Skocz do zawartości

Reformy na forum.


witus

Czy jesteś za przeprowadzeniem reform na forum?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      32
    • Nie
      5
    • Trudno powiedzieć.
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tworzę teraz nowy temat, gdyż dobija mnie sytuacja na forum. Przybyło wielu nowych użytkowników - fakt, to dobrze, że mamy więcej użytkowników - ale - no właśnie. Tu się zaczyna to ale. Jestem zdenerwowany sytuacjami związanymi z nowymi użytkownikami. Mamy tu do czynienia z młodymi użytkownikami - fakt, sam jestem młody, ale wiem co to jest netykieta i przestrzegam jej. Trzeba tu również wspomnieć o shoutboxie - pełno w nim spamu i różnych kłótni. Tak być nie powinno. Tak więc na forum powinny nastąpić poważne i konsekwentne zmiany takie jak:
- możliwość moderacji przez pomocników - w końcu powinni oni pełnić jakieś funkcję
- spam powinien być na tym forum eliminowany - surowe kary dla userów
- kłótnie - o tym już nie wspomnę - tu też powinny być stosowane kary

Nie ma po co się kłócić, lepiej nauczać młodszych userów netykiety. Proszę o komentarze dotyczacę reform - no i może Wasze propozycje.



> netykieta:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pełni za.
Trzeba tu wprowadzic reformy, bo dyscyplina sie rozjedzie. Wcale nie przesadziłem-dyscyplina-musi byc bo to jest forum a nie chat. A tak w ogóle wrócmy do spamu i kłótni na shout boxie. Jak sama nazwa shout mówi-"krzyczec"-tak, ale tez cos konkretnego lub ew. śmiesznego. Można zauważyc tez że shout box jest wykorzystywany jako narzędzie do klutni.
Jeszcze raz powiem JESTEM ZA, trzeba wprowadzic rygor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- możliwość moderacji przez pomocników - w końcu powinni oni pełnić jakieś funkcję
- spam powinien być na tym forum eliminowany - surowe kary dla userów
- kłótnie - o tym już nie wspomnę - tu też powinny być stosowane kary


1. Rzeczywiście pomocnicy (czyli witus , fireman i ja ) na forum mogą tyle co zwykli użytkownicy , czyli praktycznie nic. Nie chodzi mi tu o tyle możliwości moderacji co admin i mod ale chodź trochę uproszczoną ale jednak moderacje , w niektórych działach oczywiście.
2.Myślę , ze spam na tym forum do tej pory był za słabo karany. Moja propozycja jest taka aby za każdy bezsensowny post , który ,np. został wrzucony do tematu "śmieci" karać jednym punktem karnym. Trzy punkty oznaczały by jeden warn.
3.Czasami trudno rozstrzygnąć kto ma winą i kto zaczął , więc za kłótnie obu stronę i wynikające tylko z tego aby się kłócić i wprowadzać mętlik na forum karać warnem. Ale przede wszystkim zmniejszyłbym ilość warnów z 3 do 2 do zakazu pisania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja :wink:
Shitbox (shoutbox jak kto woli) niech zostanie miejscem, gdzie użytkownicy będą mogli się wyrzyć i wyszaleć między sobą. Niech admin ukryje shitbox dla niezarejstrowanych, by nie odstraszyli się ... :lol: Za to zrobić duży rygor za psianie głupot, nie na temat na forum :) Myśle, że takie coś poskutkuje :wink:
Jestem moderatorem na innym forum, więc też wiem troszkę jak radzić sobie z nadgorliwymi i nadpobudlimi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś zgadzam się z tobą.Mamy wielu userów , ale niekturzy są tacy , że odszczekują się nawet adminowi o modach nie wspomionając.Ja mam troszke inną propozycje , aby dla każdego usera zrobić okres prubny , tzn. niech mają ograniczone możliwości , aby w każdej chwili można było by ich usunąć lub zbanować (oczywiście jeszcze dać im jakiś regulamin).Apropo pomocników , można by stworzyć grupe dyscyplina , która by zajmowała się dyscypliną na forum , a pomocnikom dać się zająć swoimi sprawami (tzn pomocą).Można również użyć określenia pomocnicy , jako pomocnicy admina i modów , i dać pomocnikom możliwość dawania warnó , moderowania w shoutboxie , badź komendy szybkiego zgłaszania nieporozumień do admina.Co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś zgadzam się z tobą.Mamy wielu userów , ale niekturzy są tacy , że odszczekują się nawet adminowi o modach nie wspomionając.Ja mam troszke inną propozycje , aby dla każdego usera zrobić okres prubny , tzn. niech mają ograniczone możliwości , aby w każdej chwili można było by ich usunąć lub zbanować (oczywiście jeszcze dać im jakiś regulamin).Apropo pomocników , można by stworzyć grupe dyscyplina , która by zajmowała się dyscypliną na forum , a pomocnikom dać się zająć swoimi sprawami (tzn pomocą).Można również użyć określenia pomocnicy , jako pomocnicy admina i modów , i dać pomocnikom możliwość dawania warnó , moderowania w shoutboxie , badź komendy szybkiego zgłaszania nieporozumień do admina.Co wy na to.


Zgadzam się, ale nie na ten odnośnie okresu próbnego. Ale te komendy szybkiego zgłaszania to przecież można na Gadu-Gadu wysłać :)

Może na ten temat wypowie się Wapster?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireman Twój pomysł przeprowadzenia reform w taki sposób jak napisałeś wyżej moim zdaniem jest nie do przyjęcia. Okres próbny dla użytkowników? Szczerze nie widzi mi się to. Według mnie nie ma co za dużo kombinować , wprowadziłoby to duże zamieszanie. Reformy tak , ale wydaje mi się , że powinny iść w kierunku ostrzejszego regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireman Twój pomysł przeprowadzenia reform w taki sposób jak napisałeś wyżej moim zdaniem jest nie do przyjęcia. Okres próbny dla użytkowników? Szczerze nie widzi mi się to. Według mnie nie ma co za dużo kombinować , wprowadziłoby to duże zamieszanie. Reformy tak , ale wydaje mi się , że powinny iść w kierunku ostrzejszego regulaminu.

Tu się zgadzam. Koniec Kropka, bez sensu okres próbny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. interpunkcja i ortografia (nie chodzi mi o ą, ś, ć ale przecinki tam gdzie trzeba i nie "jórz"
2. witus... spam to nie to... spam to niezamawiane treści handlowe a tutaj tego raczej nie ma... jak coś to siano w istnie konskiej ilości...

wiecej mi sie myśleć nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. interpunkcja i ortografia (nie chodzi mi o ą, ś, ć ale przecinki tam gdzie trzeba i nie "jórz"

Od tego to jest Mozilla Firefox 2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego jest mozilla, od tego jest to, od tego tamto... a gdzie Wasze móżdżki?

bo od tego jest to a od tego tamto a jeszcze od czegoś siamto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego jest mozilla, od tego jest to, od tego tamto... a gdzie Wasze móżdżki?

bo od tego jest to a od tego tamto a jeszcze od czegoś siamto

Jak ktoś sobie nie radzi z pisownią (np. Ty) no to masz pomoce przecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał w dziale Fajerwerki przedrostki [Jorge] [Hestia] [Śmieszek] itd.
Wtedy by sie nie myliły firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jest już pierwsza bardzo ważna reforma na forum, a mianowicie usunięcie SB. Co prawda trochę się do niego przyzwyczaiłem, ale to bardzo dobre posunięcie Wapstera. Teraz mam nadzieję, że nie będą już miały miejsca różne niemiłe incydenty, wyzywanie, obrażanie userów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...