Skocz do zawartości

15.10.2011 - Warszawa - 7. urodziny CH Arkadia


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Okazja – 7. urodziny Centrum Handlowego Arkadia
Miejsce – CH Arkadia w Warszawie
Godzina – 20.00
Wykonawca – Surex
Długość pokazu – 6:30 min.
Film -



Centrum Handlowe Arkadia świętując w tym roku swoje siódme urodziny nie mogło nie uraczyć swych klientów pokazem pirotechnicznym, który wzorem lat ubiegłych wykonali pirotechnicy firmy Surex.
Ponad 6-minutowe widowisko składało się z trzech części, a każda zakończona finałem. Spokojny podkład muzyczny w pierwszej części doskonale wprowadził widzów w atmosferę niezwykłego pokazu oraz podkręcił ich apetyty na większe emocje. Z muzyką idealnie współgrały efekty wolno opadających, migoczących i trzeszczących wierzb. Z końcem podkładu muzycznego na niebie eksplodowały wielkie złote korony, podkreślające finał pierwszej części.
Druga część widowiska to wspaniały dobór muzyki i efektów, dzięki którym z każdą sekundą podnosiło się napięcie. Nie zabrakło tu również spokojniejszych fragmentów z efektami White Strobe Peony oraz wyraźnych akcentów muzycznych zaznaczonych sekwencjami single shot. Koniec podkreśliły wielkie złote chryzantemy przechodzące w kolor niebieski, czerwień i Silver Wave.
Ostatnia część pokazu to zdecydowanie najefektowniejszy fragment. Mogliśmy podziwiać mnogość efektów bomb i wyrzutni. Na uwagę zasługiwały fioletowe peonie przechodzące w srebrną falę ze złotą wierzbą w środku oraz wielkie chryzantemy z podwójnym trzeszczeniem. Finał całego widowiska to oczywiście jak w przypadku Surexa - ogromne złote/brokatowe korony - tym razem jednak bez efektów salutów, do których przyzwyczaili nas pirotechnicy tej firmy, co mogło być pewnym zaskoczeniem.
Pokaz uważam za udany, chociaż można by rzec, że było to typowe widowisko w wykonaniu firmy Surex, bez momentów większego zaskoczenia i nieprzewidywalności. Zabrakło mi także większej "zabawy" sekwencjami ss, czy innymi szczegółami jak np. miny itp. Poza tym duże uznania dla pirotechników za naprawdę ciekawy i przyjemny dla oka oraz ucha pokaz. Widać, że wszystko dopracowane idealnie, muzyka i fajerwerki połączone świetnie, a cały obraz pirotechniczny dopełniony bateriami, kometami i wachlarzami.


Tak na marginesie: jak zwykle nagrałem tylko jedną część pokazu po jednej stronie Arkadii. Całość była odpalana z dwóch stanowisk, praktycznie ze skrajnych miejsc na dachu Centrum, a miejsce które umożliwiłoby podziwianie całej sceny piro (góra i dół dwóch stanowisk) i do tego słychać by było dobrze muzykę - nie istnieje. Mając do wyboru słyszenie muzyki i nagranie jednej strony pokazu oraz brak muzyki i nagranie całości, wybrałem to pierwsze :P ale nie wiem czy dobrze... Pewnie nie tylko ja miałem ten problem i to nie pierwszy raz ;)

A tu czyjeś nagranie całości (obydwu stron) tylko z inną muzyką - (elegancko widać rozmiary niektórych bomb)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...