Skocz do zawartości

Festiwal Wind & Fire 2008 w Ełku


Nostra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Festiwal ognia WIND & FIRE
Ełk 17-19 lipica 2008

Prezentowały się 4 firmy

Nakaja Art - Kraków
Pretor - Olsztyn
Goldregen - Częstochowa
Hestia Baltic - Wilno


Niestety byłem tylko na dwóch pierwszych, ale lepszy rydz niż nic.


Podziękowania przesyłam w kierunku Pawła za życzliwość.

Najpierw Nakaja


Kilka fotek za dnia, a raczej wieczorem, robione oczywiście własnym sprzętem. Przejście z szefem obok ochroniarzy - bezcenne :))

nakaja2bu9.jpg


nakaja3ee9.jpg


nakaja4kg6.jpg


nakaja6ol6.jpg


nakaja5ho7.jpg


nakaja7ya9.jpg


nakaja8hg8.jpg


nakaja9kh8.jpg


nakaja10ti6.jpg


nakaja11fj3.jpg


nakaja12pq1.jpg


nakaja13ej8.jpg


nakaja14xp5.jpg


nakaja15ta5.jpg


nakaja16jy1.jpg


nakaja17jl5.jpg




A teraz FILM W dobrej jakośc 640x480 25kl/s. KLIKNIJCIE OD RAZU NA "oglądaj film w wysokiej rozdzielczosci", wtedy jakoś materiału jest naprawdę niezła! :D

Kliknij mnie!


Ogółem pokaż był śliczny, eleganacko rozpoczęty i zakończony cudownie. Przez pierwsze kilkanaście sekund których nie ma na filmie były też stroboskopy.

have fun


Pretora mam trochę zdjęć na niebie, film a kawałkach (z racji ograniczonej pojemności karty) - ale finał nagrany ?
Pretor postawił na ilość w finale, Nakaja na jakość, reakcja widowni mówiła samo za siebie "Nakaja" ?

A więc Pretora złożę i wrzucę później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie filmy WIND & FIRE :wink:
Długo czekałem, ale się doczekałem, bo było na co czekać.
Pokaz ładny, typowy dla Nakaji, tak samo jak podkład muzyczny który mogliśmy usłyszeć podczas Krakowskich wianków. Duże wrażenie zrobił efekt strobo i falling leafs. Baterie jednorzędowe też fajne.

Fotki ładne :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dałeś zdjęcia i filmik - szkoda tylko, że tak mało tych zdjęć, no ale cóż - byłeś z ochroną i szefem, więc aż tak dużo czasu to nie miałeś :wink:

Co tu dużo pisać, pokaz bardzo ładny. Bardzo dużo efektów typu waterfall i strobe - cholernie mnie to cieszy, widać że polski przemysł pirotechniczny idzie mocno do przodu. Obecnie na pokazach za granicą królują efekty tego typu, tak więc cieszę się, że widzę je także w Polsce. Bardzo ładne wyrzutnie typu Mine, dobre wyrzutnie i mocne szelki - szczególnie te ostatnie, Purple Strobe. Tylko kurcze, nie mogłem się w tym pokazie dopatrzyć kiedy było odpalone JW405 El Dorado i Super Show.

Na przyszłość Nosterku, radzę zaopatrzyć się w większą kartę pamięci :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta 1gb :mrgreen:

Byłem sam, ochrona dalej pilnowała wejścia, a szefo poszedł przygotowywać pokaz.

Miejsca na karcie zostawiłem też dla Pretora, z tymże tak jest kilka kawałków, ale finał mam nagrany. (na pustej karcie wchodzi 14 z kawałkiem minuty, stąd te oszczędzanie)

jutro pretora wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był to jakiś zachwycający pokaz, ale nie był też zły. Taki średni i to pewnie dlatego bo organizatorzy Festiwalu nie dali zbyt dużo kasy na cały festiwal.


Piękny początek fontanny i szelki o efekcie opadających listków, następnie przeszli w komety. Bardzo ładnie im to wyszło.
Piękne było także zakończenie. Kilka hiszpańskich szelek o efekcie brocade crown with blue stars.
Przed tymi szelkami też bardzo efektowne 6".

Wszystko oceniam na 8/10

Czekamy na resztę filmów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kolejnej części wakacji :)
Pokaz jakiś taki znajomy, początek to wstęp do Wianków w skali 1/3, ale później już inne efekty się pojawiły, mimo tego samego scenariusza. Opadające listki bardzo mi się również podobały, no i niebiesko-złote baterie fan od 3 min. pokazu na żywo są o wiele ładniejsze niż na filmie, a i szelki blue ring które są wtedy są na prawdę głośne ;) Później są maje ulubione hiszpańskie brokadki ze złotym pniem kaliber 6". Podsumowując fajny pokaz z naciskiem na jakość a nie ilość moja ocena 8/10. Szkoda, że budżet nie był większy.

Edit# Zapomniałem dodać: Nostra kup sobie lepszą kartę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to i finał bardzo podobny do Wianków był :grin: I jeszcze pod koniec falling leaves jeśli dobrze pamiętam podobne


a co do karty, szukam sponsora, jestem otwarty na sugestie :grin:

Zaś co do nacisku na jakośc, było to widoczne w porównaniu z Pretorem, lecz Goldregen położył wszystkich na łopatki ilością, jakością i kompozycją.
Jak Paweł powiedział "pokaz napisany w 1 dzień na kolanie" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Goldregena się nie wypowiadam, może jakbym film w jakości Full HD zobaczył, ale nie przeczę, że zasłużenie wygrali, bo w Nakaji wszystkie siły na PyroMachinę są skierowane i na festiwale w Bilbao i San Sebastian. Widzę też, że twardo z szefem na ty jesteś :D, a coś mi się wydaje, że dokładnie 2x starszy od Ciebie jest (zakładając, że Twój nick na yt zawiera rok urodzenia). A co do inwestycji ok. 30 zeta to przecież nie majątek, a za tę kasę masz kartę 2 GB i mniej stresów :), chiciaż sam uważam, że na obecne czasy 4 GB to minimum na dłuże filmowanie o HDD nie mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szefem jestem na Ty w internecie, w realu per Pan, tak jak nakazuje kultura internetowa/ życiowa :wink:

a co do karty, fakt, tanie teraz są jak spojrzałem, rok temu za 1gb 50-100zł trzeba było dać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaja wypadla naprawde wysmienicie :)

Natomiast PRETOR stracil kilka punktow przez drobne problemy techniczne, ale ogolnie pokaz REWELACJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...