Jump to content

N0n4m3r

Użytkownik
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

N0n4m3r's Achievements

Nowicjusz

Nowicjusz (1/7)

7

Reputation

 1. Nie mam pojęcia na co Ci czyjekolwiek subiektywne odczucia co do głośności tych petard, potem co najwyżej będziesz płakał, że ktoś coś napisał, kupisz 2 rzeczy i powiesz, że wg Ciebie jedno jest głośniejsze od drugiego, a napisali Ci inaczej xD. Masz jutuba sobie poszukaj na to samo wyjdzie... Pytania niczym nasz lubiany na każdym forum cynamonekjutub
 2. Silent Night oraz Aurora zostały z poprzedniego roku - taka mgła była, że jakbym odpalił to prawdopodobnie do dziś bym tego żałował, więc liczę, że w tym roku się uda. Do tych dwóch 30mm są jeszcze 2x Argento 25mm/10strzałów Saphir i Agathia. (AC25-10-8/9) Oprócz tego co widać są, a może raczej były jeszcze 3 inne wyrzutnie: Red Blue od Funke (FC20-16-4), Acido (AC20-10-1), Plasma (AC30-13-33). Co prawda nie zostały przeze mnie w całości wystrzelane, ale dziwnym trafem ich tu nie ma. Nie wiem czy chwalenie się w internetach tym co się z nimi stało jest dobrym pomysłem, więc udam, że ich po prostu nie ma Jak widać są także jakieś skromne, bo skromne, ale jednak - powiedzmy - zapasy emiterów i innych petard (na szczęście jest ich trochę więcej niż tutaj widać ). Myślę, że rozsądnie i oszczędnie strzelając uda mi się je przetrzymać jeszcze ze 3 lata, ale to się okaże.
 3. No konkretniej to wydaje mi się, że jedyna realna opcja (poza jakimś ewentualnym błędem podczas produkcji lontu w fabryce) to gdyby w petardzie stojącej mniej więcej pionowo kawałek jeszcze wystarczająco gorącego żarzącego/palącego się lontu odpadł i niżej dotknął flary (jeżeli jest) lub lontu przy samej flarze (no albo gipsie), a to spowodowałoby zapłon w miejscu gdzie lont wchodzi do środka. Czy na pewno tak jest ? Nie mam pojęcia bo petardy, gdy odpala się je z ręki (a tu chyba jest to największe niebezpieczeństwo) raczej trzyma się poziomo, a nie pionowo (może to tylko ja jakiś dziwny jestem), więc wówczas rozżarzony kawałek spadnie co najwyżej na ziemię. Zawsze można petardy stawiać na ziemi i odpalać je poprawnie i zdecydowanie bezpieczniej. Nie wiem czy akurat do tego służą te bibułki na petardach czy nie, ale miałoby to według mnie jakiś sens, że ktoś zadaje sobie trud i je tam przykleja. Jakieś teorie o "szybkim loncie" w petardach uważam za nieco naciągane, bo nie wydaje mi się żeby ktokolwiek pozwolił, żeby w fabryce petard, czy jakiejś części takiej fabryki, gdzie petardy się produkuje istniała szansa, że pracownik zamiast lontu wolnego weźmie taki 10x szybszy lont co sprawi, że potencjalnie wiele osób potraci palce. Chociaż co do tych teorii z lontem, może niech się ktoś kto umie w chińskie fabryki wypowie.
 4. W Selgrosie kiedyś kupiłem taki małe petardy na draskę, nie wiem jak się nazywały, czy miały CE, wiem tyle że to były jedyne petardy które wybuchały na tyle szybko, że rzucone nie dolatywały nawet do ziemi... W przypadku lontowych petard słyszałem tylko plotki, ale nigdy niczego takiego świadkiem nie byłem - chociaż mam swoją teorię jakim cudem mogłoby się coś na zasadzie "szybszego niż normalnie" spalenia lontu zdarzyć.
 5. Jak masz zamiar strzelać o 4 nad ranem to może być tak, że i mandat dostaniesz. Jak będziesz strzelał w dzień i o północy to nikt normalny mandatu Ci nie powinien wystawić, no chyba że masz 10 lat, to jakby nie patrzeć z 8 do korzystania (legalnego) z fajerwerków Ci brakuje. Poza tym jest jeszcze jeden fajny artykuł, więc raczej w sąsiada lepiej nie rzucać żadnymi petardami. Art. 83. § 1. Kto nieostrożnie obchodzi się z materiałami wybuchowymi, łatwo zapalnymi lub substancjami promieniotwórczymi albo wykracza przeciwko przepisom o wyrobie, sprzedaży, przechowywaniu, używaniu lub przewożeniu takich materiałów, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.
 6. Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W sylwestra nikt nie powinien jakoś specjalnie się czepiać, ale może pójdź/pojedź dalej, chyba że sąsiad jest normalny i nie dzwoni na policję za strzelanie w sylwestra. Dobra nie ważne nie umiem czytać, zostaje opcja udania się w oddalone od takiego sąsiada miejsce, chyba, że celowo chcesz go podenerwować, ale myślę, że dla spokoju lepiej pójść gdzieś dalej od niego.
 7. N0n4m3r

  [Funke] Pirat

  Nazwa: Pirat Importer: Funke Klasa: P1 Il. sztuk: 100 NEC: 1,4g/szt. | 140g/opak. Rok produkcji: 2017 Flara: brak Cena: ok. 20zł Jak na pikolaka to uważam, że złe nie są, ale czy są warte aż 20zł, to ja pewności nie mam. Są głośniejsze (i 2x droższe) niż Corsair K0203 od Jorge (też pakowanie po 100szt.), nie wiem jak wypadłyby w porównaniu z Explosive III. Przy tak małej petardzie i tak cienkim korpusie, to ja nie wiem po co tam tyle mieszanki naładowali, no chyba że 1 gram to sama siarka
 8. Osoby które mieszkają w domu i mają jakiś tam mniejszy lub większy teren wokół, problemu nie mają, i generalnie ich to nie dotyczy. W mieście problem jest, i to czy przepis ten będzie miał znaczenie zależy tylko i wyłącznie od ludzi, jeżeli wszyscy (lub chociaż większość) ci którzy zamierzają strzelać wyjdą, to nie ma opcji, że policja się wyrobi, zakładając, że będą te przepisy jakoś specjalnie rygorystycznie egzekwować. Jednocześnie sam mam nadzieję, że chociaż do tej godziny 24, może 1 policja przymknie oko na osoby, które ewidentnie wychodzą tylko postrzelać, a nie latać po mieście w 50 osób i robić imprezy czy cokolwiek innego. Pozostaje sprawa najbardziej chyba kontrowersyjna czyli legalność przepisów, jeżeli jednak policja chciałaby mandaty wystawiać. Ile osób tyle zdań, co i tak nie zmienia faktu, że niezależnie czy przepisy te są legalne, i zgodne z konstytucją, czy też nie, to ewentualny mandat, lub sprawa w sądzie dla nikogo niczym przyjemnym nie jest i tutaj niech sobie każdy we własnym zakresie zdecyduje czy chce strzelać czy może zrezygnuje. Pozostaje też opcja bezpieczniejsza, czyli przełożenie pokazu na godziny przed 19, bo ciemno i tak już będzie, więc na jedno niby wyjdzie, lub też poczekanie do dnia 1.01.2021, bo jak wiadomo wtedy nie tylko można strzelać, ale i (póki co) ograniczenia kończą się o godzinie 6 rano więc zostaje (teoretycznie) 18 godzin żeby świętować bez "przypału". Chyba, że ktoś w ramach tradycji strzelać musi o 24 to ma problem i sam musi tutaj wybierać.
 9. Miały być 3 lub 4, są 2. Myślę, że źle nie będzie
 10. N0n4m3r

  Które petardy.

  Z mocnych rzeczy to tam prawie nic już nie ma, zostają ps3, FP3B, choć ich cena jest ja na moje na tyle duża że lepiej explodery 4 kupić, bo te widzę, że są, ale pewnie ich już niewiele. No niestety w tym momencie, przez bf i obecną sytuację wiele pola do manewru to nie masz i zostają te 3 opcje co wymieniłem(chyba że coś przeoczyłem), co do color salute'ów i dragon boomów to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia jak to strzela Ewentualnie polecam sprawdzić inne sklepy, może gdzieś ostało się więcej petard, ale cudów nie oczekuj.
 11. Jeżeli mowa o promocji to teraz na PiroArt masz -20% na wyrzutnie z kodem private_promo. Jeszcze dużo przecen jest na sklepzpetardami i na big funie masz +25% przy zakupie za 100zł, w sensie taki pseudo gratis w postaci produktów za dodatkowe 25 ziko I to chyba obecnie na tyle, w wielu sklepach ceny niektórych produktów są nienormalne, nie wiem czy warto czekać na black friday, więc w tej kwestii może jakiś zakupoholik się wypowie.
 12. Zwykłe palniki jet lepsze są, gaz nie zleci tak szybko jak wyładuje się taka zapalniczka, z odpalaniem siarkowych petard lub kilku na raz tak jak pisali, to już problem. Moim zdaniem gadżet, ale na parę godzin strzelania to na pewno nie starczy No i pomijam koszty, gdzie palnik za 9zł albo mniej można kupić
 13. Nazwa: TP2 Importer: Tropic Klasa: P1 Il. sztuk: 20 NEC: 3g/szt. | 60g/opak. Flara: tak, czerwona Cena: 14.90zł(fajerwerki shop), 18.49zł(pirohit), 14.99zł(piroart) Opis: EMITER DŹWIĘKU KL. P1 Sprzedawać w oryginalnym opakowaniu. Produkt przeznaczony do odstraszania ptaków i dzikiej zwierzyny. Tylko do użytku na zewnątrz. Nie używać w miejscach publicznych. Nie używać do celów rozrywkowych. Rodzaj efektu: głośny huk |Poziom ciśnienia akustycznego: 120dB(AI)@40m | Minimalna odległość bezpieczna: 40 m | Bezpieczna odległość odpalania: 15 m Czas opóźnienia systemu inicjującego: 5-13 sek. | Zawsze używaj odpowiednich środków ochrony indywidualnej, które muszą być zgodne z normami: - dla ochrony oczu - EN 166 (wytrzymałość mechaniczna B) /-- dla rękawic — EN 12477 /- dla ochrony słuchu — EN 352-2 | Położyć pojedynczy wyrób na gruncie, zapalić system inicjujący na jego końcu i oddalić się natychmiast na odległość co najmniej 15 m. | Nie odpalaj wyrobu jeśli nie możesz całkowicie kontrolować nieobecności ludzi do minimalnej odległości bezpiecznej. | W przypadku niewypału odczekać 15 min., a następnie namoczyć w wodzie. Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej. | Wyrób przeznaczony dla osób które ukończyły 18 lat. (zeskanowane ze zdjęcia) Dość głośne (jak na moje ucho), podobno lepsze od fp3 nwp, ale nie miałem porównania, więc nie wiem.
×
×
 • Create New...