Skocz do zawartości

Cała prawda o K0212 !


Saek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawie krótki raport na temat petardy K0212 Tropic'a.
Zakupiłem kilka sztuk w tym roku w sklepie internetowym J.G.S. Jak już wcześniej wspomniałem, zmienili radykalnie kontrukcje tej petardy na - jak się okazało - gorszą.
I tak:

http://www.brodi.xce.pl/0212_5.jpg

długość: 160mm, poprzednia 125mm
szerokość: 33mm , poprzednia 37mm
gr. korpusu: 2mm, poprzednia 4mm



Odpaliłem jedną i efekt godny rozpaczy !
Poszedłem dalej i postanowiłem rozebrać ów petarde i zajrzeć do środka.
I oto co zobaczyłem:

http://www.brodi.xce.pl/pet1.jpg

Draska była od strony białej zatyczki. Od draski zapala się lont i ten zapala ładunek.
Ładunek odpowiedzialny za wybuch to tylko ta drobina szarego proszku !
Czarny proszek jest chyba "wypełniaczem" albo czymś co chłonie wilgoć ani trochę się nie pali !
No i na końcu zatyczka z trocin. Obie zatyczki można było normalnie odczepić od tekturowego korpusu. Bardzo słabo przyklejone.

Nie wiem jak wyglądało wnętrze poprzedniej K0212 ale "waliła" bardzo konkretnie !

Wniosek: W nadchodzącym roku omijać najnowsze K0212 Tropic'a !

Edytowane przez Saek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową odpalałem wczoraj w parku , można powiedzieć w szczerym polu więc "bez udziału" bloków osiedlowych w akustyce wybuchu. Efekt wyraźnie słabszy. Bez tego "grzmotu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a gdyby tak okleic petarde kilkoma warstwami papieru z bloku technicznego tak aby korpus byl gruby tak jak kiedys 4mm, huk by byl napewno wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kupilem sobie 2 sztuki k0212 TE NOWE TAKIE DLUGIE [ za sztuke dałem 2.6 zł ] i myśle że bedzie dobry huk . dajcie jakis filmik albo co /// z jaką petardą można porównac to nowe k0212 pod względem huku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ,huk można porównać do strzału papierowej torby.
Nie kupuj tego więcej, straszny bubel wypuścił Tropic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale fajerwerki maja zaostrzone normy jesli chodzi o ilośc prochu. gdzies na yt widziałem na niemieckim filmie jak robia testy, wkładają petarde do sztucznej dłoni i sprawdzaja jakie szkody wyrządza. Dlatego importerzy w ofercie mają słabsze zamienniki za tą samą cene :!: jak dla mnie era mocych petard komercyjnych się skończyła :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również zakupiłem te nowe k0212 i widzę,że nie maja dobrych opinii. więc do jakiej petardy można je porównać?? maja większy huk od big tigera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem 4szt. za 16zł tylko po to żeby zrobić porównanie z FP3 - huk może i był większy lecz całkowicie bez bassu,coś jak torba papierowa tylko że dużo głośniejszy.Po opklejeniu taśmą do pakowania paczek nabrały bassu i huczały jak FP3...co z tego jak za 16zł mamy wiecej FP3 i jeszcze zostanie :P

Log.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

ja kupiłem 1 paczke za 10zł te nowe i powiem tak jak odpaliłem jedną sztuke z okna z 4 piętra to tak pierdolło ze aż podłoga się zatrzęsła to pomyślcie sobie co to było na parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...