Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Zapalniczka Benzynowa


Gość karmel5061

Pytanie

Gość karmel5061

Witam :)

Chcę sobie kupić na sylwestra jakąś dobrą ale tanią zapalniczkę benzynową która nie będzie ulatniała benzyny lub gasła na wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ulatniać nie powinna (pomijając przelanie) żadna, a czy gasnąć na wietrze to nie wiadomo. Wyglądają tak samo, a jak działa system zippo windproof nie mam pojęcia. Są na allegro nawet takie za 10 zł, są "suche" i musisz dokupić benzynkę(droga nie jest). Możesz trafić na szajs i po sylwestrze wyrzucisz, a może kupisz dobrą i na parę lat zostanie z tobą. Zastanów się czy nie lepiej kupić żarową (a'la palnik) tak łatwo nie gasną na wietrze raczej a szybko odpalają lont/draskę. O ile dobrze pamiętam, to luxor sprowadza je i gdybyś go poprosił, to może ci napisze czy jego gasną(żarowe). Dodam że kosztują niewiele(ok 12zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość karmel5061

No właśnie o co chodzi z tym przelanie jak tego uniknąć?, przesyłka odpada - mogę gdzieś kupić taki a'la palnik na miejscu w jakimś sklepie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

By napełnić zippo (zobacz filmik na YT) musisz wyjąć z metalowego "pudełka", potem widzisz od spodu taką "blokadę" najlepiej ją odsuwasz i lejesz na watę benzynę. Możesz przy tym przelać i jeśli będzie zamknięta, to przy zapalaniu może zapalić ci się góra zapalniczki i górna przykrywka od wewnątrz(najlepiej wtedy odstawić otwartą na jakiś czas i odparuje nadmiar). A taka żarowa, to będzie u dorabiacza kluczy, tylko że cena wysoka a jakość niekoniecznie. Właściwie znajdziesz nawet w kiosku, ale za 5 zł nic ciekawego. Zwykła gazowa tylko płomień jak w żarowej. Dodam, że mam żarową nie za 5 zł a droższą, ceny nie znam bo ojciec przywiózł z niemiec parę lat temu i przy odpowiedniej wielkości ognia tak łatwo nie gaśnie, dmuchając ustami nie bardzo mocno nie zgasiłem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość karmel5061

Maćku a wiesz może gdzie kupię zippo na miejscu?? (a ile nalać zeby nie przelać? xd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też u takiego dorabiacz, w sklepie gdzie są same papierosy i cygara. Zaznaczam musiałbyś się naszukać by znaleść w dobrej cenie. Na allegro za ok 70 zł dostaniesz z wszystkimi dodatkami a w takim sklepiku za 90 zł bez niczego. No jak przesyłka odpada, to odpada nic nie poradzimy na to, w takim wypadku lepiej chyba zrobisz wydając 20-30 zł na żarową. Albo zaczekaj aż będziesz mógł zamówić. Gdybyś już kupował żarową to zobacz jak działa i spróbuj podmuchać na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piotrek jak lejesz benzynę to będziesz widział kiedy jest już dość ;) to akurat jest najmniejszy problem...
zapalare benzynową możesz kupić w sklepach z tytoniem, petardami... tam na 99.99% będą podróbki po 10-15zł Polecam Ci kupić oryginał- ZIPPO. Ładną ZIPPO możesz kupić już za 50zł na allegro... w mieście poszukaj w sklepach jubilerskich... Polecam jednak allegro gdyż cena tam są nawet 2-3 razy niższe! pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość karmel5061

Zdradziłeś moje imię :ph34r: xd

Sam kupiłeś podróbę za 10 zł a mi gadasz żebym zippacza kupował xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...