Skocz do zawartości

rura do rakiet


benny10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar kupic rakiety na Sylwestra m.in : big daye, exclussive i inne tego typu rakiety i mam pytanie do czego mam wsadzic takie duze rakiety? Do butelki nie wsadze bo sie wywroci , albo bym musial ja kamieniami obstawic nie? No wiec ktos mi polecil rure pcv , poszedlem do Castoramy i znalazlem rurę z kielichem 50cm dlugosci za 5zl ? Czy taka rura byla by dobra ? Czy lepiej 1m dlugosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
wiec tak jesli chodzi o dlugosc to powinna wystarczyc jak juz kupisz rakiety to wloz i zobacz czy rakieta bedzie mogla swobodnie wyleciec w gore i jeszcze ci polecam ta rure przymocowac to stojaka jakiegos masz 100 % ze ci sie nie przewroci
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar kupic rakiety na Sylwestra m.in : big daye, exclussive i inne tego typu rakiety i mam pytanie do czego mam wsadzic takie duze rakiety?



W ubiegłym roku miałem BD i strzelałem je ze zwykłej butelki (szklana), oczywiście obłożona była cegłami.. myślę, że taki sposób nie jest zły. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pj co ty bredzisz butelka ma 30cm a rakieta kijek 1m. chwieje się przecież strasznie. a kijka nie polecam skracać bo wtedy w locie może być niestabilna i może polecieć na bok. pj tylko rura i koniec nie namawiaj do dziwnych rozwiązań. :grin:

PS: Ja do Big Day miałem rurę PCV średnica wewnętrzna 3cm. długość około 70-80cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam... mówię tylko, że tak strzelałem i wszystko było ok. Butelka mocno obłożyłem cegłami. BD leciały aż miło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki , tylko w castoramie jest tylko 50cm , albo 1m dlugosci tej rury plastikowej i na koncu jest taki kielich , prostej rury nie ma :> I mam ja do trawy wbic? Czy lepiej przywiazac tasma klejaca do czegos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem. Możliwe że w sylwka ziemia będzie zamarznięta i trudno będzie cokolwiek tam wbić. A jeżeli już ta ziemia pęknie na kilka płatów i rurka będzie się "gibała".
Lepiej przymocuj do czegoś co jest niższe od tej rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przywiaz do czegos stabilnego takiego jak jakis prent metalowy ... wbij se go w ziemie i do niego rure przywiąż...to powinno wystarczyc . Ale jezeli bardzo ci sie niebedzie chcialo to poprostu mozeesz wkopac butelki jakis czas przed sylwestrem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zetnie trochę końcówkę tej rury. By był taki kolec (Ścięta z w ten sposób:
_
|

Powinna ci wtedy wejść bez problemu :mrgreen:

PS: Silas Mozilla 2 i word nie bolą. Pręt się pisze. ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba ją wbijać. Można również wkręcić ją w ziemię. Najlepiej uchwycić rurę i obracać się wokół jej osi ustawiając na nią swój ciężar ciała. Coś jak ze śrubką. Zawsze tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy ziemia będzie mocno zmarznięta rura może się złamać

ja gdy odpalałem big day'e zrobiłem specjalny stojaczek rurkę z PCV przykleiłem mocnym klejem do sporego drewnianego klocka i oblozylem dla bezpieczeństwa 2 ceglami. Stablne to było jak cholera :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

na duże rakiety polecam jakąś rurke nie dużą ponieważ mój tata odpalał duże rakiety z butelki i... niestety źle sie to skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze kupuje moździerz, jak jest śnieg to ubijam ta podstawe śniegiem i tam wsadzam i z moździerza strzelam szelkami i rakietami. Jak nie ma śniegu, to biore 2 cegły i też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura PCV przyklejona taśmą do płotu i szafa gra :] albo obkręcona jakimiś drutami :) u mnie się sprawdziła :) Choć w tym roku musze w nową zainwestować bo tamtą ktoś podpieprzył ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1
Rura PCV przyklejona taśmą do płotu i szafa gra :] albo obkręcona jakimiś drutami :) u mnie się sprawdziła :) Choć w tym roku musze w nową zainwestować bo tamtą ktoś podpieprzył ;/


A od dołu jaką masz zatyczkę ? Z czego z taśmy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JP-JP-JP

Duza butelka np. po szampanie napełniona 3/4 wodą i na bank najwieksze rakiety polecą! Sam tak robie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Trzeba wziąść metalową rurę na ok. 1m i wbić w ziemię a jak ktoś nie ma to można wziąść
jakąkolwiek rurę (oczywiście minimalnia długość 1m)byle nie szklaną, bo jak wyleci w powietrze to rura może pęknąć i rozprysnąć w oczy :???: (zależy jak kto stoi). :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

A tą rurę to najlepiej zalać betonem!! Chyba człowieku se jaja robisz 1m rurę to ty wsadzisz na pół metra w ziemie ? W zamarzniętą żeby jedną gównianą rakietkę wystrzelić. Powtórzę się, najlepsze są PCV rurki, kupiłem w OBI 2 po 2m za 4 zł i sobie pociąłem na kawałki, umocowane będą między szparami palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam Rury pcv o srednicy mniej wiecej 3cm i długości 70cm przywiazanejtasma do pretu metalowego...Do tego jak wbijesz ostro w ziemie to stabilne w 100 procentach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura PCV przyklejona taśmą do płotu i szafa gra :] albo obkręcona jakimiś drutami :) u mnie się sprawdziła :) Choć w tym roku musze w nową zainwestować bo tamtą ktoś podpieprzył ;/


A od dołu jaką masz zatyczkę ? Z czego z taśmy ?


Kawałek szmaty przyczepionej na gumce.. jak masz tak 1m rury PCV to przyklejasz ją do płotu tak zeby wystawała jakieś 20cm i do środka wsypujesz piasek tak na 40-50cm :) U mnie się sprawdziła znakomicie :) Podejrzewam że była by dobra nawet na szelki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że była by dobra nawet na szelki :D


człowieku przestań wygadywać głupoty. Na szelki jest potrzebna porządna zatyczka z włókna szklanego. I nie wygaduj głupot że piasek wystarczy.

PS: I co sypiesz do tej rury ten piasek i co wbijasz kijek w piasek?? bo jeśli tak to kolejna głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...