Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

[Film]Sylwester 2008/09 by FireMan


FireMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Zanim dam linki do filmów rozpiszę się trochę :razz:
W ciągu dnia było tyle nagłych zwrotów akcji , że o 14 siedziałem w Sosnowcu , o 19 byłem w drodze na Kazimierz(dzielnica mojego miasta) , a o 20 zaczynała się impreza w Dąbrowie Górniczej , o 4 rano znów na Kazimierzu , a po 19 pokaz Noworoczny znowu koło domu ;d
Sylwester był najlepszy z dotychczasowych i udał się w 99% :mrgreen:
Niestety wysiadły mi 4 zapalniczki(żarowe) i odplałem zapałkami , 2 wyrzutnie się przewróciły , a JW418 odpaliła tylko 40 razy (na drugi dzień została dopalona i jest to uwiecznione na filmie) , a do tego 5 wyrzutni , które były w kartonie zostały zupełnie zapomniane(jakbym nie poszedł po Achillesa to bym ich nie znalazł).
1 i 2 część pokazu to zabawa z petardami i motylkami/circoblitzami i nie zostały one uwiecznione na filmie.
Film umieszczam na rapidshare - jakość wysoka , oraz na youtube , gdzie z powodu limitów jakość jest mierna.
Fajerwerki były odpalane pojedynczo , z tąd te przerwy między wyrzutniami(nieduże , bo miałem zapałki :mad: ).
Kilka drobnych rakiet nie zostało uwiecznione , bo uznałem , że nie ma to sensu(inni kamerzyści je nakręcili , ale po co to komu :wink: ) , a JW90 nie została nakręcona w całości.
JW313 , mimo tego , że kamerzysta stał 100m od wyrzutni nie był w stanie uchwycić jej efektów(były tak rozłożyste) , więc skupił się tylko na prawej stronie(była identyczna jak lewa).
Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowe , to napiszę.
Proszę o ocenę filmu pod każdym względem(montowałem go w programie UVS 11 i zajęło mi to około 7h + wrzucenie) , szczególnie starałem się zsynchronizować efekty z muzyką(w 60% filmu udało mi to się).
Film trwa około 22minuty(niecałe) , w wysokiej jakości w formacie MPEG 2 zajmuję 730mb.
Zapraszam do ściągania :


Rapidshare - jakość 98% , Format MPEG 2.
Do odtwarzania zalecam WMP , bądź WMP Classic.
Kodeki można pobrać stąd , zalecam najnowszą wersję.

:arrow: http://rapidshare.com/files/181531332/Sylw....part1.rar.html

:arrow: http://rapidshare.com/files/181665654/Sylw....part2.rar.html

:arrow: http://rapidshare.com/files/181672427/Sylw....part3.rar.html

:arrow: http://rapidshare.com/files/181679152/Sylw....part4.rar.html


YouTube - jakość 59%.

:arrow: http://www.vimeo.com/2780262 - Część 1/3
:arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=nzcjsZnQ8Qk - Część 2/3
:arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=KMwTKTEnwak - Część 3/3

Zalecam oglądać w wysokiej rozdzielczości.


@veli - ortografia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział , że nie wrzucam :razz:
Są 3 pliki na yt , ale musze zrobić tak , żeby w każdym filmie był odnośnik.
Pliki udostępnie dopiero jak wrzuce wszystkie i dam linki.
Zachęcam jednak do ściągania rs , ponieważ na yt musiałem obiąć kilka klatek , zmniejszyć jakość i rozdzielczość , aby się zmieścić w tych pieprzonych limitach.
Yt nie oddaje w pełni tego co jest na całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, słów nie mam :mrgreen: Filmik super zrobiony, w pokazie super wyrzutnie, muza akurat pod mój gust.... przy wspaniałej JW408 idealna!!! JW402 super finał...
Przy achillesie również super wyszło to wszystko, szkoda że tylko 40 pocisków odpaliło.
JW313 - cudo! Aż kamera nie mogła złapać oby dwóch, ale i tak było widać, że jest za***ista.
Po całym filmie, nie wnikam w to, że gdzieś JW90 czy coś było słabo nagrane.
Pokaz noworoczny również bardzo dobry, a najlepsze to te 60 strzałów Achillesa ;]
Ogółem - 10/10 i nie mam słów ;]
Pozdro

PS. A film bez limitów będzie dopiero za 4 godziny jak by ktoś czekał ;p
Będzie on w dwóch partach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brak słów na film, świetna synchronizacja filmu z muzyką, utwory dobrze dobrane jakość również jest świetna, nawet na youtube. Chętnie zobaczył bym efekt fajerwerek bez muzyki mimo, że jest idealnie zgrana to ja jednak wolę słuchać komentarze publiki;p

FILM 10/10
POKAZ 10/10- świetne wyrzutnie, same najlepsze w swojej kategorii no i jw313 wszystko wyjaśnia;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokaz ocenię w 2 skalach.

Moja ocena:
Poznałem trochę nowych wyrzutni, kilka pozycji mnie zniechęciło. Dałbym inną muzykę, ale to jest kwestia gustów. Stuff bardzo bogaty.
Ocena 7/10.

Ocena mpiwowsko-fp'shooterowska:

Kilka baterii w ogóle nie uchwyconych. Np: JW90. Innych rozprysków widać było może z 70 %. Nie można było odnieść do siebie poszczególnych wyrzutni bo były odpalane z różnych odległości. Muzyka absolutnie nie pasuje do fajerwerków. Piosenki jak z jakiegoś radia eska. Mieszanie różnych stylów muzyki. Brak zgrania ( no może w 2 czy 3 wyrzutniach to zgranie było ). Głupie komentarze, wulgaryzmy. Pokazywanie chyba ze 20 razy tych samych zdjęć. Za duża waga pliku ( mi na pewno będzie chciało się tego ściągać ). Pozostaje oglądanie na you tubie, gdzie jakość jest pogorszona nie do zniesienia. Na przykład przy JW408 - katastrofa. Jakość dźwięku również bardzo pogorszona, wyszedł bit rateing może ze 32 kb/s. Przy kilku produktach uciąłeś końcówkę niepotrzebnie. Przy fontannach nie odkręciłeś obrazu. Widać że dopiero co dorwałeś się do uleada. Ta końcówka niepotrzebna, bo słabo wykonana. Jeżeli stać cię na fajerwerki za 1800 zł powinno też stać na statyw za 40 zł.
Montaż - 2/10
Efekty - 7/10
Dobranie stuffu - 4/10

Ogólna ocena ( nie mylić ze średnią arytmetyczną ) 4-/10 :grin:

Dziękuję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem interesuję mnie każda opinia i każdą opinie wezme pod uwagę.
Co do opini Velibruma - film może sie albo spodobać , albo niespodobać.
Części osób (mam tu na myśli kilku modów i userów) do fajerwerków pasuję bardziej muzyka a`la klasyczna , inni wybraliby taką jaka jest teraz(wtedy już film dla tych pierwszych jest spalony na samym wstępie) i wg. mnie pasuje ona jak ulał - dlaczego ?
Już wyjaśniam :
Mając pokaz fajerwerków , RZadko kiedy usłyszymy na takim coś nowoczesnego.
Jest to spowodowane tym , że muzyka klasyczna , bądź XVI bardziej pasuję do takiego pokazu , a fajerwerki łatwo do takiej dostosować.
Fajerwerki (głównie szelki) odpalane są wraz z rytmem muzyki , przez co połaczenie tego daje niesamowity efekt.
W fajerwerkach amatorskich(głównie wyrzutniach) odpalamy raz i każda strzela z inną intensywnością , w takim wypadku RZadko kiedy taka muzyka komponuje się z tym co widzimy na ekranie.
Owszem są osoby , które za wszelką cene wszystko upchają w jedną całość i coś z tego wyjdzie , ale nie każdy ma czas , aby siedzieć nad tym kilka dni i montować film.
Co do montażu - może na początku za bardzo tego nie widać , ale przy kawałku moondance zaczyna sie synchronizacja z muzyką(wyrzutnie są w takiej kolejności w jakiej były odpalone , więc za dużego pola do popisu nie miałem) , muzyka jest szybsza przy "szybszych" wyrzutniach.
Apropo komentarzy i wulgaryzmów , część publiki stanowiła widownia osób po 40 roku życia , która nie była zbyt trzeźwa(głupie komentarze) , a kolega trochę poklnął , bo gdy oberwał pociskiem z arctica w plecy nie było mu już do śmiechu.

@veli - poprawa "żadko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM powiem krótko masakra. Muzyka zjechana na całej linii może jeden utwór był w miarę. Filmowanie beznadziejne, część wyrzutni w ogóle nie uchwycone na filmie, w dodatku bluzgi i każdy film się trzęsie. Montaż całego filmu ponad 20min nie wyszedł Ci dobrze. Ten twój film to taki jakby kosz na śmieci wszystko wrzucone do jednego miejsca. Nie ma jakiegoś określonego planu w filmie. Jedyne co ładne w filmie to efekty fajerwerków, ale niestety przez źle robione filmy trochę tracą na tym pięknie. na zakończenie dodam, że zero synchronizacji z muzyką.

podsumowując:

Muzyka: 3/10
Montaż: 2/10
Efekty: 6/10
Filmowanie: 2/10
Synchronizacja: 0/10


Ogólnie film oceniam na 3/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film mi się bardzo spodobał myślałem że zrobiłem fajny film na UVS 11 a jednak mój film z sylwka na tym progsie to dno:/ twój jest znacznie lepszy fajerwerki też bardzo fajne jedyne co jest minusem to strasznie szybko przelatujace napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niektórzy przesadzają z ocenami, film przecież nie jest wcale aż taki zły. Mi on się w miarę podoba. Oczywiście ma swoje mankamenty, np, strasznie dużo niepotrzebnych zdjęć, chyba nie do końca trafiona muzyka ( powiedziałbym, że dość oryginalna jak do fajerwerków, ale może to dobrze, tak dla odmiany :wink: ) No i na przyszłość warto chyba jednak obstawiać czymś wyrzutnie, szczególnie te mniejsze.. :roll: No i szkoda JW90..

Moja ocenka to 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1
w dodatku bluzgi i każdy film się trzęsie.


Z tego co mi wiadomo to jesteście w tym samym wieku, on nie spędzał sylwestra tak jak ty z mamą, tatą i siostrą tylko był na imprezie z kolegami a trochę osób tam było z tego co mi opowiadał. Więc czy jest sens sie o to czepiać ? może powinien to cenzurować bipami.

Mi się nawet podobało. Ale fakt za dużo zdjęć i sie powtarzały, muzyka do fajerwerków raczej nie za bardzo pasuję ale ogólnie mi się podobała (Najważniejsze jest że tobie sie podoba bo są gusta i guściki).

W części 2 był ok muzyka dobra i synchro tez (zwłaszcza dobrze zrobione jak strzelała JW408)

Ja oceniam na 8-/10 za to że ci się chciało i fajerwerki mi się podobały a że coś nie nagrane coś się trzęsło to trudno chyba nagranie tego w dobrej jakości nie było priorytetem imprezy :mrgreen: Ważne że sam razem z innymi widziałeś ;) I obstawiaj wyrzytnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe miał trochę wolnego czasu , wtedy zmontuję jeszcze raz ten film z inną muzą i mniejsze ilością ujęć , zdjęć etc.(raczej w drugiej połowie stycznia).
Zobaczycie , że mimo najlepszych starań , muza klasyczna nie za bardzo pasuję do amatorskiego pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej na ocenę filmu :wink:

FireMan, miałeś jeden z największych stuffów w tym roku. Wydałeś na niego dość dużo, zakupiłeś wiele wyrzutni - spodziewałem się, że stworzysz piękny film. Niestety, myliłem się.

Zaczynamy od zdjęć. Ja wiem, że nie każdy dysponuje przestrzenią, aby to wszystko poustawiać, ale Ty mogłeś to zrobić. Tyle fajerwerków, a zdjęcia to totalna porażka. Wszystko chaotycznie porozrzucane, żadnego ładu i składu, mogłeś to bardzo ładnie poustawiać, zrobić porządną sesję foto, a nie taką "byle zrobić, byle szybciej". Jak coś robisz, rób to profesjonalnie. Mi robienie zdjęć zajęło dość dużo, były to trzy sesje - pierwsza świeżo po kupnie, potem druga gdy dokupiłem trochę rzeczy i trzecia ostatnia, z tworzeniem klipów do prezentacji. W sumie zajęło mi to wszystko około 6 godzin, ale zdecydowanie było warto.

Lecimy z samym filmem. Niestety, ale montaż to jakieś nieporozumienie. Ciągle zmieniane były efekty przejść - powinno stosować się jeden / góra dwa typy, tak aby widz był do tego przyzwyczajony. Tutaj zaś było ich dość dużo, przez co wszystko wyglądało kiepsko. Napisy... jakaś archaiczna rzecz. Owszem, każdy ma swój gust, ale te po prostu są makabryczne. Różne kolory, różne czcionki, jakieś tandetne obrysy... ech, szkoda.

Początkowa prezentacja? Pokaz slajdów kilkunastu słabo wykonanych zdjęć, dziwne przejścia i te napisy... nic, tylko przewinąć. Zupełnie zniechęcało to do dalszego oglądania.

Sam film wyszedł średnio. O ile jakość nie była wcale taka tragiczna (ale nie była też dobra), tak brak statywu to ogromny minus. Miałeś tyle czasu, taki ogromny arsenał - mogłeś załatwić ten statyw. Nie mówię tu o kupnie, ale jestem w 100% przekonany, że ktoś z Twoich znajomych miał statyw. Można było załatwić i mieć dobry film.

Sam operator kamery... w większości dobrze, ale sporo wyrzutni zostało źle uchwyconych - chociażby jak samo JW90. Pominę fontanny - bo kręcenie pionowo to jakieś jedno wielkie nieporozumienie.

Skoro jesteśmy przy fontannach - w pierwszej części filmu się one znalazły. Moim zdaniem nie ma zupełnego sensu wrzucania takich pierdółek. To się nie nadaje na pełny film - wyrzutnie owszem, obowiązkowo, ale fontanny zdecydowanie nie. Wydłużyło to czas filmu, a wręcz chciało się go ciągle przewijać.

Sporą wadą było także to, że były spore pustki. Niekiedy ponad 10 sekund trzeba było czekać, aż zacznie się zobaczyć strzelającą wyrzutnie. Ulead Video Studio umożliwia opcje cięcia filmów, jest to banalnie proste - można byłoby te przerwy usunąć. Widz nie powinien czekać. Widz oczekuje, że ciągle będzie coś oglądał, a nie czekał "na zbawienie".

Muzyka wyszła bardzo, bardzo przeciętnie. Jedynie ostatni utwór, towarzyszący dużym wyrzutniom był w miarę zsynchronizowany z fajerwerkami. Reszta zupełnie nie. Co przy fajerwerkach robią utwory typu techno i pochodne... nie raz oglądałeś filmy z pokazów i chyba wiesz, jakich używa się melodii pod fajerwerki. Warto popatrzeć głównie na festiwale zza granicy, gdzie synchronizacja z piro jest wprost rewelacyjna. I to na żywo, na pokazie, a nie w domu, gdzie dowolnie wszystko możesz sobie ustawić.

FireMan, zmarnowałeś duży potencjał. Mogłeś z tego filmu uczynić piękne widowisko, ładnie to zmontować, sprawić, że będzie to jeden z lepszych filmów. Niestety, tego nie dokonałeś. Zabrakło Ci weny twórczej, pomysłu, kreatywności... posklejać film, wrzucić byle jaką muzykę, to raczej każdy umie. Tutaj zabrakło prawie wszystkiego, oprócz fajerwerków. Oglądało się ten film nieprzyjemnie, odrzucał on raczej i prosił "przewiń mnie". Musisz wyciągnąć wnioski z tego filmu i przy okazji kolejnych nie powtórzyć tych błędów. Zrób to, bo naprawdę warto - jakbyś dobrze skomponował ten film, byłaby to uczta dla konesera.

Nie zrozum mnie źle - po prostu wiem, że stać Cie na więcej. Jesteś w stanie zrobić porządny film, tylko musisz to chcieć i dążyć do tego za wszelką cenę :wink:

Moja ocena:
Montaż: 2/10
Filmowanie: 5/10
Efekty fajerwerków: 7+/10
Muzyka 2+/10
Synchronizacja: 1/10

Ocena ogólna filmu: 3/10


Owszem są osoby , które za wszelką cene wszystko upchają w jedną całość i coś z tego wyjdzie , ale nie każdy ma czas , aby siedzieć nad tym kilka dni i montować film.


Tak jak wcześniej napisałem - jeśli coś robisz, rób to profesjonalnie. Moim zdaniem nie było żadnego powodu, aby się spieszyć. Jeśli nie masz czasu aby na to siedzieć, możesz go dobrze rozplanować na przestrzeni kilku dni, albo w ogóle tego nie robić.

Z tego co mi wiadomo to jesteście w tym samym wieku, on nie spędzał sylwestra tak jak ty z mamą, tatą i siostrą tylko był na imprezie z kolegami a trochę osób tam było z tego co mi opowiadał. Więc czy jest sens sie o to czepiać ? może powinien to cenzurować bipami.


Mimo że spędzał sylwestra z kolegami (FM), to mógł poprosić ich o to, aby powstrzymywali się od komentarzy podczas eksplozji, bo jest to kręcone i idzie " w świat". Zresztą, pogrążasz się sam w sobie. Tutaj te bluzgi praktycznie nie zależały od niego - tak jak u mnie jakość filmu nie zależała ode mnie, tylko od sprzętu - a mnie się czepiłeś.

"za to że ci się chciało"


Popatrz, popatrz. Znowu się pogrążamy. U mnie napisałeś, że w "czterech literach" masz to, ile tworzyłem film, a tutaj plusa dajesz mu za to, że w ogóle chciał. To może dajmy sobie wszyscy plusy, za to, że w ogóle kupiliśmy fajerwerki? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Owszem są osoby , które za wszelką cene wszystko upchają w jedną całość i coś z tego wyjdzie , ale nie każdy ma czas , aby siedzieć nad tym kilka dni i montować film.



Tak jak wcześniej napisałem - jeśli coś robisz, rób to profesjonalnie. Moim zdaniem nie było żadnego powodu, aby się spieszyć. Jeśli nie masz czasu aby na to siedzieć, możesz go dobrze rozplanować na przestrzeni kilku dni, albo w ogóle tego nie robić.


Z własnego doświadczenia i patrząc na mój film można wywnioskować, że czasem zupełnie się nie chce, nie wiem, czy to było przez lenistwo, bo myśle że zrobić dobry film a później mieć satysfakcje każdy by chciał, ale czasem ma sie takie rzeczy na głowe, że woli się im szybciej tym lepiej wszystko zrobić, mi może w przyszłym roku będzie sie chciało coś lepszego, ale muzyka to będzie bardziej elektroniczna, techno, ja się nie będe stosował do tego że gdzieś są takie pokazy z taką muzyką to i ja taki se zrobie.


Z tego co mi wiadomo to jesteście w tym samym wieku, on nie spędzał sylwestra tak jak ty z mamą, tatą i siostrą tylko był na imprezie z kolegami a trochę osób tam było z tego co mi opowiadał. Więc czy jest sens sie o to czepiać ? może powinien to cenzurować bipami.


Mimo że spędzał sylwestra z kolegami (FM), to mógł poprosić ich o to, aby powstrzymywali się od komentarzy podczas eksplozji, bo jest to kręcone i idzie " w świat".


Myśle, że lekko by się ośmieszył mówiąc "ej chłopaki, weźcie nie przeklinajcie bo przecież to pójdzie na YT i każdy se będzie mógł oglądać" ;)
Takie słownictwo w tych czasach jest bardzo częste, sam niestety często mi się "coś" powie : P To jest sylwester, normalny człowiek który tylko chce obejrzeć fajny pokaz i bawić się nie myśli o tym czy on bluzga czy nie, myśli tylko o zabawie ;]
Ale to tylko taki komentarz ode mnie. Nie chce tutaj wpaść w jakiś konflikt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia i patrząc na mój film można wywnioskować, że czasem zupełnie się nie chce, nie wiem, czy to było przez lenistwo, bo myśle że zrobić dobry film a później mieć satysfakcje każdy by chciał, ale czasem ma sie takie rzeczy na głowe, że woli się im szybciej tym lepiej wszystko zrobić, mi może w przyszłym roku będzie sie chciało coś lepszego, ale muzyka to będzie bardziej elektroniczna, techno, ja się nie będe stosował do tego że gdzieś są takie pokazy z taką muzyką to i ja taki se zrobie.


Napisałem właśnie, że jeśli nie miał chęci, to mógł to zostawić na późniejszy czas, bądź w ogóle tego nie robić. Ja swój film chciałem zrobić od początku - kiedy jednak przyszło co do czego, nie raz załamywałem ręce. Pierwszy dzień był najgorszy, kiedy miałem same problemy, programy się wieszały, a komputer ledwo działał... istny koszmar. Kiedy znalazłem stosowny program około 5 godzin robiłem film. Kosztowało mnie to masę nerwów, bluzgów i tym podobnych rzeczy - ale ja sobie postawiłem ten cel. Cel, który chciałem zrealizować i pokazać ludziom, że można tworzyć dobre filmy amatorskie :wink:

Wiesz, jakie było moje uczucie, gdy po 4 godzinach renderowania okazało się, że film nie ma dźwięku? Albo jak po 5 godzinach wrzucania na YT (raz mi net padł) film wgrał się z jakimiś paskami? Naprawdę nie życzę tego nikomu - ma się wtedy ochotę rzucić to w cholerę.

Myśle, że lekko by się ośmieszył mówiąc "ej chłopaki, weźcie nie przeklinajcie bo przecież to pójdzie na YT i każdy se będzie mógł oglądać" ;)
Takie słownictwo w tych czasach jest bardzo częste, sam niestety często mi się "coś" powie : P To jest sylwester, normalny człowiek który tylko chce obejrzeć fajny pokaz i bawić się nie myśli o tym czy on bluzga czy nie, myśli tylko o zabawie ;]
Ale to tylko taki komentarz ode mnie. Nie chce tutaj wpaść w jakiś konflikt :)


Ja także przeklinam, to normalne. Mimo wszystko jednak można było temu po części zapobiec, ale innych ludzi nie da się kontrolować - więc tutaj akurat absolutnie żalu nie można mieć. Można było załagodzić ten fakt, ale oczywiście tak jak napisałeś nie byłoby to łatwe i mogłoby narazić na wyśmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ze wszystkich opini , dotarła do mnie opinia witusa.
Podszedł do niej bardzo obiektywnie i wypisał błedy , które zauważy większość oglądających ten film.
Majac do dyspozycji kilka opini na temat filmu , zmontuję jeszcze jedną wersje filmu , stosując się do wskazówek , gdy tylko będe miał więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja powiem krótko Poprostu Zaje...ty Pokaz i tyle :mrgreen: :mrgreen: Muza spoko ale to zależy od gustu :roll: Ale mi sie podoba :cool::cool: Szacun Fireman i dzieki za złozenie mojego stuffu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...