Skocz do zawartości

Nie wiesz ile kosztował pokaz zajrzyj tutaj.


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli chcecie dowiedzieć się ile kosztował pokaz, który oglądaliście to warto zajrzeć na stronę www.przetargi.egospodarka.pl Jeśli był to duży pokaz organizowany przez instytucję publiczną np. urząd miast to tu będzie info i nikt z firmy Wam nie wciśnie, że to tajemnica handlowa :)
Poniżej macie 2 przykłady pokazów - chyba największych jakie będą strzelane jeszcze w tym roku w Polsce:
Wianki Warszawskie (koszt 160000 netto = 195200 brutto)
Wianki Krkowskie (koszt 130000 netto = 158600 brutto)

Koszty podane dla leniwych, co nie lubią w linki klikać :)

Dodam tylko, że w ten sposób dowiedziałem się m. in. że zeszłoroczne Wianki w Krakowie jeśli chodzi o pokaz kosztowały 400000 netto = 488000 brutto :shock: :!:

Mam nadzieję, że ten temat Wam się przyda.
fps

PS Jak widać różnica ceny to niecałe 20%, biorąc pod uwagę, że pokaz w Warszawie będzie strzelany z barek a w Krakowie z brzegu. Można wnioskować, że będą one porównywalne, gdyż w Krakowie odpada m. in. koszt wynajęcia barek, a i sama realizacja na brzegu ułatwia rozkładanie materiału oraz demontaż po pokazie, co zmnieniejsza istotnie koszt obsługi. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :) to na Wiankach Krakowskich 2007 chyba z 15 ton fajerwerków odpalili :) ale to był największy pokaz w historii Polski nie dziwmy się :lol:

W tym roku w Warszawie tez nie będzie źle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie waga sprzętu zainstalowanego na 6 barkach na przestrzeni 700 m (przy rozpiętości pokazu 800 m w powietrzu) przekroczyła 20 t. Widziałem jak to montowali przez 5 dni jak chcesz fotki to są na innym forum link do tematu: http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic...sc&start=80 na poprzeniej stronie w tym temacie masz więcej fotek od Kacpra :)
PS A ja tam byłe i z bliksa od podszewki wszysto widziałem i sam pokaz z niecałych 100m mniej więcej w środku planu, czyli z najlepszego miejsca, gdzie nie jarzyły lampy i dym nie leciał :)

Edit# A i jeszcze dodam, że cały zeszłoroczny pokaz odszedł tak ladnie z muzyką dzięki wykorzystaniu systemu kierowania pokazem Firemaster 3 2000 Millenium firmy Parente i specjalnie na niego sprowadzono z Włoch dodatkowy moduł sterujący, jakby podstawowy zawiódł. Nawiasem jest to system używany przez najlepsze europejskie firmy m. in. Parent, hiszpańską Cabaliere czy francuską GroupF, a użyto go m. in. w czasie inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. W Polsce chyba tylko firma NakajaArt nim dysponuje (przynajmniej tak było jeszcze w styczniu tego roku :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W temacie jak wyżej :
1/
W naszym przypadku podana wyżej cena netto 160.000 złotych równa się cenie brutto.
Stosujemy stawkę podatku VAT zwolniony (PKWiU 92.34.13-00.00 / pokaz sztucznych ogni).
Dla porównania nasz ubiegłoroczny pokaz na Wianki kosztował 150.000 złotych brutto.
2/
Z systemu Firemaster lub jego elementów korzysta już w Polsce kilka firm np. GromZbig, Surex, Click.
To system popularny wyłącznie w Europie.
Na świecie klasą dla siebie są dwa systemy : FireOne i PyroDigital.
Proponuję poczytać raporty z festiwalu w Montrealu : http://www.montreal-fireworks.com/reports.html

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki
Goldregen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dodatkowe informacje. Ekonomistą nie jestem ale na tej stronie z przetargami pisało cena nett stąd ta pomyłka. Co do systemów odpalanie to ma Pan oczywiście rację, ale widząc kilka razy Fire Mastera w akcji mogę powiedzieć, że spisuje się znakomicie i jak widać z zamieszczonych wyżej linków również był używany w Montrealu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...