Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

- w układach master/slave, gdy slave wyłącznie odpowiada na pytania mastera, kolizje nie występują
- przy standardowych prędkościach transmisji i kwarcach dobranych zgodnie z datasheet procesora nie ma obawy, że pakiety nie dotrą w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linku jest ciekawy artykuł na temat budowy prostego protokołu master-slave

BenBus

BenBus-prot.jpg

co prawda napisane to jest w Bascom'ie ale istotna jest sama zasada wymiany danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


poniżej obrazek dla Arturo, który nie lubi przekaźników :)

190303720.jpg

więcej materiałów na alexval2007 oraz openpyro


No to już wygląda dużo lepiej :)

Ja aktualnie siedzę i poznaję arduino ale do poznania i testu komunikacji będę musiał kupić kolejny moduł więc trochę z tym zejdzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam w Nowym Roku i życzę Wszystkim aby był lepszy od poprzedniego :)

Ponieważ Kameleon z jakiś powodów nie udziela się już na forum, więc za jego zgodą zamieszczam filmik z jego sylwestrowego pokazu, zrealizowanego przy użyciu "naszego" systemu.

http://www.youtube.com/watch?v=x2FHPb2XEow

Ponieważ od dłuższego czasu zainteresowanie tematem oscyluje w okolicach zera! a można uznać, że projekt jako taki został zrealizowany, więc traktuję ten wpis jako zamykający mój udział w przedsięwzięciu.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie,
ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
No a jednak, muszę napisać jeszcze jeden post na tym forum :)
Szczerze, to jak dla mnie to tam żaden sukces, bo to wszystko Pana robota.Sam bym nadal jechał na radiówkach i systemach ręcznych.Jedno jest pewne, możliwe, że gdyby nie zainspirował mnie Pan swoimi poczynaniami na forum już jakieś 3 lata temu, prawdopodobnie moja przygoda z pirotechniką już dawno by się zakończyłam, a dzięki temu stała się sensem i celem mojego życia.Rada do wszystkich młodych którzy też to kręci, niczego nie da się zrobić od razu.Potrzeba masę pracy i czasu aby zacząć to wszystko rozumieć powiedzmy na poziomie dostatecznym.Dlatego nie poddawajcie się, a w końcu wam sięuda :) Przykładowy system który zrobiłem na początku swojej "kariery"
http://www.forumfajerwerki.pl/topic/3793-zdjecia-elektryczny-system-odpalajacy/

Kolejny pokaz już wkrótce, który w pełni zaprezentuje możliwości systemu z użyciem wyłącznie efektów scenicznych, single shotów, rzymskich ogni, oraz wyrzutni bez efektów hukowych :) Dodam, że będzie on strzelony na wersji ostatecznej systemu który będę używał czyli 2 walizki po 64 kanały, z czego 1 moduł będzie połączony z komputerem bezprzewodowo, zaś aby nie ciągnąć po polu setek metrów kabli, każda walizka będzie miała wbudowane po 4 gniazda 8 pinowe, które będą służyły do połączenia dodatkowych modułów "rozgałęziających" : http://imageshack.us/photo/my-images/4/45162393.png/

Możliwe, że już wkrótce będę miał praktyki w firmie pirotechnicznej, także system się przyda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz i pokazujesz to w pewnym sensie odniosłeś sukces i należy o tym mówić
tak jak dziecko stawia swój pierwszy krok tak i ty zrobiłeś pierwszy krok do profesjonalizmu
życzem sukcesów na polu zawodowym :)

pozdrawiam,
ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kameleon życzę dalszej wytrwałości w dążeniu do celu. Jak na razie widzę pełen optymizm, obyś nie nadział się tylko na minę i nie zniechęcił. Pamiętaj, że "co cię nie zabije to cie wzmocni" i nie zważając na trudność idź dalej do przodu. Jestem niezmiernie ciekaw pokazu, który zapowiadasz. Jak wyjdzie zgodnie z planem, to będzie kolejny ogromny krok w kierunku pro ;)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem mały problem, żeby program widział konwerter jednak jakoś sobie z nim poradziłem tylko jest inny problem. Gdy odpalam projekt to program się zacina (program nie odpowiada). Na drugim lapku program działa jak trzeba (ale za to nie widzi konwertera). Wie ktoś gdzie może tkwić problem z niepoprawnym działaniem programu?

 

Edit:

 

Na jednym lapku udało mi się wszystko podłączyć jak należy i wsio działa :D. Tylko na tym co program się zacina nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wypowiem się w tym temacie bo w sumie (tak mi się wydaje) że jako jedyny zainwestowałem u kameleona w tak rozbudowaną wersje systemu.

Tegoroczny pokaz (jak pewnie większość wie) został strzelony właśnie na nim.

Uważam że dla osób chcących strzelać pod muzyke, jest to jedna z lepszych opcji, ponieważ wszystko startuje automatycznie i nie trzeba jak w przypadku RF32B w ,,odpowiednim momencie" wciskać przycisku start.

Troche męczące są kable, jednak widze że Kameleon już zaczyna coś działać w temacie ,,radiowym" :)/>/>/>

Ogólnie to gratuluje Wam Zk i Kamel sukcesu, oraz sobie że jestem posiadaczem tego ustrojstwa :D/>/>/>

Wstawiam jeszce filmy, z użycia tego systemu (chociaż już większość je widziała)

Mam tylko wątpliwość w 2 momentach pokazu, bo miny strzeliły zupełnie w innej minucie niż miały (tak samo bomby wywaliło 3 salwy naraz zamiast po jednej)

Jednak nie mam tutaj pewnośći czy to wina systemu, czy może moja :D/>/>/>

Podsumowując, system do pokazu jak najbardziej polecam, lecz do sekwencji SS i MIN radze zainwestować dodatkowo w steppery.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capensis

- ponieważ minimalny krok w systemie to 0,2 sekundy więc steppery są jak najbardziej wskazane

- PyroUniverse

 

luxor

- za mało konkretnych informacji aby coś wywnioskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd leży na pewno gdzieś po stronie lapka, ale najważniejsze, że chociaż na jednym działa ;). Gdy odpalam projekt to czas ładnie leci, ale gdy program ma odpalić pierwszy kanał to program się zawiesza i nie reaguje. Gdy będę miał czas trochę pobawię się z ustawieniami, ale teraz zbliża się sesja więc nie mam za wiele czasu żeby się tym pobawić. Tutaj mały teścik z działania systemu na lampkach choinkowych:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest jakiś problem z driverem konwertera

odinstaluj go, ściągnij najnowszy sterownik i zainstaluj ponownie

potem sprawdz w menadzerze nr portu i ustaw go w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxor może to być albo driver do konwertera bo mam czasem takie same problemy z KOnwerterem DMX usb do Oświetlenia. Program nie widzi konwertera i się wiesza.

 

Druga możliwość to problem z twoim systemem na kompie. Też mieliśmy tak że jechaliśmy na impreze czy event i podpinaliśmy konwerter do laptopa z któego szły sceny oświetlenia i był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sobie już odpuścić ten projekt, ale co tam :)

 

zauważyłem, że koledzy ładują po dwa moduły avt531 do jednej obudowy co daje w sumie 32 kanały

istnieje możliwość podwojenia tej liczby kanałów do 64 bez żadnych !!! dodatkowych kosztów

wystarczy aby jeden moduł przełączał sygnał GND, a drugi +12V, co da matrycę 8x8=64, zamiast 2x(4x4)=32

oczywiście trzeba będzie zmienić protokół komunikacji w programie ale da się to zrobić bez problemu

w sumie uzyskamy w systemie 256 kanałów

 

pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd leży na pewno gdzieś po stronie lapka, ale najważniejsze, że chociaż na jednym działa ;)/>. Gdy odpalam projekt to czas ładnie leci, ale gdy program ma odpalić pierwszy kanał to program się zawiesza i nie reaguje. Gdy będę miał czas trochę pobawię się z ustawieniami, ale teraz zbliża się sesja więc nie mam za wiele czasu żeby się tym pobawić. Tutaj mały teścik z działania systemu na lampkach choinkowych:

 

 

Na 99% wina leż po stronie Windowsa. Miewam identyczne problemy np. z kamerkami internetowymi czy podpięciem aparatu. nie wiec, ale M$ co popierniczył w sterownikach USB i niektóre typy urządzeń są widoczne tylko i wyłącznie na porcie USB, do którego zostały podłączone fizycznie za pierwszym razem. Niestety jest w tym trochę magii i jak dotąd nie znalazłem innego rozwiązania niż format, który pozwala na poprawne działanie urządzeń, które odmawiały wcześniej współpracy.

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sobie już odpuścić ten projekt, ale co tam :)/>/>

 

zauważyłem, że koledzy ładują po dwa moduły avt531 do jednej obudowy co daje w sumie 32 kanały

istnieje możliwość podwojenia tej liczby kanałów do 64 bez żadnych !!! dodatkowych kosztów

wystarczy aby jeden moduł przełączał sygnał GND, a drugi +12V, co da matrycę 8x8=64, zamiast 2x(4x4)=32

oczywiście trzeba będzie zmienić protokół komunikacji w programie ale da się to zrobić bez problemu

w sumie uzyskamy w systemie 256 kanałów

 

pozdrawiam,

ZK

 

Oj, chyba będę zainteresowany ^^

 

Panie Zk, na tamtym pyrouniverse jakby mógł Pan korekte zrobić, bo pokaz strzelałem na 2x32 i 1x16 czyli w sumie 80cue nie 64cue :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zbigniewie w imieniu administracji forum oraz wszystkich użytkowników dziękuję za kolejne cenne wskazówki oraz poświęcony czas. Szkoda tylko, że nie wszyscy rozumieją na czym polega ten projekt i gdzie tylko mogą trollują temat. Ja mogę tylko obiecać, ze administracja będzie reagować szybko i zdecydowanie na kolejne tego typu próby.

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...