Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wyborze wyrzutni


skopek01

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę o pomoc w wyborze fajerwerków.

Zamierzam zrobić prezent siostrze i zrobić mały pokaz pirotechniczny podczas jej ślubu.

Chciałbym kupić wyrzutnię, niestety nie wiem jaka będzie najlepsza.

Zależy mi na niezłych efektach oraz co może i ważniejsze aby pokaz trwał przynajmniej 60s.

Wstępnie znalazłem wyrzutnię pyrotechnic master JW416 firmy Jorge. Nie wiem czy to dobry wybór, może w moim budżecie można kupić coś lepszego?

Mam do wydania 200, max. 250 zł.

Mogę kupić fajerwerki w sklepach internetowych lub w sklepie stacjonarnym. Miszkam w Toruniu i jest tu sklep THUNDER F.H.U Robert Murawski

ul. Luba 7 87-100 Toruń.

Zależy mi także na tym aby fajerwerki nie były bardzo skomplikowane w użyciu ponieważ moje doświadczenie kończy się na odpalaniu fajerwerków w Sylwestra.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w robieniu własnych pokazach to polecam ci zestaw DSO czyli zestawy do samodzielnej obsługi. Taki zestaw można nabyć na stronie taniefajerwerki.pl Zestaw ten działa na zasadzie podpalenia jednego lontu i cały pokaz ,,leci" już sam :) Myślę , że gdybyś skontaktował się z Panem Pawłem pomógł by Ci i dobrał odpowiedni pokaz do twoich potrzeb i funduszy. Pokaz składa się z kilku/kilkunastu wyrzutni połączonych jednym lontem. To wszystko jest na jednej palecie. Także wystarczy, że podalisz jeden lont a wszystkie wyrzutnie odpalą się same na zasadzie jedna skończy strzelać - druga zaczyna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj,

 

Za tą kwotę polecam Ci zastanowić się nad takim zestawem z taniefajerwerki.pl :

PXB3601

PXB3503 na finał

 

Masz długi pokaz, z super finałem. Cena zestawu to 248PLN - 15% rabatu = 210.8 + wysyłka (szczegóły o rabacie można wyczytać na stronie sklepu)

Napisz po prostu w uwagach do zamówienia że prosisz o połączenie tych 2 baterii i będziesz miał do odpalenia 1 lont.

Duża różnorodność i kaliber 1.2" (w JW416 masz tylko 1")

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Czytam uważnie wasze posty.

 

Mogę kupić sprzęt na stronie, którą polecacie.

 

Zastanawiam się jednak nad tym czy nie lepiej kupić kilka mniejszych baterii.

 

M.in. na tym forum widziałem, że można za 250 zł złożyć zestaw, który będzie miał około 200 strzałów i potrwa około 5 minut.

 

Nikt z gości weselnych pewnie nie jest znawcą tematu. Ja jednak myślę, że ważna jest długość pokazu bardziej niż rozmiar strzału. Nie mam też niestety doświadczenia jak bardzo różnią się strzały 30mm od tych mniejszych.

 

Zależy mi na tym żeby efekt był jak najlepszy.

 

Jeśli nie uda się już nic zaproponować to wybiorę coś z tego co już mi poleciliście.

 

Gdzie można uzyskać info. nt. rabatów w taniefajerwerki.pl? Jeden z was pisze o 15%, drugi o 7%. Czy wiecie dlaczego w tym sklepie nie ma baterii firmy Jorge? Myślałem, że to najpopularniejszy towar.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Gdzie można uzyskać info. nt. rabatów w taniefajerwerki.pl? Jeden z was pisze o 15%, drugi o 7%. Czy wiecie dlaczego w tym sklepie nie ma baterii firmy Jorge? Myślałem, że to najpopularniejszy towar.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

-15% dotyczy tylko i wyłącznie produktów nowego importera ( promo do 2.06 ) z których to właśnie składa się zestaw który zaproponował Ci firawerkoman, natomiast -7% jest przydzielony dopiero przy następnym zamówieniu w tym sklepie na cały asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja z własnego doświadczenia wiem że:

a) długość pokazu nie ma kluczowego znaczenia

b) dynamika i tzw widowiskowość czyli wielkość efektów na niebie ma kluczowe znaczenie.

Lepiej jest strzelić trochę krócej i usłyszeć od publiki łaaał, ooo i brawa na koniec niż jak pokaz ma trwać 5 minut (przy budżecie 250PLN!) i słyszeć teksty typu gorzko! gorzko! itp.

 

Oba te warunki są spełnione dla zestawu który proponuję.

Zastanów się na tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Drodzy Pirotechnicy.

 

Teraz widzę jak to wygląda i o co chodzi (przynajmniej tak mi się wydaje ;).

 

Postaram się pogodzić długość z jakością.

 

Dzisiaj przejrzę wszystkie opcje, które podaliście dokładnie i spróbuję sobie złożyć coś fajnego.

 

Na pewno wiem, że wystrzały 0,8'' to za mało.

 

Jak tylko zdecyduję co kupić podzielę się tym z wami i oczywiście liczę na wasze komentarze.

 

Pozdrawiam i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a będzie filmik z pokazu ?

Dobry pomysł.

 

Sam filmiku nie zrobię, ale powinien być na filmie z wesela.

 

Jeśli tylko nie zapomnę to wytnę i się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość anka

Polecam baterie z pelnym przekonaniem, ktore mieszczą się w Twoim budżecie

 

P2409 czas trwania 40s, 36 strzalół

P3904 bateria 19 strzałowa

P3905 bateria 19 strzalowa

P2201 bateria czas trwania 43s,25 strzalowa

 

Większy wybor i filmiki z wystrzałow znajdziesz na stronie www.superpower.pl

 

pozdrawiam

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko pięknie ładnie tylko kto połączy te baterie?

Autor tematu wyraźnie napisał że nie za bardzo jest kumaty. Równie dobrze ja mogę podać liste 5920 bateri o łącznej kwocie 250PLN tylko co z tego...

:banned:/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

<div>Po moim rozpatrzeniu wszystkich propozycji , szczerze poleciłbym ci zestaw z TanieFajerwerki.pl od firawerkomana</div><div><br></div><div><br></div>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Autorze tematu, 0,8" nie zawsze jest słabe. Ten kaliber sprawdza się dosyć dobrze przy małych realizacjach, gdzie widownia to max. kilkaset osób.

 

Podaję dwa przykłady moich pokazów (podobny budżet, kal. głównie 0,8"):

 

-

-

 

Strzelając z samych baterii 1" i 1,2" szału w tym budżecie nie zrobisz. Jeżeli będziesz chciał się podjąć połączenia samodzielnie kilku kostek, to pomożemy, jeżeli chciałbyś kupić gotowy zestaw, też nie byłoby z tym problemu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Długo analizowałem wszystkie wasze propozycje i całe forum.

 

Ułożyłem taki minipokaz:

 

JF07 - Lampa Alladyna

JW06 - Kasjopeja

JW25 - Cudak Battery

JW407 - The Legend

JW4055 - Mont Everest

 

Co sądzicie o tym zestawie? Czy powinienem coś zmienić.

 

Gdzie waszym zdaniem najkorzystniej kupić taki zestaw?

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całkiem fajnie ułożyłeś, ale ja wziąłbym JW90 zamiast Mount Everest, bo JW90 ma mocniejsze zakończenie bardzo fajne na finał pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całkiem fajnie ułożyłeś, ale ja wziąłbym JW90 zamiast Mount Everest, bo JW90 ma mocniejsze zakończenie bardzo fajne na finał pokazu.

Chciałem wziąć JW90, ale w sklepie w którym kupię http://www.sklep.fajerwerkitorun.pl/ nie mają tego więc wziąłem Mont Everest. Niestety tez zestaw przekracza mój maksymalny budżet o jakieś 30 zł i coś w nim będę jeszcze musiał zmienić.

W sklepie polecono mi taki zestaw:

JW05

JW25

JW68

JW42

SM9807

SM9805

 

Co więcej sprzedający mnie poinformował, że nie połączą mi baterii, że to niebezpieczne. Oprócz tego podobno jak będzie deszcz to nic z tego nie wyjdzie bo lont zamoknie. Ja muszę to połączyć sam, bo muszę wszystko odpalić za jednym razem. Planuje wszystko ustawić w takim drewnianym koszu/pojemniku, połączyć odpowiedni kostki po kolei zgodnie z długością strzałów i zakryć ten cały pojemnik folią aluminiową żeby mi na wszelki wypadek nie zamokło i odpalić wystający początek lontu. Mam nadzieję, że się uda.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja bym ci polecił jeszcze na sam początek wziąsc jakąś fontanne typu "Ballet" ;)/>

Zaplanowałem JF07, myślę, że jest lepsze od Ballet.

 

A może jakieś stroboskopy na początek pokazu ?

Dobry pomysł.

Czy sprawdzi się T-XF4410?

I potem odpalić JF07 czy już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

Polecam Ci wyrzutnie Kasjopeja na początek i jakąś większą jeszcze kupić na koniec :)

Oto efekt:

W realu wygląda o wiele lepiej :) Do tego może jakiś zestaw rakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...