Skocz do zawartości

[Cooli] Zakupy, Galeria, Wynalazki, Pokazy


Cooli

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to te. Zgadaliśmy się przez przypadek o resztkach towarów zamówiłem resztki visco 2" po czym zadzwonił i powiedział, że ktoś zrezygnował z pokazu i ma jeszcze 30 QM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i z kolejnego "nic" zrobiłem stojaki pod rurki do siostry pokazu weselnego.

Rurki trzymają się mocno i stabilnie. Myślę, że kąt jest ok.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że będziesz strzelał 3 razy po 10 szelek. Każdą salwę 10 szelek zostawisz sobie pewnie na oddzielny pokaz.
Konstrukcja wygląda solidnie. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić masy tego wszystkiego, ale na moje oko spokojnie będzie stało bez dodatkowych obciążeń. Jak dla mnie bdb patent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSruga taka skrzynka jest już w trakcie robienia. Jako trzecią skrzynkę wykorzystam stojak od Rafiego który kupiłem. Będą 2 salwy po 10 sztuk na finał V i 10 sztuk |

Skrzynka ze zdjęcia jest bez obciążenia ale na wszelki wypadek przewidziałem dociążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raphi nie ze wszystkich na raz :)

No i po pokazie.

Wszystko się udało nie ma przestojów i czarnego nieba ;)

Jedynie co to drugie jw1019 coś się opóźniło z jedną 2" ale to i dobrze bo wyrzutnia serpentyn wystrzeliła w tym czasie jak odpaliło się drugie jw1019.

FILM (wersja robocza):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie video na 720p HD fullscreen i dałem do załadowania. Na początku zapłonęła fontanna serca, albo jakiś rodzaj słoneczka. Wszystko dobrze zaplanowałeś czasowo. Mniejsze bateryjki na początek, potem większa kalibry, a później poszły w ruch szelki. Praktycznie nie było przerw w strzelaniu, dlatego nikt nie odniósł wrażenia, że to koniec. Wyraźnie było widać, że gościom przypodobały się do gusty komety ułożone w kształt wachlarza, które poszły na końcu. Już nie wspomnę o serpentynach, które uniosły się nad głowami widzów. Te były z baterii, czy z jakiejś specjalnej armatki? Na końcu skandowano czyjeś imię, domyślam się, że to brawa dla Cooli'ego. Jak na pokaz własnej roboty, to byłaby ocena 10/10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No film nagrany jest Lustrzanką Sony. Kolejne nagrania będę umieszczał jak tylko otrzymam z aparatów cyfrowych i nagrania z kamer filmowców weselnych.

Co do pokazu to na samym początku odpalone zostało słoneczko TXF625 a nie jak byłem przekonany że kupiłem js-4 :( tutaj fm wprowadzają w błąd

http://www.youtube.com/watch?v=6Eb7RbUkZ7s

ale ze względu dużej jasności aparat nie uwiecznił 2 serduszek które świweciły na czerwono i niebieskiej strzały w tym słoneczki.

na początek poszły kostki umieszczone na palecie: Panorama, Cudak, Tyrant, Pluton, Mars, Purple Tail połączone visco.

z przed palety poleciały 3 x single shot

z innego miejsca poleciały 2 x babel, MC1, i chyba MC3z zamontowanej skrzyneczki.

wracamy na paletę i odpalamy jw33

zaraz za nim leci Fire-1 + z prawej strony i lewej strony w odleglosci 4 metrów od srodka palety leci jw14 x 2

po nich odpalam Columbusa jw4050 z 2 x revolution w odleglosci 4 metry od siebie ale na filmie widać że to mała odległość i kolejnym razem będzie to 10m

wolnym krokiem zbliżamy się do Finału. Zaczynamy Scorpionem po 10 sekundach włącza się GAJA i daję fajny efekt po 2 stronach palmy scorpiona.

następnie widać 2" bomby odpalane na przemian z opóźnieniem.

finał z udziałem bomb 2" 2 wyrzutni one shot jw1019 i 2 baterie konfetti

Z fontann pirotechniki scenicznej zrezygnowałem i w niedzielę na poprawinach odpaliłem je dzieciom które stworzyły malutki pokaz fontann dla dZieci


Co do wyrzutni konfetti to była to ta wyrzutnia dostępna na fajerwerkimarket

http://www.youtube.com/watch?v=7PWR7p8mgdI


Tak skandowano moje imię a zaczęła to moja siostra. Miły akcent na zakończenie pokazu.

Misja spełniona.

Zabieram się za organizowanie pokazu Sylwestrowego i zbieraniu stuffu. Bo szykuję się duża domówka u mnie wraz z narodzinami mojego syna :) będzie podwójna okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpion to typowa wyrzutnia, która nadaje się tylko do pokazów, gdzie odpala się kilka rzeczy na raz. Jednorazowe odpalenie byłoby trochę monotonne (w końcu 42 strzały na jednym efekcie).

Widzę, że doszły zdjęcia z przygotowań. Teraz już są one rowy (one shoty), których brakowało mi na pierwszych zdjęciach. Słońca kupuje się razem ze statywem? Chyba muszą być rozkładane, bo nieźle musiałyby zajmować miejsca. Ciekawe jak pakują, gdy przyjdzie im to wysłać kurierem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę nie ma być złośliwe lecz motywujące :)
Totalnie nie mój gust, nie na widzę tak dużej mieszanki efektów.Wiadomo każdy ma inny gust i inne możliwości, jednak ty masz szanse na robienie naprawdę najlepszych pokazów z forumowiczów, ponieważ masz porządny system.Spróbuj pokombinować żeby odpalać po kilka wyrzutni na raz ale takich samych, najlepiej o tym samych efekt, gwarantuję, że efekt będzie ciekawszy.
Duży plus za chęci zrobienia pokazu w takim dni, ja na weselu brata bym chyba z 5h łączył wszystko z wiadomych przyczyn... :)

pozdrawiam i życzę owocnej pracy na pozostałymi pokazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybrałeś, wyrzutnie o nieodpowiednich efektach jak na pokaz weselny.
Pokaz względny, lecz mało ciekawa synchronizacja i poszczególne sekwencje pozostawiają po sobie niedopałki na niebie. Dużo zlewających się ze sobą efektów i chaosu w pokazie. Wolę jednolitą sekwencje efektów .Następnym razem będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc odpowiadam...

Słońce Tripleksa kupuje się bez statywu. Jest to drewniana konstrukcja która zapakowana jest w karton. Ten efekt powinien się kręcić ale ja zamontowałem go na statywie opaskami.

Kurier bez problemu dowiózł go w nienaruszonym stanie.

Kameleon również na twój post odpowiem. Pokaz był tworzony na specjalne życzenie siostry. Miał być energiczny i bez przerw. Wyrzutnie były odpalane z 4 miejsc. Paleta 3 metry od palety z lewej i 3 metry z prawej strony. Rewolution x 2 arctic x 2 macrocosmos x 2

Nie chciałem wydłużać pokazu i iść na ilość tylko na jakość + finał.

Co do systemu to planuję go rozbudować o kolejne moduły.

Uwagi przyjąłem i wdrożę w kolejnym pokazie.


Tygrys nigdy nie zrobię pokazu nigdy w życiu cobym strzelał jeden efekt drugi efekt trzeci efekt czwarty efekt.
Ale uwagi przyjąłem.

Miał być czas i był. Ludzie zadowoleni.

Jurtro kolejne filmiki i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cooli mam pytanko, czy do Groma mogę normalnie bez żadnych znajomości kupić wyrzutnie po takich cenach jak podałeś?


Tak po takich cenach możesz kupić jakie podaje. Ceny są i tak niskie a rabat będzie w zależności od ilości zamówienia.

W tamtym tygodniu była dostawa do groma. A dziś jadę po cennik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zakupy i początek stuff'u Sylwestrowego. W planach duży pokaz i zobaczymy czy będę miał tyle w portfelu aby go zrealizować.

stufikjezio.jpg


A dziś również odwiedziłem Gromika i zakupiłem 8 kosteczek Yellow Peony i Red Peony tripleksa. Kostki spędzają sen z powiek szefa bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. 7,07 :) cena bije jak na taki efekcik.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...