Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem można, ale weź pod uwagę, że część osób na tym forum nie bardzo radzi sobie z lutowaniem, a np. ft232 jest smd.

Płytkę knk1302 też można by zrobić w smd, byłaby mniejsza i tańsza, ale większość osób by sobie z nią nie poradziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie zbyszku czy była by możliwość aby w przyszłym roku mógł by pan zrobić dla kogoś taki system na zamówienie?

Nie, nie ma i nie będzie takiej opcji.

Jest wiele uwarunkowań prawnych, które to wykluczają.

Przeczytaj na jakich zasadach sprzedaję system Pyrobox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można, ale weź pod uwagę, że część osób na tym forum nie bardzo radzi sobie z lutowaniem, a np. ft232 jest smd.

Płytkę knk1302 też można by zrobić w smd, byłaby mniejsza i tańsza, ale większość osób by sobie z nią nie poradziła.

Propozycja bardziej dotyczyla produkcji seryjnej tzn fabrycznej Pyrobox'a. Wiadomo, że jak ktoś nie ma umiejętności to łatwiej/szybciej kupić gotowy converter.

P.S. Dlaczego sprzedaż systemu została przerwana?

 

Podobne konwertery w podobnej cenie jak podane przez pana Zbigniewa są też na TME

http://www.tme.eu/pl/katalog/moduly-komunikacyjne/eed65948a9a5b07f8259d99792ff18ab.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie szukałem konwerterów w TME, a są całkiem fajne.

Np. ten

http://www.tme.eu/pl/details/usb-rs485-we-18/moduly-ftdi/ftdi/usb-rs485-we-1800-bt/#

wystarczy dolutować to złącze

http://www.tme.eu/pl/details/cp3003/zlacza-xlr/cliff/apf-cp3003/#

i mamy gotowy do użycia w naszym systemie konwerter.

 

Fajne są też te 2 i 4-drożne.

Można wtedy prowadzić kable do modułów w dwóch/czterech kierunkach.

 

A propo Pyrobox'a.

Zapotrzebowanie na systemy w Polsce jest prawie żadne.

Więc wstrzymałem sprzedaż bo po prostu szkoda mi czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale są też takie osoby które chciałyby abyś zrobił system dla kogos .Np. ja i z tego co mi wiadomo The Capensis najprawdopodobniej chciałby kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie porób zdjęcia ,albo najlepiej filmiki z całego montażu ..A myślałeś o tym aby zrobić poradnik jak zbudować taki system .I sprzedawać go np po 30 zł ?

Ja napewnokupił bym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie porób zdjęcia ,albo najlepiej filmiki z całego montażu ..A myślałeś o tym aby zrobić poradnik jak zbudować taki system .I sprzedawać go np po 30 zł ?

Ja napewnokupił bym

 

Skończ z idiotycznymi komentarzami, za 30 zł to sobie możesz kupić najwyżej książkę poświęconą elektronice, przynajmniej się czegoś nauczysz i zajmiesz czas, który poświęciłbyś na męczenie ludzi.

Temat zrobienia systemu dla kogoś był już poruszany i bardzo dobrze znasz odpowiedź, pisanie postu po poście żeby ktoś złożył coś za (prawie) free jest dziecinne.

Przez pw też nie zawracaj ludziom głowy (w tym również mnie).

Ostatnią sprawą jest kultura wypowiedzi (a raczej jej brak).Do znacznie starszych od siebie osób piszesz jak do kolegów (ty zrób to, tamto bo ja tak chcę), zero szacunku, oczywiście pracę i czas poświęcony w projekt masz oczywiście za nic...

 

Posty wyżej do moderacji, mój będzie można usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnią sprawą jest kultura wypowiedzi (a raczej jej brak).Do znacznie starszych od siebie osób piszesz jak do kolegów (ty zrób to, tamto bo ja tak chcę), zero szacunku, oczywiście pracę i czas poświęcony w projekt masz oczywiście za nic...

 

Posty wyżej do moderacji, mój będzie można usunąć.

 

O tym już było w tym temacie :)/> Spokojnie może za parę lat się nauczy rozmawiać normalnie :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo mnie zainteresował, przeczytałem wszystkie strony.

Urzędzenie bardzo pomogłoby nam przy pokazach pirotechniki scenicznej wykorzystywanej przy pokazach naszego teatru ognia.

Panie Zbyszku, czy mogę wiedzieć jaka cena byłaby zakupu kodu HEX do mikrokontrolera

i procka ATmega16 z wgranym kodem. Co kolwiek to znaczy, w elektroniku uczyłem sie tylko rok i to dawno dawno temu :) Prawdopodobnie będę prosił o pomoc mojego znajomego w montażu wszystkiego, ale najpierw musiałbym znać orientacyjna cenę.

Bardzo prosze o odpowiedź, może być na prv.

Pozdrawiam

Pat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny procka ATmega16 z wgranym kodem HEX dla modułu KNK1302 jeszcze nie ustaliłem.

Analizuję sprawę i zastanawiam się :)

Chcę w kalkulacji uwzględnić interesy tych, którzy będą korzystać z tych modułów wyłącznie amatorsko,

jak również tych którzy będą je wykorzystywać w celach zarobkowych, a tacy na pewno będą.

 

Przypominam, że poprzedni projekt KNK1301 jest opensource i kody HEX są dostępne za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż zakończony.

Fotki z kolejnych etapów montażu.

 

1/ Zwora, rezystory i dławiki.

knk1302_montaz_1.png

fotka w dużej rozdzielczości

 

2/ Kondensatory ceramiczne i diody.

knk1302_montaz_2.png

fotka w dużej rozdzielczości

Zbliżenie na diody.

knk1302_montaz_3.png

 

3/ Drabinki rezystorowe i podstawki układów scalonych.

knk1302_montaz_5.png

fotka w dużej rozdzielczości

Zbliżenie na drabinki.

knk1302_montaz_4.png

 

4/ Kondensatory elektrolityczne i rezonator kwarcowy.

knk1302_montaz_6.png

fotka w dużej rozdzielczości

 

5/ Złącza i bezpiecznik.

knk1302_montaz_7.png

fotka w dużej rozdzielczości

Zbliżenie na bezpiecznik.

knk1302_montaz_8.png

 

6/ Przekaźniki.

knk1302_montaz_9.png

fotka w dużej rozdzielczości

 

7/ Przetwornica DC/DC.

knk1302_montaz_10.png

fotka w dużej rozdzielczości

Zbliżenie na przetwornicę.

knk1302_montaz_11.png

 

8/ Goldpiny.

knk1302_montaz_12.png

Goldpiny służą do konfiguracji modułu.

Napiszę na ich temat później.

 

Pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wszystko nt. warunków powstania projektu KNK1302 wyłożyłem na stół w poście #312.

Głosów poparcia było niewiele (protestów nie widziałem) więc wahałem się czy realizować projekt.

Ponieważ jeden z kolegów był trochę nachalny :) a inni strofując go jednocześnie popierali prośby, to się zdecydowałem !

 

Projekt KNK1302 udostępnia za free :

- schemat modułu i projekt płytki pcb

- obrazkową instrukcję + mini foto relację z montażu

 

Dostępny jest za free program sterujący FirstStep, który obsługuje KNK1302.

 

W poście #299 opisany został protokół transmisji, który wykorzystuje KNK1302,

więc każdy (przy odrobinie wysiłku) może napisać sobie soft do procka np. w Arduino

i będzie miał wszystko absolutnie gratis !!!

 

Jeśli ktoś nie potrafi napisać softu i nie zamierza się tego nauczyć,

a projekty opensource są głównie po to aby się z nich czegoś nauczyć,

może nabyć gotowy element - procek z wgranym softem,

tak jak inne elementy i podzespoły do budowy tegoż modułu.

 

Ponadto jest pokrewny projekt KNK1301, w którym wszystko jest za free.

 

Moje postępowanie już uzasadniałem.

Jeśli ktoś korzysta z materiałów dostępnych na forum to powinien też coś dać w zamian,

a taka sytuacja nie ma miejsca w tym wątku.

Prawie 23 tysiące odwiedzin przez 1,5 roku (4,5 tysiąca od pierwszego postu o KNK1302)

i żadnych pomysłów czy koncepcji ? żadnych relacji z budowy systemów ? a przecież takie były :)

 

OK, udostępnię plik HEX, ale tylko z możliwością adresowania do 3 modułów,

bo moim zdaniem 96 kanałów absolutnie wystarczy amatorowi,

a ci którzy mają, z różnych powodów, większe potrzeby będą musieli nabyć procka z pełną wersją softu.

 

Pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy właściwe.

 

Stanowisko testowe

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_3.mp4

 

Wykorzystałem :

- konwerter usb/rs485 (pokazany w poście #348)

- dekoder z systemu Pyrobox (to aluminiowe pudełko) więc nie musiałem lutować matrycy diod na wyjściu modułu

- tester imitujący zapalniki (to coś w plastikowym pudełku) zbudowany z diod led i rezystorów

 

Test odpalania / kanały od 1 do 16 i ponownie 1

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_4.mp4

 

Zbliżenie / test z krokiem 0.2 sekundy

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_6.mp4

 

Zbliżenie / test z krokiem 0.1 sekundy

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_5.mp4

 

Wszystko działa idealnie.

Będą tylko jakieś kosmetyczne poprawki w projekcie płytki pcb ze względu na użyte elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś na deser.

 

Stanowisko do transmisji radiowej / działa Heartbeat

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_7.mp4

 

Wykorzystałem modemy opisane w poście #256.

W przeciwieństwie do AVT531 z modułem KNK1302 działają prawidłowo,

więc jeśli ktoś jednak zbuduje KNK1302 i będzie na nie chętny to są do sprzedaży.

 

Test odpalania / krok 0.1 sekundy

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_8.mp4

 

Działa jak ta lala.

Zasięgu nie testowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test współpracy modułu KNK1302 z programem Pyrobox Controller MS

 

Test Heartbeat

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_9.mp4

 

Test odpalania / krok 0.2 sekundy

http://pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1302/knk1302_test_10.mp4

 

Do pracy trybie Pyrobox zwieramy goldpin set2 na płytce KNK1302

 

knk1302min_pcb_21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedną propozycję, wiem że projekt pana Zbigniewa może niektórych początkujących przerastać. Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie mogę za jakiś czas wrzucić swój projekt systemu który zaprojektowałem w 2008/2009r. Jest to 18 kanałowy stepper na port LPT. Jeden z użytkowników już pytał jakiś czas temu niestety nie miałem póki co czasu na narysowanie i sprawdzenie schematu. Konstrukcja jest bardzo prosta 4 układy scalone / 18 kanałów. Nie wymaga programowania. Kanały można zwiększać. (To już zależy od softu).

Jeżeli będę takie coś udostępniał to oczywiście za darmo dla celów niekomercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedną propozycję, wiem że projekt pana Zbigniewa może niektórych początkujących przerastać. Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie mogę za jakiś czas wrzucić swój projekt systemu który zaprojektowałem w 2008/2009r. Jest to 18 kanałowy stepper na port LPT. Jeden z użytkowników już pytał jakiś czas temu niestety nie miałem póki co czasu na narysowanie i sprawdzenie schematu. Konstrukcja jest bardzo prosta 4 układy scalone / 18 kanałów. Nie wymaga programowania. Kanały można zwiększać. (To już zależy od softu).

Jeżeli będę takie coś udostępniał to oczywiście za darmo dla celów niekomercyjnych.

 

Oj prosimy, prosimy !!!

Może w końcu skończy się mój monolog :) a zacznie się rozmowa na ciekawe tematy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...