Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie bezpiecznie strzelać mozdzierza?


Achtung111

Czy zgadzacie sie ze mna?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      10
    • Nie
      2


Pytanie

Mam pytanie chce kupic sobia w tym roku na sylwka mozdziez z biedronki ( o ile bedzie ;)) i nie wiem jak sie je odpala. A drugie pytanie: ile musi byc odleglosci od domu i ludzi bo ja strzelam przed domem tuz przy schodach bo dalej jest ulica i jest to ok 5 m od domu i ludzi :mad: a z tylu domu nie moge bo nad podworkiem idzie kupe kabli :mad: Zawsze tak strzelalem rakietami wyrzutniami i wszystko bylo OK i teraz nie chce zeby cos sie stalo ani stracic kasy. Moze lepiej jakies rakiety? Pomozcie
Jutro dam zdjecia jak wyglada miejsce gdzie strzelam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam przejrzeć ten artykuł. Jest w nim opisana cała czynność.
Oczywiście im dalej tym bezpieczniej, ale widziałem już ludzi strzelających z jeszcze mniejszej odległości. Nie powinno nic się stać, ale na wszelki wypadek możesz pójść gdzieś gdzie będzie większa odległość od terenów zabudowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moździerz to mniej więcej jak rakiety, tylko inaczej wystrzeliwują, po prostu je sie wkłada do rury, lont musi wystawać, podpalasz i tyle, a ogólnie to opłaca sie ten z biedronki, bo np. 12 rakiet o takim efekcie za 25 zł to chyba nie znajdziesz :) A ten moździerz ma naprawde ładne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawde mowiac kupilem w tym roku 10 paczek mozdzierza i za rok nie bedzie umnie ani jednego efekt w porownaniu do wyrzutni to dno.

Np wole kupic jw 90 za 25 zlotych niz mozdzierz wkoncu tu i tu 12 strzalow a efekt zupelnie inny


Ja bym nie kupowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

^
Czy moge tu bezpiecznie odpalic mozdziez? | Czy to prawdza ze rurka moze sie odkleic od podstawy?

[ Dodano: 2008-01-13, 15:48 ]
Mam juz zdjecia mojego PIROPLACU przed domem (tam gdzie zawsze strzelalem )
1ba44a8c5c3d9f59.html
6bbdd791fcf92fdb.htmlec1df31cb33b86ee.html059d74b146cb14ef.html74eb09cf09678109.html
I drugiego (opcjonalnego-kable )
db5e9f3932b126c7.html0a3359f0b71702b2.html
I FILMIKI OBU:
Pierwszy:http://pl.youtube.com/watch?v=Vjq2G1HL8zI
Pierwszy dalsza czesc: http://pl.youtube.com/watch?v=icMePU8_oIM
Drugi: http://pl.youtube.com/watch?v=rLEg1T2v-oA

I co o tym myslicie? Czy moge tu odpalac bezpiecznie mozdziez? To prawdza ze rurka moze sie odkleic os stojaka? (Lepiej przykleje nasuper glue :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według mnie przy sprzyjających warunkach pogodowych (bezwietrznie i bez opadów) można odpalać moździeż na Twoim podwórku. Radzę wybrać to miejsce, gdzie więcej masz wolnej przestrzeni. I postępować według instrukcji podanych przez poprzedników. Jeśli będzie jednak wiało, to trzeba by się zastanowić, czy odpalenie nie zagrozi budynkom i kablom w przypadku zniesienia przez wiatr pocisku.

Co do odklejenia sie. Myślę, że jest to mało prawdopodobne, ale na wszelki wypadek możesz zakleić. Pamiętaj, aby zabezpieczyć moździerz przed wywróceniem sie. :wink: Tyle ode mnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Według mnie przy sprzyjających warunkach pogodowych (bezwietrznie i bez opadów) można odpalać moździeż na Twoim podwórku. Radzę wybrać to miejsce, gdzie więcej masz wolnej przestrzeni. I postępować według instrukcji podanych przez poprzedników. Jeśli będzie jednak wiało, to trzeba by się zastanowić, czy odpalenie nie zagrozi budynkom i kablom w przypadku zniesienia przez wiatr pocisku.

Co do odklejenia sie. Myślę, że jest to mało prawdopodobne, ale na wszelki wypadek możesz zakleić. Pamiętaj, aby zabezpieczyć moździerz przed wywróceniem sie. :wink: Tyle ode mnie :smile:


Hmm budynkowi to raczej nie ;) ale ogladajacym... no i nie zepsuje efektu z tym gorzej...
A ktore miejsce masz na mysli? to przed domem (schody) czy z tylu tam gdzie kable? (nie widac ich wyraznie na filmiku ale jak ktos sie przyjzy to zobaczy :)

Czyli jadnak bedzie bezpiecznie :wink: ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze wątpię, żeby ładunek z moździerza mógł zagrozić oglądającym :wink: Wiatr może znieść ładunek i przez to zagrozić budynkom lub kablom, ale też jest to mało prawdopodobne.

Mam dylemat które miejsce doradzić. Najlepiej jakbyś znalazł całkiem inne miejsce, gdzie było by i dużo przestrzeni wolnej i nie było kabli :smile: Jeśli jednak nie masz takiego, to ja wybrałbym to miejsce z kablami. Tam przynajmniej masz troche przestrzeni i w raze jakby sie coś stalo z moździerzem i eksplodował by na ziemi - mniej zagrażał by ludziom. Ale uważaj na kable... pociski z moździeza w miare prosto latają więc możesz go leciutko (podkreślam leciutko) przechylić w kierunku przeciwnym niz są kable i dodatkowo zabezpieczyc przed wywrotką :!: ...ale sie rozpisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No mam co prawda jeszcze jedno miejsce kolo domu gdzie jest (bardzo) ciemno bo nie dochodzi swiatlo od ulicy i nie ma zadnych kabil itp... ale nie ma tam zbyt duzo miejsca...
A z balkonu moge? Jest rowny (plytki) i baaardzo duzy ;] Nie ma tez kabli ani innych "przeszkod"

Zrobie filmik lub fotki i wrzucam zaraz ;] POZDRAWIAM Achtung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz ze masz miejsce. Brak światła chyba nie przeszkadza, a nawet moze byc jeszcze ładniej. Ale jesli miejsca faktycznie jest mało to chyba tez odpada.
Doradziłbym ci balkon o ile mialby on około 50x50m. Zapewne takiego nie masz, więc dla własnego bezpieczeństwa NIE ODPALAJ MOŹDZIEŻA Z BALKONU :!: :!: :!:

Wrzuć fotki tego miejsca i najlepiej wymiary (chociaż przyblizone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj w klubie :wink: Też mam w komie aparat 1,3Mpx. A wracając do tematu, to tak jak pisałem 10x4m to stanowczo za mało. Strach pomyśleć co by było jakby szelka zaklinowała się w moździerzu i nastąpił by wybuch na ziemi albo jakby sie przewrócił... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podtrzymuje to co napisałem wcześniej. Wybrałbym to z kablami, chociaż nie mówie że jest to dobre miejsce. Przy odpalaniu uważaj na kable. A najlepiej poszukaj innego miejsca, gdzies za miastem itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

[ Dodano: 2008-01-16, 18:01 ]
Mam naprzeciwko wielkie boisko doslownie przejde przez ulice ;)
ale nie wyobrazam sobie jak by to wygladalo : za 10min 12 a ja ciagne cala rodzine i wuzek z fajerwerkami na stadion :) :evil: :evil: :evil:

Albo poprostu apeluje o usuniecie kabli (bo to od telefonu- a ja nie mam wszyscy maja komorki a mojej sasiadki i tak caly czas w domu nie ma bo pracuje w kanadzie :evil: :evil: chociaz watpie :cry: :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś kiedyś mówili ze jak jakieś kable i słupy są na twoim terenie to mozesz żądać odszkodowania (ale to chyba była mowa o elektrycznych kablach). Co do boiska, było by najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest jeszcze jedno wyjscie:
Zdjecia:

http://achtung111.fotosik.pl/albumy/351961.html

Filmy:

http://pl.youtube.com/watch?v=UaZJqZ6aGyU


http://pl.youtube.com/watch?v=ZxYZVKXfjBI

http://pl.youtube.com/watch?v=XWtpottqeMo

Na tym filmiku tez to widac ;)

Wymiary: (sam rysowalem takze sie nie smiejcie ;))
Do sciagniecia-zeby bylo dobrze widac trzeba sciagnac na dysk i przyblizyc

Sciagnij

Klikacie w link>potem"pokarz plik">potem prawym na "zapisz jako"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie na upartego, jakbyś postawił moździerz najdalej jak można i szybko uciekł także najdalej jak tylko można, to mogło by być to miejsce. Jednocześnie zaznaczam, że nie jest to NIEzgodne z instrukcją i w razie jak coś pójdzie nie tak to zagrożone jest wszystko w promieniu około 30m od moździerza.
Przed odpaleniem koniecznie sprawdź czy szelka na całej długości moździerza chodzi luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To dobrze a pozatym jest tam baardzo duo miejsca do "ucieczki" [ok 20 m!!]
Wiem ze to nie jest zgodne z instrukcja ale ja nigdy nie odpalam z instrukcja [np. na wyrzutni pisze "30m od zabudowan itd" to ja zawsze odpalalem ok 5 m przed domem i nigdy nic sie nie stalo!!!] no moze raz cyrcoblitz polecial na wys. 5 m i ...spadl i wybuch na schodach gdzie stalem ale oprocz tego ze w uszach mi swiszczalo to nic pozatym nikomu sie nie stala...

Podsumowujac... wedlug mnie jest to najlepsze miejsce do odpalania mozdziezi i innych fajerwerkow na moim podworku!
Co o tym myslicie?
P.S dorzucam ankiete CZY SIE ZGADZACIE CZY NIE?-jesli nie to piszcie dlaczego itp w poscie ;P
POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ale jak szelka utknie, to rura stłumi wybuch i nie zrobi nic ludzion w promieniu ok. 10m

Szczerze wątpię żeby kilkumilimetrowa tekturka powstrzymała siłę wybuchu szelki. Może ją troszeczkę zneutralizuje, ale nie powstrzyma.
Wiem ze to nie jest zgodne z instrukcja ale ja nigdy nie odpalam z instrukcja

A ty myślisz że ja zawsze odpalam zgodnie z instrukcją? :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A ty myślisz że ja zawsze odpalam zgodnie z instrukcją? :smile:

Tego nie powiedzialem ale wczesniej napisales (i to jeszcze pogrubionymi0 ze "nie jest to zgodne z instrukcja" moja odp---WIEM

Taki maly OT
a co do tematu to wczoraj odpalilem tam cyrkoblitzi i jakas rakiete i wszystko bylo dobrze wiec chyba zostane przy tym miejscu
P.S Glosujcie w ankiecie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem tak, żeby nie było że nakłaniam do łamania instrukcji :smile:
Według mnie moździerz jest chyba najbezpieczniejszym produktem z piro. amatorskiej (o ile używa się go odpowiednio). Jest bardzo mało prawdopodobne, że sie zaklinuje w nim szelka, po za tym pociski latają bardzo równo i raczej nie ma moźliwości, żeby zostały zniesione na coś - musiałoby bardzo mocno wiać. Aczkolwiek lepiej nie ryzykować. Podsumowując, tamto miejsce jest chyba dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...