Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Łączenie lontów?


przemus_lw

Pytanie

Chciałbym zapytać doświadczonych w te klocki piromanów w jaki sposób łączyć lonty np przy tworzeniu wyrzutni z mozdzierzy:) Sa może jakieś klipsy zaciski czy co kolwiek? I ewentualnie gdzie mozna to dostać. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak są tzw. paski zaciskowe pomiędzy które dajemy lonty,ale wg. mnie lepiej jest użyć taśmy izolacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość DreSzCzyK

Jeden bolec czy użyjesz taśmy czy opaski zaciskowej :) zapewne w sklepie elekronicznym znajdziesz oba produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w zeszłym roku łonczyłem lonty opaskami zaciskowami i powiem szczerze zę wszystko wyszło po mojej myśli i efekt był taki jakiego oczekiwałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego - Lepiej używaj opasek. 2 szt. na jedno łączenie i masz 99,99% że będzie ok. Taśmę izolacyjną sobie daruj. Może się zdarzyć że dasz za dużo i ...będzie skucha bo ścieżka nie pójdzie dalej. Jak już chcesz używać taśmy to korzystaj z papierowej ale ... opaski są o niebo lepsze i pewniejsze.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok dzieki:) w takim razie lece jutro do elektronicznego po paski zaciskowe. A jesli chodzi o tuby to myslicie że zwykłe rurki PCV wytrzymałyby wybuch miotający? Potrzebuje aż 24 tuby, na necie są dośc drogie dlatego kombinuje jak sie da:) Oczywiście wczesniej będe musiał przeprowadzic próby i sprawdzic te rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok dzieki:) w takim razie lece jutro do elektronicznego po paski zaciskowe. A jesli chodzi o tuby to myslicie że zwykłe rurki PCV wytrzymałyby wybuch miotający? Potrzebuje aż 24 tuby, na necie są dośc drogie dlatego kombinuje jak sie da:) Oczywiście wczesniej będe musiał przeprowadzic próby i sprawdzic te rurki.


PCV od razu wyklucz ! Jak coś pójdzie nie tak to masz gwarantowana defragmentację takiej ilości odłamków że lepiej żebyś był w skafandrze anty odłamkowym :) A na poważnie to nie rób tego bo to bardzo niebezpieczne. Jaki kaliber bomb ?? Napisz na PW może coś podpowiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PCV od razu wyklucz ! Jak coś pójdzie nie tak to masz gwarantowana defragmentację takiej ilości odłamków że lepiej żebyś był w skafandrze anty odłamkowym :) A na poważnie to nie rób tego bo to bardzo niebezpieczne. Jaki kaliber bomb ?? Napisz na PW może coś podpowiem

Dokładnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki materiał nie znajdziesz, to i tak musi być on specjalnie dostosowany pod piro. Chyba, że masz możliwość zrobienia 100% szczelnych i mocnych zatyczek, wtedy możesz kombinować z jakimiś rurami. Nieszczelność przy spodzie tuby spowoduje ujście części ciśnienia wytwarzanego przy wybuchu i szeleczka poleci na bardzo małą wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ma ktos jakis pomysł odnośnie tub? Jakie materiał mozna wykorzystać żeby nie kupowac w internecie? Potrzebuje 24 rurek:) 12 na szelki 1.75" oraz 12 na szelki 2" Kupowanie w internecie 7zł za szt jest nieopłacalne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może w jakiś sklepach z materiałami/dywanami lub takimi typu lidl itp będą mieli rury z grubego kartonu. W Lidlu widziałem że mają takie jako wzmocnienie do dużych kartonów z towarem i na odpadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stare dobre tekturowe rury z dywanowego. Jeśli chcesz używać bomb 2-calowych to istnieją idealne ku temu rury. Nie za ciasne, nie za luźne. Tylko będziesz musiał pokombinować z zatyczkami, bo tak jak napisał veli, muszą być bardzo solidne.

PS: Gdzie widziałeś rury po 7zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tekturowe po 6zł sa w sklep-militarny.com.pl ale to tylko 48mm te z tworzywa sa dużo droższe bo az po 12zł;( te 7zł to mi sie chyba gdzieś przewidziało bo teraz nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się! Ale np jak sa tuby o śr wew 55mm to do ładunków 2" pasują idealnie:P Tylko gorzej z ładunkami 1,75" Sa tuby o śr wew 50mm ale to chyba troszkę za dużo jak na bombki 1.75"? 1cal to 25,4mm czyli 1.75x25.4=44,50mm czyli wychodzi prawie po 3mm luzu po przeciwleglych stronach. Nie za duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam moździerz 2" i 1.75" ( tak jest napisane na etykietkach ), a bez problemu 2" wchodzi w rurę, która była w komplecie z 1.75". Tak więc podana przez Ciebie wartość nie powinna stanowić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mógłbys zmierzyc linijka bądz metrówka wew. śr. obu możdzierzy? Sam nie mam możliwości tego zrobic bo w tyg nie przebywam w domu. Z góry dzięki!

/// Nie ma sprawy - jutro pomierzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...