Skocz do zawartości

Wasze zabawy z fajerwerkami i pomysły:D


XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego że palą się wolno??Palą się w wysokiej temperaturze.... a chyba nikt nie będzie kopał w zmarzniętej ziemi żeby zakopać całą butelkę :???: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

On mówił o piasku. Nie wiedziałem że piasek zamarza :lol:

Jakby się oddalił na dużą odległość to nic by mu się nie stało.

Pomysł jest zły dlatego że zimne ognie szybko by się spaliły. I efekt nie byłby jakiś bardzo dobry.

Lepiej zainwestować w wulkanik za 2 zł i cieszyć się lepszymi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim pomyśle :
wziąć 60 zimnych ogni pokruszyć i wsypać do szklanej buteleczki potem buteleczkę przysypać na około pisakiem i podpalić za pomocą zimnego ognia?

Do szklanej bym nie ryzykował, lepiej zrobić dobre tekturowe mocne opakowanie ;)
A co z tego wyjdzie? Pewnie coś takiego - http://pl.youtube.com/watch?v=6Ay6VFAzA0U&...re=channel_page
Krótkie, ale efekt w miare. Jeśli masz sporo zimnych ogni a nie masz co z nimi zrobić to rób takie cuś ;) Ale wg mnie lepiej takie coś robić w lato, jak sie nudzisz :) Przed sylwkiem kupić lepiej jakiś tani mały wulkanik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kamil ja tez tak robiłem tlyko nie z 10 paczek a z 2 ;p i jak pod koncowke filmiku ostatni wulkanik tez mo tak sie wolno rozpalał i nagle wybuchł ;] rozerwało go ;/ nie wiem czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koniec tej dyskusji.

Kamil już napisał, że robicie zbędny off topic, ale jak widać nie dotarło to do Was. Jeszcze raz coś takiego się powtórzy, a Urich otrzyma ostrzeżenie - po co pytasz w tym temacie o takie rzeczy, skoro odbiega to od tematu dyskusji? Miałem już wpisywać, ale dam jeszcze jedną szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam taki pomysł niebezpieczny ale jaki efekt!!! Więc bierzemy rakietkę bez efektu albo jak ma jakiś slaby efekt to otwieramy czubek i wysypujemy proch. Nalewamy do woreczka troszeczkę benzynki (20ml). Wkładamy lont i wiążemy nitką tak żeby nie ciekło. Przyklejamy do korpusu rakietki taśmą klejącą i uważamy aby nie zrobić dziury w woreczku.
rakietkafilmowa.png

Uwaga każdy robi to na własna odpowiedzialność!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to durnota. Przecież dodatkowo obciążona rakieta może nie wznieść sięna odpowiednią wysokość, albo znacznie zmienić tor lotu. Moim zdaniem jest to niebezpieczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewamy do woreczka troszeczkę benzynki (20ml)


Hmm no to powodzenia. Benzyna przetopi ci woreczek w oka mgnieniu :P tak samo kubeczek plastikowy i tak dalej... ew. możesz spróbować w jajku z kinder niespodzianki (xD) ale to i tak jest wg. mnie nie opłacalne wysiłku. Na pewno efektem nie będzie jakaś efektywna kula ognia na niebie. (jeśli ci o to chodziło)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem na youtube polecam jest ubaw heh


To jest świetne!!! Ja nadal mam z tego ubaw! :lol:

[ Dodano: 2009-12-30, 14:27 ]
A ja zrobiłem mini "granat"
korpus zrobiłem z rolki od papieru toaletowego i taśmy malarskiej
w środek korpusu wsypałem kulki od pistoletu xP
w kulki wsadziłem petarde FP3(tą nową) lontem do góry
obkleiłem taśmą tak że został tylko lont :))
:twisted:
tu fotka: http://img519.imageshack.us/i/sdc12687.jpg/

już odpaliłem ;p
huk niesamowity!!!! znalazłem tylko jedną kulkę .....:) więcej już nie było xD
FILMIK :http://www.fileimport.com/e1f2sxx8d8ru/SDC12689.AVI.html
Niestety w filmiku wogole nie słychać wybuchu...:( nie wiem czemu....:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem takie coś:... miałem za dużo rzymskich ogni i tak; nalałem wody do dużej (2l) butelki po sprite. Doczepiłem do butelki rzymskie ognie, połączyłem je jednym lontem i wyszłą taka a'la wyrzutnia rzymskich ogni :wink:
EDIT:Jeszcze inny pomysł to taki: kupiłem kiepskie zimne ognie (z lidla) wkurzyłem się bo aż 10 paczek, 8 mi zostało, z każdej paczi wyjąłem wszystkie ułożyłem w taki jeden duży, poskręcałem końcówki te do trzymania i góre skleiłem taśmą.....
Po testach:
:arrow: A'la wyrzutnia rzymskic ognia fajna była, bo po jednym zbyt monotonnie.
:arrow: Jeśli chodzi o "Mega Zimne Ognie" tzw. "Grubasy" (Nazwa zastrzeżona przez Macieek95) to efekt oślepiający. Od jednego wszystkie sę odpaliły i przez to że były blisko siebie ustawione to prawie na całą długość w czasie 3s się zapaliły. I na troche miałem "zamglone oczka" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Garnek do góry: A więc bierzemy, np FP3 bo to jedna z mocniejszych hukowców i garnek.Odpalamy FP3 i garnek kładziemy na niej po wybuchu petardy garnek leci wysoko go góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Garnek do góry: A więc bierzemy, np FP3 bo to jedna z mocniejszych hukowców i garnek.Odpalamy FP3 i garnek kładziemy na niej po wybuchu petardy garnek leci wysoko go góry.


Też tak robię ;)
Ktoś na YT pod takim filmikiem napisał "mamy rakiety na amerykanów" xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Moje zabawy to takie:

 

-biorę jakąś grubszą plastikową rurkę co ma około 1m przywiązuję do płotu w ogrodzie oczywiście i wkładam do tej rury Whristlinga moon travelesa

-druga zabawa to taka że rozwalam bałwany czy coś podobnego...

 

no i to by było tyle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...