Skocz do zawartości

FP1 Jaja Dinozaura


maczqn

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno odpaliłem dwie sztuki tej petardy. Pierwsza okazała się niewypałem, bo lont zagasł tuż przy dziurce do wnętrza kullki (jakbym to spróbował odpalić, to wybuch nastąpiłby natychmiastowo). Druga walnęła może jak K0204. Zastanawiam, czy te petardy nie byłe zawilgocone z odpustu. W moim przypadku dużo petard Jorge z serii "FP" było niewypałami. Nie dziwne, że na ich etykietach pisze "Fenix", a nie "Jorge". Widocznie Jorge nie przyznaje się do tej serii i znalazł sobie jakiegoś pośrednika ;). Ogólnie nie polecam wam kupować petard zaczynających się oznaczeniem "FP". Może i mocne, ale niestabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz racje , co do seri FP.
Miałem FP8 i na cała paczke 1 niewypał.
Miałem FP6 i na 2 paczki , 1/3 była niewypałami , a gasły same , albo od minimalnego kontaktu ze śniegiem.
Co do FP1 , na tak niepozorną petarde , ma nawet niezły huk , mocniejszy niż k0204.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawdi

ja mysle ze tyle tych niewypalow moze byc dlatego ze jak im zostanie po sylwestrze to sprzedaja na nastepny rok ... chociaz moze jest tego jakas inna przyczyna ? hehe :grin: nie ma co rozkminiac bo juz niedlugo ten wyczekiwany dzien :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Są tanie paczka kosztuje 10,20zl 18 sztuk. :


też mam 13 lat ale niepowiedziałbym że sa tanie ktoś cie strasznie nabrał pewnie na bazarku kupowałeś albo na odpuście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze tyle tych niewypalow moze byc dlatego ze jak im zostanie po sylwestrze to sprzedaja na nastepny rok ... chociaz moze jest tego jakas inna przyczyna ? hehe :grin: nie ma co rozkminiac bo juz niedlugo ten wyczekiwany dzien :wink: ...
ja uważam że przyczyną niewypalow jest zdeformowany korpus raz kolega mial takie z wgnieceniem zamiast wybuchu o ile pamietam nastąpilo jakies "puff" niezbyt glosne i troszke dymu a drugą wadą jest to ze lont czesto sie lamie przynajmniej mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem oststanio jedną petarde.
Huk jak k0203 , ale za to ma duże echo.
Jak za tą cene , to można kupić.
7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość LEWY PIRO
. Są tanie paczka kosztuje 10,20zl 18 sztuk. :


też mam 13 lat ale niepowiedziałbym że sa tanie ktoś cie strasznie nabrał pewnie na bazarku kupowałeś albo na odpuście
no cos ty kupilem je w hurtowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poraz pierwszy odpaliłem tę petardę i powiem że jestem zaskoczony oczywiście pozytywnie :wink: Nigdy po tak małej petardzie nie spodziewałbym się tak wiele :lol: Huk porównywalny z KO204 albo i wyżej. Jak najbardziej POLECAM :cool::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziady! Arctica pewnie kupili w Biedronce za 8 zł a za 25 zł sprzedają, chciwość ludzka nie ma granic.

@mod: OFF TOPIC - poleciał warn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj panowie to jest temat nie o arcticu tylko o jajach dinozaura.
Co do jaj dinozaura to ja miałem mieć 40szt. ale wymienili mi na big piratki bo nie mieli ich na stanie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to jajo dzisiaj jakiemuś dziadkowi pomagałam fajerwerki odpalać i mi dał, a wcześniej je puszczałam... są ok jest huk i efekt wybuchu też fajne... :grin: Polecam to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka? Fajne :P
Kupiłęm paczkę za 4.60 w hurtowni
Głośna i mocna. A wygląda jak takie niewielkie gówienko :P
Spróbójcie otworzyć 3 i wsypać wszystko do 1.
Dałem koledze 2 i powiedziałem że to coś jak piccolo...
Niec bóg ma go w opiece.
Uważam że się opłaca kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kupilem 5 szt na odpuscie po 1 zl szt :neutral: sprzedawca mowil ze dorownouje malemu achtungowi nie moglem mu uwierzyc ale jak odpalilem to bylem mile zaskoczony huk naprawde taki jak may achtung z komety 10/10 polecam superrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

sewer1412 - przepłaciłeś. Można je mieć już za 20 groszy/sztuka.
Co do samej petardy - w sylwestra odpaliłem najpierw ją, potem korsarza. Efekt? Mają mniej więcej taki sam huk, no może FP1 ma troszkę większe echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio odpalane dwie sztuki wypadły słabo. Jednak tym razem Jaja Dinozaura dobrze się zrekompensowały. Wszystko świetnie strzeliło. Nie gasły nawet w powietrzu po upadku na ziemię. Widocznie najlepiej kupować w opakowaniu, a nie na sztuki. Huk mniej więcej jak Korsarka/mała Piratka. O ile nie trafiła mi się wyjątkowo dobra paczka, to mogę je polecić w 100%.

Własne Foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...