Jump to content

N0n4m3r

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About N0n4m3r

 • Rank
  Nowicjusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nazwa: TP2 Importer: Tropic Klasa: P1 Il. sztuk: 20 NEC: 3g/szt. | 60g/opak. Flara: tak, czerwona Cena: 14.90zł(fajerwerki shop), 18.49zł(pirohit), 14.99zł(piroart) Opis: EMITER DŹWIĘKU KL. P1 Sprzedawać w oryginalnym opakowaniu. Produkt przeznaczony do odstraszania ptaków i dzikiej zwierzyny. Tylko do użytku na zewnątrz. Nie używać w miejscach publicznych. Nie używać do celów rozrywkowych. Rodzaj efektu: głośny huk |Poziom ciśnienia akustycznego: 120dB(AI)@40m | Minimalna odległość bezpieczna: 40 m | Bezpieczna odległość odpalania: 15 m Czas opóźnienia systemu inicjującego: 5-13 sek. | Zawsze używaj odpowiednich środków ochrony indywidualnej, które muszą być zgodne z normami: - dla ochrony oczu - EN 166 (wytrzymałość mechaniczna B) /-- dla rękawic — EN 12477 /- dla ochrony słuchu — EN 352-2 | Położyć pojedynczy wyrób na gruncie, zapalić system inicjujący na jego końcu i oddalić się natychmiast na odległość co najmniej 15 m. | Nie odpalaj wyrobu jeśli nie możesz całkowicie kontrolować nieobecności ludzi do minimalnej odległości bezpiecznej. | W przypadku niewypału odczekać 15 min., a następnie namoczyć w wodzie. Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej. | Wyrób przeznaczony dla osób które ukończyły 18 lat. (zeskanowane ze zdjęcia) Dość głośne (jak na moje ucho), podobno lepsze od fp3 nwp, ale nie miałem porównania, więc nie wiem.
 2. Jako, że lubię petardy to zamówiłem ich (jak dla mnie) sporo i do tego akurat dorwałem 2 wyrzutnie gigant 5, czyli te z migotaniem, które mnie się jakoś spodobało Do tego jakieś tam piccolako podobne cosie do zabawy. Jeśli nic się nie zmieni to dokupię jakieś 3/4 kostki.
 3. Ja bym niestety na wiele nie liczył, osób które serio interesują się pirotechniką jest mało, większość osób kupuje jakieś tam fajerwerki w biedronce, lidlu, czy innym sklepie 2 dni przed sylwestrem, i z tych osób bardzo duża część kupuje nie dla siebie, ale dla dzieci czy wnuków, bo jak wszyscy wiemy, dzieciom podobają się efekty, a czego to się dla dzieci nie zrobi. Takie osoby nie przejmą się tym zbytnio, bo są zazwyczaj dość obojętnie nastawione do takiej zabawy, a z tej części, która się zna i lubi pirotechnikę na poważnie i tak wielu zwyczajnie się z tym pogodzi, że świat w którym żyjemy obraca się w kolejne zakazy, bo jakby nie patrzeć zawsze się znajdzie grupa osób, której przeszkadza wszystko. Potem parę argumentów, niekoniecznie prawdziwych i gotowe. Zaczęło się od rezygnacji z profesjonalnych pokazów w wielu miastach, od 2017 Unia wprowadziła obowiązkowe CE i dzielnie zwalcza tą zagrażającą zwierzętom i środowisku tradycję, a że nikt się nie sprzeciwia to robi sobie co chce. Z jednej strony mam nadzieję, że producenci znajdą jakieś sposoby na obejście tych debilnych przepisów, ale z drugiej wiem, że to nie jest proste, a ani nasze wewnętrzne, ani tym bardziej unijne przepisy tego nie ułatwiają.
 4. Tak jakoś ostatnio patrzyłem co mi zostało, i z ciekawości aż sprawdziłem ile teraz kosztują petardy, które ja kupowałem i tak się zastanawiam co z ultrasami, na fajerwerki shopie chyba po 6-7zł były w black friday, normalnie po 9-10, w lutym chyba widziałem już koło 11-12 chodziły, a dzisiaj ich już nie ma. Wiem, że dextrin zamknęli, więc zakładam, że nikt ich już nie produkuje, ale czy wie ktoś może jak dużo ich jeszcze sklepy trzymają na magazynach, bo jak na swoją cenę i rozmiar robią robotę, o wiele lepsze niż przereklamowane JC05, a chciałbym sobie ich jeszcze dokupić w tym roku, jeżeli będą w normalnej cenie :)
 5. Tak jakoś dzisiaj sobie przypomniałem, że kiedyś tzn. około 2010 roku (lub wcześniej) miałem takie petardy o których wiem nie wiele. Jedyne co pamiętam to że były one wielkości FP3 może ciut mniejsze, i na pewno były dość mocne, ale to co je wyróżniało to to, że z 20 sztuk, 10 miało zieloną i 10 czerwoną flarę. Znając życie pewnie już ich nie ma na rynku, a jak są to pewnie niemalże niemożliwe do zakupienia, ale jeżeli ktoś wie jakie petardy to były to byłbym wdzięczny za odpowiedź.
 6. Zanim ktoś zacznie krzyczeć to wytłumaczę dlaczego tak a nie inaczej, a więc stuff złożony z samych petard wynika z tego, że w tym roku miałem tylko 300zł na "zabawę" więc zdecydowałem że zakupię tak dla odmiany same petardy bo sąsiad na wsi na której najprawdopodobniej spędzę sylwestra będzie miał jakieś rakiety i wyrzutnie (jak co roku) więc uznałem że tak będzie ciekawiej. Jeszcze dodam że tyle słabszych petard wynika z chęci zabawy przed sylwestrem, w mieście, co wiąże się z ciągłymi pretensjami ludzi, więc duża ilość mocnych petard nie wchodzi w grę bo znowu zostanie mi kilka paczek jak to już się zdarzało. Możecie pisać czy coś byście zmienili jakbyście byli na moim miejscu, chociaż teraz to będzie tylko sugestia na następny rok. Link: https://ibb.co/M2rMj5V Miałem dać zdjęcie ale za dużo ważyło ;c
 7. Nie no, o tej porze nic nie załatwię już, a z odsyłaniem to się bawić dla kilku złotych nie będę. Dziękuję za odp .
 8. Czy jest jakaś realna możliwość anulowania (lub jego zmiania) zamówienia po jego złożeniu, jeszcze zanim zostanie zrealizowane/ wysłane ?
 9. Witam, właśnie miałem zamawiać sobie fajerwerki i dotarłem do etapu wyboru sposobu dostawy i płatności i.... dalej nie mogę przejść, wywala mnie na samą górę strony i nic mi nie wyskakuje. Miał może tak ktoś kiedyś /wie o co chodzi ? Pisałem do nich ale zanim odpowiedzą to może trochę potrwać ;/
 10. No dobra, tutaj się popisałem niewiedzą
 11. Może dodam swoje 3 grosze bo w sumie i tak nic lepszego aktualnie do roboty nie mam. Osobiście uważam, że tak jak każdy wspomina ważną kwestią jest nasz budżet bo nie oszukujmy się huk wychodzi taniej niż efekty i myślę że nikt się nie będzie kłócić w tej kwestii. A więc można iść w mniejszą ilość stuffu, ale ładniejszy większy efekt, albo pójść w jakieś produkty hukowe i mieć ich pełno. Wydaję mi się, że stawiając na efekt to najlepiej kupować wyrzutnie, jakie?, nie będę wymieniał bo się nie znam na wyrzutniach na tyle żeby robić wykłady, typu: która lepsza? Ale z pewnością na YT są tysiące filmów i setki wyrzutni więc każdy coś na swój budżet znajdzie. Dodatkowo o czym prawie bym zapomniał to są wulkany, o ile te tańsze to takie pierdy za 10zł (nie wszystkie) o tyle te większe i droższe potrafią dać naprawdę piękne efekty i myślę, że nad nimi też się warto zastanowić. Natomiast, jeżeli o huk chodzi to sprawa jest dość prosta. Jakieś single shoty, RPGi, można pokusić się o wyrzutnie hukowe (np. te od dumbuma, właściwie chyba dumbum ma ich najwięcej), no i petardy, których pełno. Kiedyś można było kupować moździerzyki, ale teraz to albo ciężko o takowe, albo drogie w piz... i w zasadzie mało opłacalne. Dodam jeszcze, że najważniejsze i tak są nasze preferencje, co kto woli i to tylko opinia A ja wolę huk, na efekty lubię sobie popatrzeć na jakichś pokazach typu PyroMagic w Szczecinie albo pooglądać w internetach
 12. Tak już latając oczami po wstępie coś mnie zastanawia 3) w przypadku wyrobów pirotechnicznych klas F4, T2 i P2 - wyrób jest zaprojektowany i przeznaczony do działania w sposób niedetonacyjny albo, jeżeli jest przeznaczony do działania w sposób detonacyjny, nie może, w formie, w jakiej został zaprojektowany i wytworzony, zainicjować wybuchu wtórnych materiałów wybuchowych. Czy dumbumy 5g przypadkiem tego nie łamią? Czy może chodzi o coś innego. Niby DumBumy to nie jest klasa ani F4, ani T2 czy P2, ale jak odpalisz jeden, a blisko będzie drugi to też wybuchnie. <-- to mam na myśli.
 13. 2. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, ale i tak mamy na polskim rynku parę w miarę mocnych więc nie przeszkadza mi to zbytnio 3. Szukałem ostatnio ale znalazłem tylko ustawę z unii, ale tych wewnętrznych jakoś nie mogłem się doszukać. 4. Dziękuję za odpowiedzi
×
×
 • Create New...