Skocz do zawartości

Lont.


wapster

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo sprzedawanie lontu osobom nieposiadajacym pozwolenia na materialy wybuchowe jest przestepstwem!


Takie tylko moje male wtracenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo sprzedawanie lontu osobom nieposiadajacym pozwolenia na materialy wybuchowe jest przestepstwem!


Takie tylko moje male wtracenie...


Wapster. Zależy jaki lont bo są różne. Lont zielony zwykły i szybko palący chyba wolno. Ja przynajmniej kupuje. Taśmę prochową też mi pozwolono kupić, ale nie kupiłem. :mrgreen:
Nie wiem jak z innymi lontami, ale te raczej wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.vmax2.pl nie dostałem, mogłem kupić, ale wątpię czy kupisz bo przesyłka co najmniej 30zł. A taśma prochowa kosztuje 45zł. kilkanaście metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja quickmatcha to grosze... :wink:
A na komercyjną taśmę prochową musisz mieć koncesje, podobnie z innymi lontami szybko palnymi. W załączniku do rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie wyrobów pirotechnicznych na których nabywanie, przechowywanie lub używanie nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia (Dz. U. Nr 158, poz. 1329) wyraźnie jest napisane że na lont visco o prędkości spalania maksymalnie 10cm/s nie potrzeba pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja quickmatcha to grosze... :wink:
A na komercyjną taśmę prochową musisz mieć koncesje, podobnie z innymi lontami szybko palnymi. W załączniku do rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie wyrobów pirotechnicznych na których nabywanie, przechowywanie lub używanie nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia (Dz. U. Nr 158, poz. 1329) wyraźnie jest napisane że na lont visco o prędkości spalania maksymalnie 10cm/s nie potrzeba pozwolenia.


to właśnie ja kupuje lont zielony 1cm/1s i szybko palny 8-12sek/metr

Więc szybko palnego i taśmy prochowej nie powinni mi sprzedać, a sprzedają :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może jeszcze raz ponowie moje pytanie - czy ktoś się orientuje ile się pali lont New Generation, itp wyrzutni Jorge - od czasu podpalenia do wystrzału?? Tak mniej więcej - około....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może jeszcze raz ponowie moje pytanie - czy ktoś się orientuje ile się pali lont New Generation, itp wyrzutni Jorge - od czasu podpalenia do wystrzału?? Tak mniej więcej - około....??


chyba nikt tego nie sprawdzał. Ja dopiero po tym sylwku powiem wam ile się pali lont jakiej wyrzutni, ale wydaje mi się, że cm/sek. ale mogę się mylić Tak jak ci mówiłem zmierz ile cm lont wystaje z wyrzutni, i ile zostało do dołu wyrzutni (cm) od tego wystającego lontu. W ten sposób możesz wylicz sobie mniej więcej. Bo lonty we wszystkich wyrzutniach(te zaczynające) są takie same chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze jedno pytanie... a w jaki sposób można odpalać elektronicznie fajerwerki np. wyrzutnie etc? Czy można coś takiego zrobić/kupić? I czy ktoś sie orientuje jak to cenowo wygląda. Chodzi mi czy moge odpalać radiowo/ z daleka fajerwerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz takie radiowe odpalanie , to raczej tanio to nie będzie i tylko firma może Ci coś takigo wyporzyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze jedno pytanie... a w jaki sposób można odpalać elektronicznie fajerwerki np. wyrzutnie etc? Czy można coś takiego zrobić/kupić? I czy ktoś sie orientuje jak to cenowo wygląda. Chodzi mi czy moge odpalać radiowo/ z daleka fajerwerki?


Ostatnio najbardziej popularna jest droga radiowa, ale też droga kablowa :) Ostatnio czytałem na forach, że na niektórych pokazach wystarczy wcisnąć "START" i wszystko się już samo odpala, bo jest tak zaprogramowane :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...