Jump to content

Pyronale 2011 (Berlin/Niemcy)


velibrum

Recommended Posts

Kolejna edycja jednego z największych pirotechnicznych wydarzeń w tej części Europy dobiegła niedawno końca. W tym roku szczęściarze, którzy mogli być wtedy w Berlinie mogli podziwiać 6 widowisk konkursowych oraz 2 dodatkowe firmy Flash Art.

Tegoroczny skład:
pt.:
Malta: Malta Fireworks
Kanada: Groupe Fiatlux-Ampleman
Rosja: Orion Art

sob.:
Wielka Brytania: Classic Fireworks
Finlandia: JoHo Pyro
Polska: Surex

Każdy pokaz składał się z ok 1.5 min kompozycji złożonej z kolorów srebrnego oraz fioletowego, 4 min jazdy obowiązkowej i 10 min kompozycji dowolnej.

Filmy dostępne są na YouTube, np. na kanale tego gościa:
http://www.youtube.com/user/proHD2

Klasyfikacja:
1. Polska SUREX B)
2. Finlandia JOHO PYRO
3. Rosja ORION ART

Moim zdaniem wynik jak najbardziej słuszny. Finowie mieli potencjał by wygrać nawet z Surexem gdyby trochę ukryli swoje skandynawskie korzenie i nie zastosowali tak powermetalowej ścieżki dźwiękowej.

Teraz pozostaje czekać na relacje od świadków tego wydarzenia na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie zwycięstwo Surexa było zasłużone, a to z jednego głownie powodu, a mianowicie bielszczanie zaprezentowali jako jedyna firma praktycznie perfekcyjne widowisko. Był to właściwie jedyny pokaz, w którym nie udało mi się wyłapać znaczących odstępstw od scenariusza. Konkurencja miała dobre zamiary jednak momentami skala trudności przerosła niektóre ekipy - szczególnie Oriona
Moim skromnym zdaniem najlepszy pokaz strzeliła jednak firma fińska, gdyby nie widoczne niedociągnięcia i kontrowersyjny (jak dla mnie idealny) podkład to oni a nie Surex cieszyliby się ze zwycięstwa.

fps

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Spędzając w zeszłym roku wakacje w Berlinie na przełomie sierpnia i września, nie mogłem nie skorzystać z odbywającego się właśnie festiwalu pirotechnicznego Pyronale. Co prawda festiwal ten był tylko dodatkiem do pobytu w Berlinie, a nie głównym celem wyjazdu, więc mój udział ograniczał się jedynie do oglądania pokazów ( a w zasadzie tylko wyższych efektów) spod stadionu. Nie mniej jednak wrażenia były niesamowite. Różnorodność efektów, kształty, układy, a przede wszystkim finały każdego z widowisk były na mistrzowskim poziomie. Jak wiadomo, wygrała nasza polska drużyna, co myślę było oczywiste. Nawet nie widząc całej sceny pirotechnicznej, właśnie ten pokaz podobał mi się najbardziej. A moment, w którym ze stadionu rozległ się polski hymn - bezcenny... :)
Polecam każdemu wyjazd do Berlina na Pyronale. Z pewnością wrażenia na stadionie są o wiele, wiele lepsze, ja jednak musiałem się zadowolić jedynie efektami wysokokalibrowymi. Atmosfera nawet pod stadionem była bardzo pozytywna. Ludzie nas zagadywali, pytali jakbyśmy byli organizatorami imprezy ;)
Poniżej prezentuje wybrane zdjęcia z widowisk każdej firmy, jeśli ktoś chce obejrzeć więcej - zapraszam do albumu - https://picasaweb.google.com/bartosz.wwa/Pyronale2011

Groupe Fiatlux-Ampleman - Kanada

dsc0530o.jpg

dsc0538vf.jpg

Orion Art - Rosja

dsc0547d.jpg

dsc0586c.jpg

JoHo Pyro - Finlandia

dsc0717p.jpg

dsc07241u.jpg

Classic Fireworks - Anglia

dsc0739x.jpg

dsc0770z.jpg

Surex - Polska

dsc0792l.jpg

dsc0826e.jpg

dsc0823vn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...