Jump to content

N0n4m3r

Użytkownik
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

N0n4m3r's Achievements

Nowicjusz

Nowicjusz (1/7)

6

Reputation

 1. Jak masz zamiar strzelać o 4 nad ranem to może być tak, że i mandat dostaniesz. Jak będziesz strzelał w dzień i o północy to nikt normalny mandatu Ci nie powinien wystawić, no chyba że masz 10 lat, to jakby nie patrzeć z 8 do korzystania (legalnego) z fajerwerków Ci brakuje. Poza tym jest jeszcze jeden fajny artykuł, więc raczej w sąsiada lepiej nie rzucać żadnymi petardami. Art. 83. § 1. Kto nieostrożnie obchodzi się z materiałami wybuchowymi, łatwo zapalnymi lub substancjami promieniotwórczymi albo wykracza przeciwko przepisom o wyrobie, sprzedaży, przechowywaniu, używaniu lub przewożeniu takich materiałów, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.
 2. Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W sylwestra nikt nie powinien jakoś specjalnie się czepiać, ale może pójdź/pojedź dalej, chyba że sąsiad jest normalny i nie dzwoni na policję za strzelanie w sylwestra. Dobra nie ważne nie umiem czytać, zostaje opcja udania się w oddalone od takiego sąsiada miejsce, chyba, że celowo chcesz go podenerwować, ale myślę, że dla spokoju lepiej pójść gdzieś dalej od niego.
 3. N0n4m3r

  [Funke] Pirat

  Nazwa: Pirat Importer: Funke Klasa: P1 Il. sztuk: 100 NEC: 1,4g/szt. | 140g/opak. Rok produkcji: 2017 Flara: brak Cena: ok. 20zł Jak na pikolaka to uważam, że złe nie są, ale czy są warte aż 20zł, to ja pewności nie mam. Są głośniejsze (i 2x droższe) niż Corsair K0203 od Jorge (też pakowanie po 100szt.), nie wiem jak wypadłyby w porównaniu z Explosive III. Przy tak małej petardzie i tak cienkim korpusie, to ja nie wiem po co tam tyle mieszanki naładowali, no chyba że 1 gram to sama siarka
 4. Osoby które mieszkają w domu i mają jakiś tam mniejszy lub większy teren wokół, problemu nie mają, i generalnie ich to nie dotyczy. W mieście problem jest, i to czy przepis ten będzie miał znaczenie zależy tylko i wyłącznie od ludzi, jeżeli wszyscy (lub chociaż większość) ci którzy zamierzają strzelać wyjdą, to nie ma opcji, że policja się wyrobi, zakładając, że będą te przepisy jakoś specjalnie rygorystycznie egzekwować. Jednocześnie sam mam nadzieję, że chociaż do tej godziny 24, może 1 policja przymknie oko na osoby, które ewidentnie wychodzą tylko postrzelać, a nie latać po mieście w 50 osób i robić imprezy czy cokolwiek innego. Pozostaje sprawa najbardziej chyba kontrowersyjna czyli legalność przepisów, jeżeli jednak policja chciałaby mandaty wystawiać. Ile osób tyle zdań, co i tak nie zmienia faktu, że niezależnie czy przepisy te są legalne, i zgodne z konstytucją, czy też nie, to ewentualny mandat, lub sprawa w sądzie dla nikogo niczym przyjemnym nie jest i tutaj niech sobie każdy we własnym zakresie zdecyduje czy chce strzelać czy może zrezygnuje. Pozostaje też opcja bezpieczniejsza, czyli przełożenie pokazu na godziny przed 19, bo ciemno i tak już będzie, więc na jedno niby wyjdzie, lub też poczekanie do dnia 1.01.2021, bo jak wiadomo wtedy nie tylko można strzelać, ale i (póki co) ograniczenia kończą się o godzinie 6 rano więc zostaje (teoretycznie) 18 godzin żeby świętować bez "przypału". Chyba, że ktoś w ramach tradycji strzelać musi o 24 to ma problem i sam musi tutaj wybierać.
 5. Miały być 3 lub 4, są 2. Myślę, że źle nie będzie
 6. N0n4m3r

  Które petardy.

  Z mocnych rzeczy to tam prawie nic już nie ma, zostają ps3, FP3B, choć ich cena jest ja na moje na tyle duża że lepiej explodery 4 kupić, bo te widzę, że są, ale pewnie ich już niewiele. No niestety w tym momencie, przez bf i obecną sytuację wiele pola do manewru to nie masz i zostają te 3 opcje co wymieniłem(chyba że coś przeoczyłem), co do color salute'ów i dragon boomów to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia jak to strzela Ewentualnie polecam sprawdzić inne sklepy, może gdzieś ostało się więcej petard, ale cudów nie oczekuj.
 7. Jeżeli mowa o promocji to teraz na PiroArt masz -20% na wyrzutnie z kodem private_promo. Jeszcze dużo przecen jest na sklepzpetardami i na big funie masz +25% przy zakupie za 100zł, w sensie taki pseudo gratis w postaci produktów za dodatkowe 25 ziko I to chyba obecnie na tyle, w wielu sklepach ceny niektórych produktów są nienormalne, nie wiem czy warto czekać na black friday, więc w tej kwestii może jakiś zakupoholik się wypowie.
 8. Zwykłe palniki jet lepsze są, gaz nie zleci tak szybko jak wyładuje się taka zapalniczka, z odpalaniem siarkowych petard lub kilku na raz tak jak pisali, to już problem. Moim zdaniem gadżet, ale na parę godzin strzelania to na pewno nie starczy No i pomijam koszty, gdzie palnik za 9zł albo mniej można kupić
 9. Nazwa: TP2 Importer: Tropic Klasa: P1 Il. sztuk: 20 NEC: 3g/szt. | 60g/opak. Flara: tak, czerwona Cena: 14.90zł(fajerwerki shop), 18.49zł(pirohit), 14.99zł(piroart) Opis: EMITER DŹWIĘKU KL. P1 Sprzedawać w oryginalnym opakowaniu. Produkt przeznaczony do odstraszania ptaków i dzikiej zwierzyny. Tylko do użytku na zewnątrz. Nie używać w miejscach publicznych. Nie używać do celów rozrywkowych. Rodzaj efektu: głośny huk |Poziom ciśnienia akustycznego: 120dB(AI)@40m | Minimalna odległość bezpieczna: 40 m | Bezpieczna odległość odpalania: 15 m Czas opóźnienia systemu inicjującego: 5-13 sek. | Zawsze używaj odpowiednich środków ochrony indywidualnej, które muszą być zgodne z normami: - dla ochrony oczu - EN 166 (wytrzymałość mechaniczna B) /-- dla rękawic — EN 12477 /- dla ochrony słuchu — EN 352-2 | Położyć pojedynczy wyrób na gruncie, zapalić system inicjujący na jego końcu i oddalić się natychmiast na odległość co najmniej 15 m. | Nie odpalaj wyrobu jeśli nie możesz całkowicie kontrolować nieobecności ludzi do minimalnej odległości bezpiecznej. | W przypadku niewypału odczekać 15 min., a następnie namoczyć w wodzie. Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej. | Wyrób przeznaczony dla osób które ukończyły 18 lat. (zeskanowane ze zdjęcia) Dość głośne (jak na moje ucho), podobno lepsze od fp3 nwp, ale nie miałem porównania, więc nie wiem.
 10. Jako, że lubię petardy to zamówiłem ich (jak dla mnie) sporo i do tego akurat dorwałem 2 wyrzutnie gigant 5, czyli te z migotaniem, które mnie się jakoś spodobało Do tego jakieś tam piccolako podobne cosie do zabawy. Jeśli nic się nie zmieni to dokupię jakieś 3/4 kostki.
 11. Ja bym niestety na wiele nie liczył, osób które serio interesują się pirotechniką jest mało, większość osób kupuje jakieś tam fajerwerki w biedronce, lidlu, czy innym sklepie 2 dni przed sylwestrem, i z tych osób bardzo duża część kupuje nie dla siebie, ale dla dzieci czy wnuków, bo jak wszyscy wiemy, dzieciom podobają się efekty, a czego to się dla dzieci nie zrobi. Takie osoby nie przejmą się tym zbytnio, bo są zazwyczaj dość obojętnie nastawione do takiej zabawy, a z tej części, która się zna i lubi pirotechnikę na poważnie i tak wielu zwyczajnie się z tym pogodzi, że świat w którym żyjemy obraca się w kolejne zakazy, bo jakby nie patrzeć zawsze się znajdzie grupa osób, której przeszkadza wszystko. Potem parę argumentów, niekoniecznie prawdziwych i gotowe. Zaczęło się od rezygnacji z profesjonalnych pokazów w wielu miastach, od 2017 Unia wprowadziła obowiązkowe CE i dzielnie zwalcza tą zagrażającą zwierzętom i środowisku tradycję, a że nikt się nie sprzeciwia to robi sobie co chce. Z jednej strony mam nadzieję, że producenci znajdą jakieś sposoby na obejście tych debilnych przepisów, ale z drugiej wiem, że to nie jest proste, a ani nasze wewnętrzne, ani tym bardziej unijne przepisy tego nie ułatwiają.
 12. Tak jakoś ostatnio patrzyłem co mi zostało, i z ciekawości aż sprawdziłem ile teraz kosztują petardy, które ja kupowałem i tak się zastanawiam co z ultrasami, na fajerwerki shopie chyba po 6-7zł były w black friday, normalnie po 9-10, w lutym chyba widziałem już koło 11-12 chodziły, a dzisiaj ich już nie ma. Wiem, że dextrin zamknęli, więc zakładam, że nikt ich już nie produkuje, ale czy wie ktoś może jak dużo ich jeszcze sklepy trzymają na magazynach, bo jak na swoją cenę i rozmiar robią robotę, o wiele lepsze niż przereklamowane JC05, a chciałbym sobie ich jeszcze dokupić w tym roku, jeżeli będą w normalnej cenie :)
 13. Tak jakoś dzisiaj sobie przypomniałem, że kiedyś tzn. około 2010 roku (lub wcześniej) miałem takie petardy o których wiem nie wiele. Jedyne co pamiętam to że były one wielkości FP3 może ciut mniejsze, i na pewno były dość mocne, ale to co je wyróżniało to to, że z 20 sztuk, 10 miało zieloną i 10 czerwoną flarę. Znając życie pewnie już ich nie ma na rynku, a jak są to pewnie niemalże niemożliwe do zakupienia, ale jeżeli ktoś wie jakie petardy to były to byłbym wdzięczny za odpowiedź.
×
×
 • Create New...