Skocz do zawartości
  • 0

Pokaz fajerwerków - pytanie


gnz87

Pytanie

Witam, pod koniec stycznia organizuję mały, 5 minutowy pokaz z okazji urodzin siostrzeńca. Maluch zapalony jest do fajerwerków niesamowicie, jednak ze względu na swój wiek może jedynie podziwiać - na możliwość osobistego "odpalenia" musi poczekać jeszcze kilka lat.
Na chwilę obecną zaopatrzyłem się w kilka wyrzutni (wyszczególnione według kolejności odpalania):

1. JW10 - Jaguar - 20 sekund
2. SM2126 - MACROCOSMOS III - 16 sekund
3. SM2125 - MACROCOMOS II - 16 sekund
4. SM9807 - TYRANT - 32 sekundy
5. SM2116 - BORA BORA - 20 sekund
6. RSB734 - SAMURAJ - 50 sekund
7. SM2143 - MALACHIT - 25 sekund
8. JW65 - SHOW OF FIREWORKS - 33 sekundy
9. 53901 - JUPITER - 30 sekund
10. JW1112 - SHOW OF FIREWORKS - 40 sekund
11. JW80 - EXCLUSIVE COLLECTION - 25 sekund
12. 3 x 2,5 - SUPER STAR - czas nieokreślony (ktoś miał może styczność? W sylwestra co prawda strzelałem 2,5 Super Star ale nie w głowie mi było liczenie czasu od odpalenia do "odlotu" a to bardzo ważna kwestia w przypadku zakończenia pokazu właśnie tymi rakietami, dodatkowo chciałbym odpalić je tak, aby wszystkie 3 w jednym momencie się uniosły w powietrze i nie wiem jak to zrobić. Czy skrócenie lontu w 2-giej drugiej rakiecie o 2 cm a w 3-iej o 4 cm pomoże?).
--------------------------------------------
Total: 307 sekund (306 strzałów)

Z powyższej listy nie znam SM2125, RSB734, SM2143 oraz 53901.
Mam pytanie, czy kolejność podana powyżej, jest kolejnością w miarę logiczną?
Oczywiście pokaz będzie typowo amatorski, odpalany niestety z ręki (jedna wyrzutnia po drugiej), no chyba że ktoś na forum zna jakiś magiczny sposób odpalenia wyrzutni bez odpowiedniego sprzętu.

Dodatkowo mam pytanie odnośnie dodania do pokazu fontanny FC8002 - SILVER. Jedna sztuka została mi po sylwestrze i za bardzo nie wiem, gdzie bym ją mógł umieścić w tym pokazie. Nie wiem, czy odpalenie jej na samym początku ma sens. Za wszelkie rady z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Velibrum, dziękuję za podpowiedź. Twój post dał mi bardzo dużo do myślenia. Następnym razem zastosuje się do Twoich wskazówek.
Tak więc kupno systemu na razie odsuwam na dalszy plan, a na chwilę obecną zaopatrzę się w lont Visco 1 cm/s.
Następny pokaz planuję dopiero pod koniec lutego, ale niestety ze względu na inne wydatki jestem zmuszony bazować na wyrzutniach mniejszego kalibru.
Dodatkowo spróbuję przygotować podstawę do pokazu na której będą umieszczane wyrzutnie. Wczoraj zrodził mi się w głowie taki plan:

27225281.jpg

Całość będzie zbudowana na palecie EURO. Chodzi mi głównie o to, aby uzyskać możliwość kątowego odpalania pojedynczych wyrzutni tak, aby stworzyć większy / szerszy efekt na niebie.
Pokaz pod koniec lutego będzie się składał z tego, co widać na grafice choć jeszcze się zastanawiam nad umieszczeniem w nim JW90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem zamiast JW90 lepiej kupić X-Emotions bije wszystko strzela pojedyńczo i kątowo.Cena 40 zł lecz na fm jej nie dodali

Owszem,ale jak nie trudno zauważyc używa on tylko Jorge,ponieważ ma u siebie w mieście sklep tego importera,więc raczej zamawiac nie ma sensu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sklep mam, ale przez 3 miesiące w roku. Do głównej siedziby także mam nie daleko, ale poza sezonem sprzedają tylko hurtowo (czyli pełne kartony). W następnym pokazie spróbuję jednak użyć pirotechniki innych importerów, choć nie mówię że Jorge nie będzie w ogóle... Mam sentyment do tego importera i szybko to się nie zmieni.
I tak będę zmuszony zamówić paczkę ze sklepu on-line, żeby zaopatrzyć się w Visco, także przy okazji zamówię też jakieś wyrzutnie z Triplexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam też organizowałem amatorski pokaz też miałem wątpliwości czy to legalne lecz znalazłem w internecie taki przepis a konkretnie "Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 158 poz. 1329" Organizowałem go na terenie prywatnym za zgodą właściciela nie zakłócając ciszy nocnej (do godziny 22) nikt się nie czepiał mimo iż było to blisko drogi krajowej i komisariatu. Do pokazu użyłem: M32 Macrocosmos 2 z Biedronki, SM2107 Szaman, M66 Fire 1 z Biedronki, JW91 Super Show 6 z Biedronki oraz 2 x JW27 New Generation 1 (co miało najlepszy efekt).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...