Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie to znaleźć??


PaulWinter

Pytanie

Siema! Mam pytanie. Wie ktoś może gdzie, tzn. w jakim produkcie można znaleźć efekt opadających prawie do ziemi iskier? Prosiłbym o nazwę rakiety lub innego wyrobu zawierającego ten efekt. Wolałbym rakietę, bo za pewne nie jest tani taki efekt.
Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
DSC_5869_small.JPG
Najpierw jest takie coś, później opadają tak prawie do ziemi gasnąc dopiero te kilkanaście metrów nad.

Proszę o pomoc :!: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takie efekty w głównej mierze znajdziemy w profesjonalnych szelkach 4" wzwyż, na które trzeba mieć papiery. W komercyjnych produktach trudno będzie znaleźć taki efekt, bo kaliber danego produktu musi być dość duży. Jeżeli zdamy się na opisy, to efekt złotej wierzby / chryzantemy znajdziesz w rakietach:
2,5" Rocket Super Star ( http://www.jorge.com.pl/katalog.php/wiadomosc/1520 ) oraz w Big Dayach ( http://www.jorge.com.pl/katalog.php/wiadomosc/1526 ). Po tym sylwestrze będą filmy tych drugich, tak więc dowiemy się czy sam opis ma dobre odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ElDorado ma inny efekt. Na zdjęciu widać jakąś profesjonalną szelkę o kalibrze no oko co najmniej 75 mm. Wyrzutnia ElDorado ma kaliber 30 mm i nie znajdziemy takiego efektu w tym kalibrze. Tak jak wspomniał Witus efekty takie są w szelkach profesjonalnych. Widziałem 3" ładunki o takim efekcie.
Zapewne chodziło Ci o coś takiego:


Jest to tak zwany efekt waterfall.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taki efekt jest w wielu artykułach. Tak gdzie pisze na wyrzutniach lub rakietach Brocade lub Brokat to ma bardzo podobny efekt do tego na zdjęciu.

Do ziemi opadających iskier to raczej nigdzie nie dostaniesz bo w szelkach tylko są. a szelki to artykuł profesjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, to o tym myślałem, chociaż tych gwiazdek mogłoby być mniej, ale taki sam efekt. Szkoda, że nie da rady tego znaleźć w pirotechnice amatorskiej :cry: Zostaje skombinować coś samemu :wink:

Super filmik znalazłem z dokładnie tym o co mi chodzi, chociaz mi by wystarczyła dużo mniejsza skala :razz: . Jak ktoś by oglądał to ten ostatni wybuch (Shell 24'')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
eldorado nijak ma się do tego efektu :roll:


Wiesz Nostra... to nie to samo, ale troszkę podobne. Straciłem już nadzieję, że znajde taki efekt wśród fajerwerków amatorskich. Szkoda :cry: Może będą takie na pokazie, który miasto u nas organizuje o północy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Z tego co wiem JW428 zalicza się do pirotechniki profesjonalnej, a nawet jeśli nie to musi dużo kosztować. :neutral:
Kasa to jeszcze nie to, jak by ktoś strasznie ją chciał to by uzbierał problem tkwi w papierkach... :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oglądając z nudów filmy wyrzutni firmy SuperPower narknęłem się na cudo. Coś co chyba najbardziej przypomina opisywany w tym temacie efekt.

Wyrzutnia P5062 Liquid Robot
99170a1e0153200dm.jpg

Film do obejrzenia na stronie SP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz to czego szukasz nieduża bateria z tym efektem

Bateria do kupienia w Super Power

P5911 KWARC 16 strzałów miałem i polecam piękny efekt

efekt o który ci chodzi to: brocade crown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
efekt o który ci chodzi to: brocade crown


Inaczej Korona z brokatem :wink: . Ale lepiej zainwestuj w jakąś wyrzutnie z jorga najlepiej ze strony www.fajerwerkimarkiet.pl z efektem opadających wierzb :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale lepiej zainwestuj w jakąś wyrzutnie z jorga najlepiej ze strony www.fajerwerkimarkiet.pl z efektem opadających wierzb :cool:

"markIet" :grin: Masz jakies konkretne wyrzutnie na myśli? Z tego co zauważyłem to Macrocosmos II ma nieco podobne efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...