Skocz do zawartości
  • 0

Pytania w sprawie stojaków & mocowań fajerwerków


Achtung111

Pytanie

Mam parę pytań tak jak w temacie
1) Jak zrobić dobry stojak na duże rakiety (np. cassiopeja) i jak powinien wyglądać? Piszcie wszystko jaka długoś rurki , średnica itp
2) Jak przymocować wyrzutnię kątową ? Tak żeby się nie przewróciła :P
3) (najważniejsze) Jak zamocować duży rzymniak typu bazooki ? Tak żeby strzelał prosto i się nie przewrócił.
Myślałem o dużej i ciężkiej metalowej rurze którą wbiłbym w ziemie i do niej wsadził bazooke a luzy pomiędzy wyprzałbym pianką do mocowań (taką jak na budowach bo akurat taką mam ;P) lub po prostu klinami z drewna
Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1)
Ja mam o tyle dobrze że mam długie pustaki z czterema dziurami ( idealnie nadają się do strzelania rakietami i rzymskimi ogniami ).
Można też pójść do Obi i kupić kilka rurek które wbiłoby się w ziemię i strzelać z nich.

2)
Po prostu obstawiłem taką wyrzutnie cegłami :razz: Można też wbić w ziemię paliki do których przywiązałoby się wyrzutnie.

3)
Możesz przymocować za pomocą mocnej taśmy do słupka czy czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw odpowiem Ci na pytanie 2. - zrób to samo co z innymi wyrzutniami, obłóż cegłami czy czymś co będziesz miał pod ręką :)
a Bazooke to możesz zrobić tak żeby jakiś grubszy kij wbić w ziemie i plastrem mocnym przymocować bazooke do kija.
Na 1 pytanie trudno mi będzie odpowiedzieć ponieważ niewiem jak duże są te cassiopeje, ale no jak będziesz je miał to rure zrób o jakieś 15 cm mniejszą a średnica to nieduża jakieś 3, 4 cm. wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad1. Jak zrobić dobre stojaki na rakiety patrz temat nostry, ja bym dał trochę więcej odległości od rakiety tj. ok. 25 cm niż Kamil powinno to zapobiedz stopieniu góry rurki. Co do średnicy to myślę, że 3 cm wystarczy.
Ad2. Patrz post Kamila :razz:
Ad3 Najlepiej wbić do ziemi metalowy pręt wysokości ok. 10cm krótszej niż rzymskiego ogienia, a do umocowania użyć taśmy klejącej, ew. w stojaku na rakiety możesz umieścić ekstra rurkę o odpowiedniej średnicy krótszą jakieś 20cm od rzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1) tak jak fp shooter warto zajrzeć do tematu Nostry. Co do średnicy rurek to powinna być niewiele większa od wielkości kijka, ale ma być luz. Co do długości rurek no to powinny sięgać gdzieś tak blisko lontu. np.5-10cm o lontu. Rurki można zrobić w bardzo prostu sposób, wystarczy zwinąć na rurce kilka razy dosyć grubą teksturę, ale bezpieczniej będzie zdobyć jakieś plastikowe rurki.

2) wyrzutnie wystarczy obstawiać cegłami. Jeśli jest to mała wyrzutnia to wystarczą dwie przy większych ja obkładam czterema, ale najbezpieczniej będzie niezależnie od wielkości wyrzutni każdą obstawić ze wszystkich stron cegłą. (czyli wychodzą 4 cegły)

PS velibrum :grin: : Najszybciej jest obstawić cegłami, wbijanie palików zmęczy cie tylko niepotrzebnie bo zimą ziemia jest zamarznięta.

3) Najlepiej to kupić wyrzutnie zamiast bazooki bo cena mniej więcej podobna a mniej kłopotów, ale jak chcesz kupić już tą bazookę to można np. przymocować może do jakiegoś słupka, takie jakie parkingi odgradzają. Zresztą jest dużo miejsc gdzie można przymocować ten rzymski, jedyne na co trzeba uważać to czy jak pocisk będzie wylatywał z rzymiaka to o nic nie zawadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w tym roku miałem dwa rzymskie ognie wielkości Bazooki, a przyczepiłem je do metalowej rury od kosza na śmieci (takie zielone w parkach są). Obwiązałem go sznurkiem i było super ani drgnęła. Rzymiak był dłuższy niż ta rurka więc pocisk o nic nie zawadza. Jeżeli chodzi o stojaki to myślę że 20cm wystarczy. Sam będę z tego tematu korzystał bo chcę mieć taki stojak na Sylwka. :wink: Co do wyrzutni to ja w tym roku nie miałem kątowych ale zwykłe zakopywałem do 1/3 w piasku i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobie tak: rurka ok. 60- 70 cm dł i 2,5cm średnicy. Może być?
Ile w sumie dł ma cassiopeja? Podajcie osobno kij(statecznik) osobno korpus i w sumie cała rakieta ile ma ok :P bo nigdzie nie znalazłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem stronke na której jest pokazane jak sa zrbione stojaki
www.svenskakemi.nu/ M-mortars.html
jak ten post nie podoba sie moderatorom to prosze usunąć ponieważ nie chce prezencika :razz: :smile: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...