Skocz do zawartości

[ZDJĘCIA] Stojaki


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

marcco
Ja lepiej nie kombinował bym z takimi rurkami

na własną odpowiedzialność. PCV jest kruche a pęka na ostre kawałki które wbijając się w ciało spowodują jego rozszarpanie, w tętnicę - wykrwawienie.

co prawda to prawda może dwa, trzy razy z nich wystrzelisz ale jak by miało się komuś coś stać to ja już wolał bym zainwestować w coś solidniejszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj można by przytoczyć temat bezpiecznej odległości podczas pokazu.jeśli robi się już takie coś, to odpalane to jest w miejscu z dala od obserwatorów. ww przygotowaniu już jest kolejny mozdzierz z rurek pcv, ale o rożnych średnicach (50mm i 75mm). aby zachować bezpieczeństwo zabudowany będzie w odpowiedniej obudowie, aby zapobiec rozrzutowi odłamków w przypadku ewentualnej eksplozji rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rura się rozwali a szelka wyleci tylko na 1m i spadnie koło skrzyni ?? też może być niebezpiecznie a obudowanie nie zawsze da efekt na jaki się liczy a po za tym jak to obudujesz to będzie dużo cięższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przedstawiam efekty mojej wczorajszej 5 godzinnej pracy :) Jak widać są to stojaki do rzymskich ogni,single shotów oraz szelek.Czekam na oceny ;)
img8852x.th.jpg

img8857b.th.jpg

img8858g.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko.Wykonanie jak dla mnie idealne i naprawdę gratuluje chęci i zapału do pracy,bo nie każdemu by się chciało zrobić tyle i tak dobrej jakości skrzyń,tylko nie wiem jak spisują się w praktyce,ale moim zdaniem wszystko wygląda na masywne.Mogę powiedzieć że wykonałeś dopiero połowę pracy,a druga połowa to umiejętność wykorzystania tego i liczę że pokażesz że przy małym budżecie można wykonać prawdziwe dzieło.Filmik z pokazu powinien się znaleźdź obowiązkowo! :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorki że odkopuję ale innego tematu nie znalazłem. Przedstawiam wam moje stojaki (tylko te które zrobiłem sam, bo mam jeszcze pare kupnych na rury 2")

Stojak na rury 2"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3be4af4c74fa8e19.html

Skrzynka na wyrzutnie (skrzynka mała będzie jeszcze większa) :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/023b8ba32af615ed.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c64e0df6128c2fda.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f6fa4d50decd126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koszt materiałów na jednen stojak to około 11 PLN. Właśnie kończę docinać listwy na 2 i 3 stojak, tylko muszę dokupić kątowników, a później zabieram się za stojaki do SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny do mojego ;) tyle że mój jest na kilka onerow.
No i mam też 2 na szelki ( w fanie mieści się po 6 , a w I po 10)
Fotki już kiedyś dawałem w moim temacie, ale lepiej dam tutaj

imag0045n.th.jpg

imag0057pt.th.jpg

imag0065ad.th.jpg

W tym dodałem potem jeszcze jeden szczebel i ,,podłogę" żeby nie rozwaliło one rowa przy strzale

całość z połączonymi szelkami i one row (z sylwka)

imag0082t.th.jpg


Wszystko sprawdziło się w 100%, jedynie po wystrzale szelek, rury były troche ,, wyciągnięte" do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wszystko sprawdziło się w 100%, jedynie po wystrzale szelek, rury były troche ,, wyciągnięte" do góry


No właśnie miałem o to pytać. Ja robiąc stojaki do rur z skrzynek po piwie miałem tak samo. Siła wyrzutu jest tak duża że rurka wyskakuje ze stojaka. Ja dodatkowo założyłem kilka opasek tak aby rura ciasno siedziała w stojaku i problemu już nie ma. Musisz wzmocnić mocowanie rur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No właśnie miałem o to pytać. Ja robiąc stojaki do rur z skrzynek po piwie miałem tak samo. Siła wyrzutu jest tak duża że rurka wyskakuje ze stojaka. Ja dodatkowo założyłem kilka opasek tak aby rura ciasno siedziała w stojaku i problemu już nie ma. Musisz wzmocnić mocowanie rur


Rury były tak ciasno zamocowane, że ręką trudno było je wyjąć, więc myślałem że starczy, teraz wzmocnie jeszcze opaskami, poza tym będe walił z nich głównie miny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdziło się w 100%, jedynie po wystrzale szelek, rury były troche ,, wyciągnięte" do góry


Coś czuje, że to dlatego iż na siłe wpychaliście te szelki i przy wylocie pociągnęły rury ze sobą. Też strzelałem i moje ani drgnęły, nawet na pół cm ;) . Tylko przed włożeniem gdziekolwiek szelka musiała mi się swobodnie wydostować a nie że potem nie mogłem jej wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tylko leciutko , patykiem popchałem żeby do końca weszły, ale nic na siłe robione nie było -_-


leciutko patykiem popychałem, taaa. A moje wchodziły na samo dno bez problemu. Nic się nie powinno pchać na siłe :P A potem sie dziwicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami "eksperci" się wypowiadają. Prawda jest taka, ze rurę wypycha ze stojaka jak stoi na sprężystym podłożu, albo dno stojaka się ugina. Bombki można pchać dosłownie na siłę i nic nie ma prawa drgnąć jak podłoże jest twarde. Ot cała tajemnica...
A co do wypowiedzi mpiego to bzdura, bo bombki należy dopychać do dna rury, inaczej polecą niżej niż zwykle i może być kuku...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co do wypowiedzi mpiego to bzdura, bo bombki należy dopychać do dna rury, inaczej polecą niżej niż zwykle i może być kuku...

fps


A czy ja napisałem, że nie należy dopychać do końca? Bo tak nie napisałem. Miałem na myśli, że nie należy na siłe pchać. Ale to oczywiste jest, że dopóki nie siądzie na dnie nie wolno odpalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A czy ja napisałem, że nie należy dopychać do końca? Bo tak nie napisałem. Miałem na myśli, że nie należy na siłe pchać.


A właśnie o to chodzi, ze na siłę się wpycha bo jak dopchniesz tylko do 1/3-1/2 głębokości, to bomba może polecieć bardzo nisko, a wręcz eksplodować na ziemi, co nie jest bezpieczne dla publiki i samego odpalającego.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWTÓRZĘ JESZCZE RAZ !!


A czy ja napisałem, że nie należy dopychać do końca?


NIE !!!, więc skończ jakieś głupie wywody.

I potwórzę jeszcze raz. To oczywiste, że trzeba dopychać do końca.

I życzę powodzenia przy wpychaniu na siłe, wedle twojej polityki firek powinien zmiażdżyć wręcz swoje szelki w rurach. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nic się nie powinno pchać na siłe :P A potem sie dziwicie


Jak nie dopchniesz = kulka w połowie rury = kuku

"Praw fizyki pan nie zmienisz, nie bądź pan głąb."

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na siłe"

To chyba zmienia postać rzeczy nieprawdaż? Bo mi chodzi o pchanie na siłe a nie sprawdzanie lekko czy leży na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...