Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przesłaćplik z linku # 291 , ale według toh to, co mówi się na ekranie , więc niebox version # 297

 

Je tam nahrátý soubor z odkazu #291, ale podle toh co to píše na displeji, tak je tam verze z políčka # 297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATmega jest zaprogramowana prawidłowo bo startuje tak jak należy.

Reaguje też na rozkazy heartbeat, arm_on/off, fire_cue więc wszystko jest ok.

 

Przekaźniki na płytce (tak jak na twojej fotografii) ustawione są następująco:

[H1] [s1]

[H2] [s2]

[H3] [s3]

[H4]

[C1]

[C2]

[C3]

[C4]

 

i powinny załączać się (na 20msec) w następujący sposób:

#cue 1.1 -> S1, C1, H1

#cue 1.2 -> S1, C1, H2

#cue 1.3 -> S1, C1, H3

#cue 1.4 -> S1, C1, H4

#cue 1.5 -> S1, C2, H1

#cue 1.6 -> S1, C2, H2

#cue 1.7 -> S1, C2, H3

#cue 1.8 -> S1, C2, H4

#cue 1.9 -> S1, C3, H1

#cue 1.10 -> S1, C3, H2

#cue 1.11 -> S1, C3, H3

#cue 1.12 -> S1, C3, H4

#cue 1.13 -> S1, C4, H1

#cue 1.14 -> S1, C4, H2

#cue 1.15 -> S1, C4, H3

#cue 1.16 -> S1, C4, H4

 

#cue 2.1 -> S2, C1, H1 itd.

 

#cue 3.1 -> S3, C1, H1 itd.

 

Spróbuj to przetestować i napisz co się dzieje.

Jutro złoże prototyp i też przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przyszło mi do głowy , aby rzucić je ULN2803 i kiedy ja, działa tylko przekaźniki C4 .

 

Staram się kupić nowy i zobacz

 

ještě mě napadlo mezi sebou přehodit ULN2803 a když jsem to udělal, tak funguje jen rele C4.

 

Zkusím koupit nové a uvidíme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!!

Przekaźniki będą się załączać tylko wtedy gdy moduł jest uzbrojony (arm_on).

Jeśli moduł jest rozbrojony (arm_off) to przekaźniki nie będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co od razu po włączeniu moduł jest uzbrojony?

Wszystko nt. KNK1301 było napisane :)

Moduł ma dwa rodzaje uzbrojenia: hardware - przełącznik, software - komenda z programu FirstStep.

Tutaj mowa o tym drugim.

Jeśli nie zostanie wysłana komenda arm_on to moduł "nie klika" przekaźnikami.

 

PS.

Moduł pamięta czy był uzbrojony więc jeśli po strzelaniu nie zostanie rozbrojony to po ponownym włączeniu będzie uzbrojony i zasygnalizuje to zapalając led.

Takie rozwiązanie jest konieczne na wypadek ewentualnego restartu modułu przez jego watchdoga w trakcie strzelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły elementy, w większości.

Trochę mi zostanie więc jeśli ktoś będzie coś potrzebował to prawdopodobnie bedę mógł odsprzedać w cenach takich jakie są za sztukę na TME.

 

elementy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Avula.

 

Skonfigurowałem prototyp i przetestowałem KNK1301.

Przekaźniki H1..H4 oraz C1..C4 są prawidłowo wybierane i załączane w obrębie każdej sekcji S1..S3.

Nie znalazłem żadnego błędu.

 

Wyjmij chip ATmega.

W podstawce ATmega, na piny odpowiadające kolejnym wejściom chipów ULN2803A podawaj napięcie +5V.

Powinny załączać się odpowiednie przekaźniki.

Uważaj żeby nie dotknąć GND.

Napisz co wyszło z tego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem ATMEGA z gniazda. Po napięcia sieciowego jest 12V SEPL wszystkie przekaźniki oprócz C4. To tylko działa poprawnie nawet po podłączeniu 5 V wejścia ULN2803A . Pozostałe przekaźniki , gdy podłączone do +5 V pin nie zareagował i pozostał w stanie zamkniętym .

 

Jak pisałem wczoraj próbuję kupić nowe ULN2803 a następnie poinformować, czy coś się zmieniło .

 

 

Vyjmul jsem ATMEGA z patice. Po připojení hlavního napětí 12V se sepla všechna relátka kromě C4. To jediné pracuje správně i po připojení +5v na vstup ULN2803A. Zbylá relátka po připojení +5V na příslušné piny nereagovala a stále zůstala v sepnutém stavu.

 

Jak jsem psal včera pokusím se koupit nové ULN2803 a pak dám vědět jestli se něco změnilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipy ULN2803 są uszkodzone, mają zwarte wyjścia do masy.

Każde wyjście ULN2803 powinno wytrzymać obciążenie 500mA, a przekaźniki nie pobierają tak dużo, więc to dosyć dziwne.

Jak kupisz nowe ULN2803 to postępuj tak jak w ostatnim teście.

Jeśli test wyjdzie OK to dopiero wtedy włóż chip ATmega pod podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy ten konwerter będzie odpowiedni, jest już w obudowie i nie musiałbym nic pod tym zwględem kombinować.

Link do konwertera

 

Chciaż było coś chyba o AVT w tym temacie jak czytałem, szukajka jednak nic mi nie pokazuje ...

 

Jeszcze sprawa przetwornicy, bo o niej zapomniałem. Jest dostępna taka w sklepie Ambm Czy to jest ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy ten konwerter będzie odpowiedni, jest już w obudowie i nie musiałbym nic pod tym zwględem kombinować.

Link do konwertera

 

Chciaż było coś chyba o AVT w tym temacie jak czytałem, szukajka jednak nic mi nie pokazuje ...

 

Jeszcze sprawa przetwornicy, bo o niej zapomniałem. Jest dostępna taka w sklepie Ambm Czy to jest ta sama?

1/

- owszem konwerter ma obudowę ale na jego niekorzyść przemawia złącze śrubowe do kabla co będzie zdecydowanie niewygodne w terenie

- piszą że konwerter będzie widoczny w systemie jako port com więc powinien być ok

- sprawa dotyczyła konwertera AVT530USB

2/

- tak to ta przetwornica, którą zasugerowałem w projekcie, ale w ostateczności można ją zastąpić chipem 7805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc , problem jest usuwany . Po wymianie ULN2803 , wszystko działa tak jak powinno.

 

Nie chcę pytać. Płyta posiada stabilizator napięcia 7805 i chociaż mam z nim chłodniej i dość ciepło . Czy to normalne , czy jestdla mnie problemem . Wstrząsnąć na to nie można utrzymać

 

I coś nowego na PyroControl ?

 

 

Tak, problem je odstraněn. Po výměně ULN2803 už vše funguje, tak jak má.

 

Ještě se chci zeptat. Na desce mám stabilizátor napětí 7805 a ikdyž mám u něj chladič, tak se docela zahřívá. Je to normální, a nebo je u mě nějaký problém. Ruku na něm neudržím

A něco nového ohledně PyroControl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc , problem jest usuwany . Po wymianie ULN2803 , wszystko działa tak jak powinno.

Nie chcę pytać. Płyta posiada stabilizator napięcia 7805 i chociaż mam z nim chłodniej i dość ciepło . Czy to normalne , czy jestdla mnie problemem . Wstrząsnąć na to nie można utrzymać

I coś nowego na PyroControl ?

 

Tak, problem je odstraněn. Po výměně ULN2803 už vše funguje, tak jak má.

Ještě se chci zeptat. Na desce mám stabilizátor napětí 7805 a ikdyž mám u něj chladič, tak se docela zahřívá. Je to normální, a nebo je u mě nějaký problém. Ruku na něm neudržím

A něco nového ohledně PyroControl?

 

1/ cieszę się, że wymiana chipów ULN2803 rozwiązała problem

2/ spróbuj kupić przetwornicę dc/dc o wydajności prądowej ok. 1A, o wyprowadzeniach jak w chipie 7805, coś takiego dc2

3/ Yannic nie kontaktuje się, myślę że w przypadku KNK1301 nie wystarczy dedykowana DLL i musi wprowadzić zmiany w PIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka zlutowana, w tygodniu przyjdzie akumulator i konwerter.

Może uda się otrzymać procesory, to postaram się umieścić w przyszły weekend jakieś filmiki.

plytka2.jpg

 

Brakuje jednego kondesatora, zamówię u mnie w sklepie, termin dostawy od TME nie jest znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka zlutowana, w tygodniu przyjdzie akumulator i konwerter.

Może uda się otrzymać procesory, to postaram się umieścić w przyszły weekend jakieś filmiki.

plytka2.jpg

 

Brakuje jednego kondesatora, zamówię u mnie w sklepie, termin dostawy od TME nie jest znany.

 

To zamiennik poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiennik poszukaj

 

Pójdę u mnie do sklepu elektronicznego, powiem jaki potrzebuję to chyba mi dadzą :) nie znam się na zamiennikach. Dlatego instrukcja montażu jest dla takich laików jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakapoi, proszę na PW adres do wysyłki procesorów.

Postaram się wysłać je jutro lub we wtorek.

 

Przypominam moją ofertę z postu #383 :

DWIE PIERWSZE OSOBY (żeby nie było, że ktoś się napracował i tylko chwilę spóźnił),

KTÓRE POKAŻĄ NA FORUM ZBUDOWANE PRZEZ SIEBIE MODUŁY KNK1302 (NAWET BEZ PROCESORÓW)

OTRZYMAJĄ PO DWA PROCKI W WERSJI FULL ZA FREE !!!

 

Ktoś ma jeszcze szansę się załapać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do pobrania wersja 0.203 programu FirstStep.

Nie pojawiło się nic nowego, zdjąłem tylko ograniczenie zakresu adresowania modułów typu KNK1301.

 

Pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu czekam na konwerter. ale mam pytanie do pana Zbyszka, mały offtop.

Zastanawiam się nad kontrolowaniem wytwornicy ognia, coś takiego jak TUTAJ

Może jest jakaś możliwość aby połączyć z pana programem, zapewne pod te urządzenie, o którym jest ten temat to nie się nie da, ale może jakoś inaczej, jakiś moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wytwornice są sterowane poprzez DMX, 4 kanały.

Można do tego użyć prostej (taniej) konsoli lub jakiegoś freeware'owego programu DMX.

W programie Pyrobox Controller MS jest zakładka DMX, można także w skrypcie pokazu umieścić komendy dla DMX.

Wymaga to użycia dodatkowego konwertera USB/DMX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga!

 

Dla osób, które zbudują moduły KNK1302 dostępny będzie wkrótce za free,

także do użytku komercyjnego, program FirstStep Pro.

Program będzie obsługiwał także moduły KNK1301.

Pierwsze zrzuty ekranu:

 

fspro_1004_1.png

 

fspro_1004_2.png

 

Program ma wbudowany własny player,

ale uwaga! może także odpalić player na innym kompie podpiętym do magistrali rs485.

Moduły KNK1301 i KNK1302 będzie można używać jednocześnie, oczywiście różnie zaadresowane.

Premiera za kilka dni.

 

Pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalasi przynieść zdjęcia do gotowego licznika wodowania . Další fotky hotového odpalovacího pultu

 

P1030762.jpg

panorama. Celkový pohled

 

P1030763.jpg

Dane wejściowe i wyjściowe. Datový vstup a výstup

 

P1030764.jpg

External Power + 10A bezpiecznik. Externí napájení + pojistka 10A

 

P1030765.jpg

Zaangażowanie górnej płyty. Celkové zapojení horní desky

 

P1030766.jpg

Patrząc na połączenie baterii i KNK1301 . Pohled na baterii a KNK1301

 

ZK1959 muszę zdjąć w ciągu nadchodzącego Pro FirstStep wersji. A więc proszę was nie pomyślał , aby rozwinąć program , wprowadzając możliwość wypalania impulsy za pomocą jednego kliknięcia w syntezatora częstotliwości , jak jest tu potrzebna .http://www.feuerwerk-forum.de/showthread.php?t=24096

A potem inne ulepszenia -przycisk z tyłu tee .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avula,

naprawdę świetna robota.

Gratuluję.

 

Sorry, ale nie wiem czy znajdę czas na rozbudowę FirstStep o kolejne funkcje.

Kolega p2008 pracuje nad programem z waveform więc może kiedyś go udostępni :)

A propo, czy miałeś kontakt z Yannic?

 

Proszę załączaj oryginalny, czeski tekst, bo te automatyczne tłumaczenia wychodzą koszmarnie.

Forum czyta dużo osób spoza polski więc po kolejnym tłumaczeniu nic z twoich wpisów nie zrozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...