Skocz do zawartości
  • 0

Fajerwerki na wesele...


jacko

Pytanie

Witam
Po pierwsze to forum jest git. Pisze bo mam case'a.
Kumpela robi wesele, i potrzebuje jakiś fajerwerkuff na wesele i mnie powierzyła ten problem.
Kwota do wydania jest rzędu ok. 400zł Chciałbym się skupić tylko na wyrzutniach a widze że tu jest wiele osób co sie orientuje co? gdzie? jak? tanio etc.
Na fajerwerkach znam sie tyle - o ile, zawsze sam lubiłem kupować i puszczać na Sylwku - generalnie od dziecka :D
Prosiłbym o jakieś rady w związku z tym. Przede wszystkim jakie te wyrzutnie. Wolałbym pare więcej i troche tańszych, niż np. 2 za 200-300 zł No i oczywiście różne aby ten mini-pokaz był ciekawy a nie wszystkie takie same :) Przymierzam sie do kupna w sklepie Vmax2.
Chciałbym aby były takie(no ewentualnie rakieta też może być) z srebrnym deszczem opadającym, jakaś taka jakby fontanna wytryskająca do góry co chwile białą smuge, no i takie żeby były nie tyle rozpadające sie co najlepiej takie tworzące dużą kule wysoko(czasem chyba rakiety będą niezbędne- no chyba że sie nie znam).
Chodzi mi generalnie o jakieś zestawy jakie polecacie, co proponujecie kupić do 400zł - proszę od razu o wyjaśnienie co jest co i jak to sie rozbłyskuje :) Będe naprawde bardzo wdzięczny.
Czekam na pomoc z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki pany za miłe komentarze, aż sie człowiekowi lepiej robi na duszy :P

kwoli wyjaśnienia, NG 1 nie była odpalona na filmie tylko potem-trza czytać :P, film zmontowany(2:50) i powycinane przerwy-których być nie powinno :(, cały pokaz trwał tyle co muzyka - czyli 4:32 :)
a znajomym sie podobało :P


aha, a poczatek nie był w pikselach, tylko kamera nie mogła sobie ostrości dostować stąd tak było...a w ogóle to takei pokazy trzeba kręcić z daleka (i nie z ziemi) - ok. 500m wtedy najładniej wyglądają na filmie. Ale znajomi mówili że o wiele lepiej wyglądało to na żywo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
aha, a poczatek nie był w pikselach, tylko kamera nie mogła sobie ostrości dostować stąd tak było...a w ogóle to takei pokazy trzeba kręcić z daleka (i nie z ziemi) - ok. 500m wtedy najładniej wyglądają na filmie


Przy zwykłych fajerwerkach, czyli dopuszczonych do sprzedaży bez papierków wystarczy być jakieś 10-20 m od danej rzeczy, wtedy spokojnie zmieści się cały efekt w obiektywie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aha, a poczatek nie był w pikselach, tylko kamera nie mogła sobie ostrości dostować stąd tak było...a w ogóle to takei pokazy trzeba kręcić z daleka (i nie z ziemi) - ok. 500m wtedy najładniej wyglądają na filmie


Przy zwykłych fajerwerkach, czyli dopuszczonych do sprzedaży bez papierków wystarczy być jakieś 10-20 m od danej rzeczy, wtedy spokojnie zmieści się cały efekt w obiektywie :)


no tak, ale trzeba się strasznie wychylać z ta kamerą czy aparatem, bo ładunki wybuchają nad tobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
no tak, ale trzeba się strasznie wychylać z ta kamerą czy aparatem, bo ładunki wybuchają nad tobą.


Hmm ja jakoś nie miałem problemów z wychylaniem - aparat do góry, głowa też i wszystko się kręci :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no to powiem panowie że jesteście w błędzie... bo wystarczy że będzie jakaś większa wyrzutnia, rakieta... i nie ma bata żeby sie wszystko zmieściło, albo żeby wszystko objęła kamera/aparat... bo lecą nie za wysoko a są bardzo duże efekty.... wiem bo tak był np. w moim przypadku... więc niech nikt mi nie mówi że spokojnie można kręcić z ziemi - 20-30 m od wystrzału, bo tak nie jest - z całym szacunkiem dla wszystkich :)

inaczej oglądasz fajerwerki w odległości 100-200 m a inaczej 10-20m i jest to kolosalna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pokaz wyszedł ładnie mi się podobało. A mam pytanie czy na Vmaxie szprzedaja lont? jak tak to za ile i w jakich odcinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak sprzedają. Tylko zielony zwykły visco. (1cm/1sek)

Ale jest bardzo drogi 1m/3zł

Możesz kupić tyle ile chcesz. Od razu ostrzegam nie zawsze mają lont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Taki stuff był i w takiej kolejności odpalany - przy czym 2 i 4 odpalałem na końcu - bo zamokły - i niestety sie poparzyłem... w twarz mi prawie wystrzeliła jedna :/:(


Myślałem że wiesz gdy robi się pokaz w niepewną pogodę wszelkie ładunki zabezpiecza się najlepiej folią aluminiową na największych rolkach oprócz niej potrzeba tylko taśmy klejącej papierowej i nimi można doskonale zabezpieczyć wszelkie moździerze i baterie żaden deszcz się nie dostaje a ładunki swobodnie ją przebijają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja visco 2mm kupuje za 1zł/1m , a jak kupię przynajmniej 10 to mam po 90 groszy :mrgreen:


Jeśli możena wiedzieć to gdize kupujesz? potrzebuje visco wolno palącego i szybkiego wmiare tanio a nie po 3zł/m :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie, raczej nie... chodzą różne pogłoski, że on na koncesje ;)


hmmmm... to po co sie chwalić na forum takimi informacjami.. jesli sie nie chcesz nimi podzielić z potrzebującymi... troche nie rozumiem... lepiej sie wogóle nie odzywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...