zresztą co się będę nad tym teraz rozwodził. Poczekam aż zrobię swój film i wtedy wszystko napiszę.

PS: firawerkoman, brawa za odwagę dla twojego kolegi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już troszkę wrzuciłem do neta materiałów z wianków, o to one:

Zdjęcia fajerwerków: http://foto.onet.pl/59mvj,wsm1720kw3wg,jwyik?D=1
(jakość jest znacząco pogorszona, onet najbardziej pogorszył)
------------------------------------------------------------
Zdjęcia barek:
http://foto.onet.pl/59mvj,67k6oe3ka6k6,jwih8?D=1
------------------------------------------------------------
Film na vimeo: http://www.vimeo.com/5294742
(cały pokaz, ale bardzo słaba jakość)
------------------------------------------------------------
Film na Youtubie - część 1 - http://www.youtube.com/watch?v=hX7yu8HV8jY
(polecam kliknąć hd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wianki 2009 już za nami ale z pewnością Ci co widzieli pokaz osobiście, będą jeszcze długo wspominać to wydarzenie - przynajmniej do przyszłorocznych Wianków :)
Widowisko było naprawdę zachwycające, wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe a Panowie z Goldregenu jak zwykle pokazali klasę. Było po prostu rewelacyjnie. Mogliśmy podziwiać wiele nowych efektów rzadko prezentowanych na pokazach, ale nie zabrakło także tych "starych" i lubianych. Baterie wodne jak zwykle wprawiły wszystkich w zachwyt a finał jak i cały pokaz był prawdziwą ucztą dla oka i ucha.
Mi natomiast najbardziej utkwiły bomby Polyp Cracker, które narobiły mnóstwo zamieszania, efekt Colour Cycas oraz Gold Trunk w/ Blue Explosion.

A teraz zapraszam do obejrzenia albumów ze zdjęciami mojego autorstwa:

Wianki 2009 - przygotowania:
http://picasaweb.google.com/bartosz.wwa/Wi...feat=directlink

Wianki 2009 - widowisko pirotechniczne:
http://picasaweb.google.com/bartosz.wwa/Wi...feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawie 1 gb film będzie trzeba trochę czasu wgrywać więc już teraz zapraszam do obejrzenia krótkiego trailera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoreportaż - Wianki 2009
(Zdjęcia otrzymane dzięki uprzejmości firmy Goldregen)

17.06.2009 - Montaż sprzętu - 3 dni do pokazu
img1378b.th.jpg img1381.th.jpg img1382q.th.jpg img1386b.th.jpg img1417a.th.jpg

18.06.2009 - Montaż ładunków - 2 dni do pokazu
img1420a.th.jpg img1431j.th.jpg img1432.th.jpg img1450u.th.jpg img1457a.th.jpg

19.06.2009 - Ustawianie barek na Wiśle - 1 dzień do pokazu
img1475d.th.jpg img1481w.th.jpg img1502e.th.jpg img1505f.th.jpg img1527v.th.jpg

20.06.2009 - Oczekiwanie - kilkanaście godzin do pokazu
img1528o.th.jpg

21.06.2009 - Zebranie sprzętu - kilkanaście godzin po pokazie
img1533j.th.jpg img1535.th.jpg img1538w.th.jpg img1548m.th.jpg img15552.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 20.06.2009
Godzina: około 23:45
Okazja: Warszawskie Wianki
Wykonawca: Goldregen
Długość pokazu: ok. 14 min.

OPIS:

20 czerwca, godzina 23,44. Już za kilka sekund nad warszawską Wisłą rozegra się prawdziwa ognista uczta dla oka. Najpierw trzeba jednak wspomnieć o przygotowaniach do tego przedsięwzięcia. Materiały na 5 barkach montowane były przez kilka dni. Jak wiemy czerwcowa pogoda nam nie dopisuje, ale akurat w dzień pokazu aura sprzyjała oglądającym i ani dym ani deszcz nie przeszkadzały w oglądaniu. Teraz można już przejść do samego widowiska. Początek był bardzo niepozorny. Pewnie taki był zamysł organizatorów i miało to związek z podkładem muzycznym granym na żywo. Ja jednak nie rozumiem dlaczego na tak dużej imprezie nagłośnienie jest tak fatalne. Było tylko kilka miejsc z których było słychać muzykę i trzeba było się decydować czy filmować fajerwerki czy słuchać podkładu. Tutaj organizatorzy ponieśli pełną klęskę i na następny raz chyba wybiorę imprezę w Krakowie, gdyż tam takich problemów nie było. Naprawdę się zawiodłem, zwłaszcza że muzycy mieli specjalne rusztowanie z którego powinno być wszystko słychać. Jednak gdy w niebo wystrzeliły pierwsze 6 bomb i 20 rzymskich ogni oglądający byli zachwyceni i pomimo braku dźwięku orkiestry sztuczne ognie malowały niesamowitą mozaikę.
Efekty szelek były powalające zwłaszcza tych włoskich i hiszpańskich. Od razu widać było różnicę między nimi a ładunkami produkcji chińskiej. Bardzo podobały mi się też sekwencje z single shotami. Tylko znowu szkoda że nie słyszałem muzyki bo były z nią zsynchronizowane. Baterie wodne nie zrobiły na mnie powalającego wrażenia. Liczyłem na coś więcej, bo oprócz tego że leci to do wody to nie ma w tym nic szczególnego. Były momenty ze zwiększoną intensywnością strzałów, było kilka wyciszeń. Tworzyło się odpowiednie napięcie. Reżyserowie pokazu odwalili kawał dobrej roboty, bo widzowie byli naprawdę zachwyceni. Podczas finału średnio co sekundę wybuchało około 10 bomb. Na koniec w niebo poleciało kilkanaście bomb 150 mm. Pirotechnicy firmy Goldregen naprawdę znają się na rzeczy bo wcielenie tak ambitnych planów w życie to duże wyzwanie, któremu podołali. Według mnie jedyna porażka to podkład muzyczny który słyszało może 60 % publiczności. Nie dało się zrobić dobrego filmu z dźwiękiem.

OCENY SZCZEGÓŁOWE:

Różnorodność efektów- 10-/10
Oryginalność pokazu- 10/10
Finał- 9+/10
Efekt ogólny- 10-/10

FILM
part 1


part 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ogladalem fajerwerki z USA i stwierdzam ze nasze Wianki sa lepsze :)... efektownie to moze wyglada z daleka ale nie z bliska... za duze odstepy miedzy barkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

powiem krótko pokaz piękny tylko muzyka beznadziejna !!! :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: za rok z wami jade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...