Skocz do zawartości

Rakieta Orion


Nostra

Rekomendowane odpowiedzi

Coś na relax, lubię klecić takie rzeczy... oto moja pierwsza rakieta (miejmy nadzieję że nie ostatnia ;) )

- korpus z papieru, nawijany na vicol/woda 42 cm; 2,2cm średnica zewnętrzna
- głowica 10cm (w tym 1cm tkwi wewnątrz) toczona ze styropianu, pokryta szpachlą, jutro zostanie wyszlifowana papierem sciernym w granicach 400-800 (co się znajdzie)
- stateczniki, tektura 1,5mm, przyklejone do powierzchni, nie wpuszczone do środka (wiem że błąd, ale zobaczymy...)
- bez odzysku...

głowica malowana ręcznie plakatówkami... rakieta lakierem nitro/szlifowana 3x i lakier kolor

rakieta1.JPG

rakieta3.JPG

rakieta2.JPG


---------------------------------------LOT---------------------------------------------------------

zapowiadało się dobrze... ładny korpus, ładne paliwko...
7cm ziarno, 15mm szerokosci 5mm kanal przez całą długość, dysza 5mm, paliwo rcandy

dysza.JPG

rcandy.JPG

potem rakieta ładnie prezentowała się na wyrzutni

wyrzutnia.JPG

start zapowiadał się ładny, energiczny

start1.jpg

i to koniec dobroci :/ jak zwykle silnik wypluł zatyczkę rozwalając głowicę, do środka korpus w pół spalony, teraz cienki strasznie i w jednym miejscu na 4-5cm przepalony :cry: a tyle serca włożyłem w to... nauczylem się by nie spędzac tyle czasu nad rakietą bo i tak będzie to syzyfowa praca...
zatyczka miała zbrojenia na krzyż - nie pomogło :roll:

zwiększę z 5mm na 6mm dyszkę, jesli to nie pomoże, nie mam pomysłów... chyba że zrobię rakeite z pcv, silnik tez pcv i będe miał spokój...

oto "Lot"

(ponad 400kb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny design rakiety, faktycznie nieźle się koło niej orobiłeś, opisałeś wiele jej szczegółów, no i te fotki. Szkoda tylko, że lot nieudany.
Mimo wszystko - respect :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam wypowiedź mantisa. Rakieta bardzo ładnie wykonana i te zdjęcia, ten film, wszystko pięknie opisane. Jeszcze jakby tylko lot się udał :sad: .

Ale i tak bardzo mi się wszystko podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na zbudowanie rakiety, fajny wygląd; szkoda, że nie eksplodowała w powietrzu tak jak Ty chciałeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na taką ładną rakietę nie szkoda czasu Nostra współczuję,że nie poleciała w powietrze nie źle się pewnie wkurzyłeś.Miejmy nadzieję,że ta rakieta już wyjdzie tzw.wybuchnie w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co Wy piszecie :shock:
rakieta ma wybuchnac w powietrzu? to ma polecieć a nie walnac, to model przeciez :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...