Skocz do zawartości

Ustawienie Wyrzutni


mazii23

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie jakie macie sposoby na stabilne ustawienie wyrzutni, czyli czy obkładacie je czymś,czy wkopujecie w ziemię itp. :?:

Pisać nie bać się, każda odpowiedź może się przydać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak mam jakąś wyrzutnie, to po prostu kładę ją na ziemie podpalam lont, bez żadnych zabezpieczeń. Ale, jeżeli nie czujesz się bezpieczny gdy wyrzutnia nie jest niczym obłożona, to weź sobie 4 cegły obłóż z każdej strony, wtedy na pewno będzie stabilna. Możesz też obsypać są śniegiem, a śnieg ubić (jeżeli śnieg w sylwestra będzie), bądz weź ze sobą łopatę, wykop dół wstaw wyrzutnie, zasyp ziemią po bokach, trochę ubij i gotowe. VOILA!

To mój setny post na tym forum, po roku bycia na forum, jak ten czas wolno leci... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nigdy niczym nie obstawiałem i wszystko było ok , ale kiedyś może być ten pierwszy raz i jak się przewróci to nie będzie kolorowo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie kolorowo? Nie powiedział bym, kolory zamiast na niebie będą na ziemi... nie martw się, będziesz lepiej widzieć :shock: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę uważać z wyrzutniami takimi jak Trole czy Babel. Na poprzedniego sylwestra odpaliłem wyrzutnię Trole i obłożyłem ją 4 cegłami i przed ostatnim strzałem się wywróciła. Oczywiście ja miałem jak zwykle szczęście i pocisk zmierzał w moją stronę, na szczęście w porę się odsunąłem, a pocisk walnął w dom :???:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnie najlepiej obstawić cegłami lub kamieniami (poprostu czymś ciężkim) szczególnie te małe wyrzutnie. Ja każdą obkładam i jak narazie mi się żadna nie przewróciła. Wyrzutnie można tez przywiązać do czegoś.

Zapraszam tez tutaj :arrow: http://www.fireworks.com.pl/index.php?go=wyrzutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bezpieczeństwa nigdy dość... ja proponuję jak nie ma śniegu to "wkręcić" w ziemię (takie trochę błotko) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obkładam cegłami albo jak nie chce mi sie ich szukać to biorę długi i gruby kij tnę go na odpowiednią długość zaostrzam z jednej strony i wbijam po 1-2 kawałki na jedną stronę wyrzutni dla pewności można to jeszcze obwiązać sznurkiem jest to dość pracochłonne ale raz zrobione może długo służyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał czymś obłożyć arctica,lampe alladyna,hota możecie mi poradzić jak łatwo można je bezpiecznie ustawić aby się nie przewróciła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bezpieczeństwa nigdy dość... ja proponuję jak nie ma śniegu to "wkręcić" w ziemię (takie trochę błotko) :smile:

wtedy przy odpalaniu się poślizgniesz, spadniesz na wyrzutnie i po tobie... pomyśl zanim coś napiszesz... najlepiej jest obłożyć cegłami, największe bezpieczeństwo, chodź i tak jak zawiało by troche mocniej to może wiatr znieść ładunki, a wtedy fajnie nie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie po prostu połuż na płaskiej powierzchni wyrzutnię i ją czymś ciężkim obłuż (najlepiej cegłami chodź nie wszyscy je mają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał czymś obłożyć arctica,lampe alladyna,hota możecie mi poradzić jak łatwo można je bezpiecznie ustawić aby się nie przewróciła??
Te wyrzutnie są wyższe niż szersze, dlatego zalecam obstawienie. Równie dobrze możesz kupić sobie paliki "do pomidorów" w ogrodniczym, złamać je na pół i wbić w ziemię dookoła wyrzutni (tylko tak, aby nie odstawały ponad wyrzutnię). Jakbyś miał dylemat jak odpalić wyrzutnię, to chętnie pomogę przez PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanie wody... wiadomo, że gdy wyrzutnia jest wyższa niż szersza albo jest kwadratowa, to obładować wokół niej kamienie, czy tam cegły i gra muzyka.
jak dla mnie temat do zamknięcia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu nie obstawiałem i nic się nie stało takie 7-9 strzałowe wyrzutnie , ale nie było wiatru ani troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...