Skocz do zawartości

Przestrzegacie zasady bezpieczeństwa?


endriu123457

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym temacie chciałbym się dowiedzieć czy przestrzegacie zasady bezpieczeństwa odpalając fajerwerki ?. Ja owszem przestrzegam, ale czasami zdarza mi się odpalać wyrzutnie zbyt blisko zabudowań, a jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram się przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas strzelania. Oddalam się zawsze na odpowiednią odległość, obstawiam śniegiem małe wyrzutnie itd. Wkurza mnie natomiast, kiedy tata prosi mnie, abym dał mu coś odpalić, bo on prawie w ogóle się od fajerwerków nie oddala - stoi 2, 3 metry od rurki z rakietą albo moździerza -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przestrzegam, choć czasem zdarzają się wpadki ale jest ich bardzo mało i można je policzyć na palcach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie odpaliłem ponownie nie wypału bo wiem czym to może grozić. Bawię się sam fajerwerkami od około 8 lat i odpukać w niemalowane nigdy nic mi się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przestrzegam w 99%, ponieważ z tyłu opakowania petard piszę, że po odpaleniu petardy należy odsunąć się na 10m, stoję 5m od niej i wszystko jest w najlepszym porządku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za off-topic ale nie wiedziałem gdzie o napisać.

Przestroga dla was. Nawet małe wyrzutnie jak ta na filmiku : Kiwi wywracają się. Każdą wyrzunie obkłdamy jakimiś cegłami, bo jak widać na załączonym materiale wideo wyrzutnia po przewróceniu się strzela wszędzie. Domy, samochody, ludzie, wszystko to może ucierpieć przez wasze niedbalstwo i czasem lenistwo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kbYMT-zeth8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestrzegam, zabawa zabawą jednak jedna pomyłka i można stracić rękę.

Niestety, jestem świadkiem jak zachowują się niektórzy, dziś byłem światkiem jak jakiś 16-17 letni chłopak nie wiedząc chyba jak działa cyrcobiltz odpalił go z ręki i rzucił pod latarnie i cyrcobiltz poleciał obok nich i ogłuszył ich na jakieś 5 minut.

Niech to będzie dla nich przestroga aby czytali instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkoblitze to chyba najbardziej niebezpieczny produkt z dostępnych na rynku i osoby które zakładają mieć już o 18-00 zgon%, sezonowcy nie powinni się w te zabawki zaopatrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja zawsze przestrzegam, wiadomo kilka razy zażyło mi się rzucić 859 na odległość 2m, ale to tylko jak byłem sam. Nigdy nie odpalam obok znajomych, nie rzucam w ludzi(w Lesznie na rynku pijani ludzie to robią.... ) nie chce mieć nikogo na sumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je też przestrzegam, ale zauwarzyłem że osoby dorsłe podchodzą (w większości) do pirotechniki jak by było to czymś co nie może zrobić nam nic złego, podchodzą do tego w bardzo błachy sposób. Oczywiście nie stoje od pikolaka 10m ale staram zachować bezpieczną odległość i nie odpalam ponownir niewypałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Jak ktoś z góry nastawia się, że nie będzie przestrzegać zasad bezpieczeństwa to od razu naraża się na uszczerbek na zdrowiu.

po 2. Brakuje mi na etykietach chociaż małych kostek informacji aby obłożyć czymś aby wyrzutnia była stabilna.

 

Osobiście przestrzegam zasad plus wdrażam swoje. Fajnie, że się pojawiło od jakiegoś czasu aby nie używać ich po %.

Fakt info.jest aby po% nie zabierać się po piro,ale to ,,jest bo jest,,.Niektórym ludziom sądze ,że do głowy by się przydałoby coś dodać . :xmas_laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

człowiek zawsze coś tam kombinuje i kombinować będzie no ale nie za bardzo, bo bezpieczeństwo swoje, a przede wszystkim innych jest najważniejsze :xmas_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiele osób kiedy słyszy o zasadach bezpieczeństwa, uważa że to głupie, śmieszne i nic nie warte. To duży błąd, w młodości, jak każdy dzieciak, też tak uważałem. Nie będę podawał konkretnych przykładów, wierzcie mi że nigdy nie ma 100% pewności że coś jest bezpieczne, dlatego należy przedsięwziąć środki ostrożności, a nie robić niczego na pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...