Skocz do zawartości

II Festiwal Grilla i Fajerwerków - Władcy Ognia 2010 (Bielsko-Biała)


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Białoruś, Czechy i Polska zmiana na Słowację - skład tegorocznych Władców Ognia :) Więcej info przedstawiam niżej, w moim artykule napisanym dla polskiefajerwerki.net
 

Cytat

Władcy Ognia 2010

Znamy uczestników festiwalu Władcy Ognia! Możemy już oficjalnie poinformować Was o firmach które zostały zaproszone w tym roku do Bielska-Białej. Są to:
• OTK SERVIS - Białoruś - www.tkservis.by
Goldelektronik - Polska - www.gold-elektronic.com.pl zmiana na Privatex-Pyro - Słowacja
• Minergis – Czechy - www.minergis.cz
• Surex – Polska - www.surex.pl
Goldelektronik niewątpliwie odnotuje swój debiut na arenie festiwalowej. Jakie widowisko zaprezentuje firma z Poznania? Przekonamy się już 19, bądź 20 czerwca. Otk Servis już gościli w Polsce, w 2006 roku w Ustce. Zajęli wtedy 3 miejsce, co na 8 firm startujących jest niezłym wynikiem. Pokazy firmy Minergis można podejrzeć galerii video zamieszczonej na ich stronie.

Organizatorzy przedstawili nam dosyć oryginalne zestawienie firm. Każdy ze spektakli konkursowych ma szansę nas pozytywnie zaskoczyć. Kto podbije serca jury? Przekonamy się już 19 i 20 czerwca na bielskim lotnisku. Pewne jest to, że Surex zapewni pokaz na najwyższym poziomie. Ta firma ma niebywałe doświadczenie w realizowaniu dużych widowisk pirotechnicznych, co na pewno wykorzystaja, aby zachwycić publiczność.
 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy tak jak to ujął vel, bardzo oryginalne. I mam lekkie obawy czy sobie poradzą na tym festiwalu. Nie ukrywam, że teraz tym bardziej nie wiem czy pojechać na wianki warszawskie czy na władców. Mam nadzieję, że czas pokaże :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaszła mała zmiana w uczestnikach realizujących widowiska pirotechniczne. Mianowicie firmę Goldelektronik zastąpi Privatex-Pyro ze Słowacji. Pokaz tej firmy można było podziwiać na zeszłorocznej edycji Pyromagic w Szczecinie. Zajęli oni na nim 2 miejsce, mało tracąc do zwycięzcy. Po poziomie jaki zaprezentowali można się spodziewać równie pięknego widowiska na Władcach Ognia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto nie odmówi posłuszeństwa to i ja się powinienem zameldować chociaż na jeden dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Program Imprezy:

Sobota

* 13.00 - rozpoczęcie Festiwalu Grilla i Fajerwerków
* 13.00 - rozpoczyna działanie wesołe miasteczko, dmuchańce i inne atrakcje
* 13.10 - rozpoczęcie konkurencji sportowych, zabaw i animacji dla dzieci – zakończenie 19.00
* 14.00 - Występ big bandu Jack Band
* 15.00 - rozpoczęcie konkurencji sportowych organizowane przez LKS Zapora m In konkurs strzałów na bramkę
* 16.15 - konkurs kulinarny dla lokali gastronomicznych Bielmar Cup – z wykorzystaniem produktów Głównego Sponsora – zakończenie 19.00
* 18.00 - Biesiada piwna w wykonaniu Grzegorza Stasiaka znanego z serialu „Święta Wojna” i „Prawo jazdy” – zakończenie 21.30
* 19.15 - pokazy kulinarne Mistrzów Świata w Grillowaniu Jacka Kempy, Krzysztofa Szulborskiego
* 19.45 - konkurs kulinarny dla widzów z cennymi nagrodami od sponsorów
* 20.00 - rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego Bielmar Cup
* 21.30 - występ teatru tancerzy ognia Fire Team ROGATA
* 21.50 - festiwal fajerwerków – pierwsza Firma
* 22.05 - festiwal fajerwerków – druga Firma
* 22.15 - zakończenie pierwszego dnia imprezy

Niedziela

* 12.00 - rozpoczęcie konkurencji sportowych, zabaw i animacji dla dzieci – zakończenie 19.00
* 12.00 - rozpoczyna działanie wesołe miasteczko, dmuchańce i inne atrakcje
* 13.00 - Śląska lista przebojów - biesiada piwna zakończenie o 17.00
* 14.00 - rekordowy szaszłyk lub kiełbasa 100 metrowa kiełbasa na 100 metrowym grillu
* 16.00 - Potyczki Rodzinne – konkurs kulinarny dla rodzin z wykorzystaniem produktów głównego Sponsora
* 17.45 - konkurs barmański z udziałem finalistów programu „Mam Talent” ???
* 19.00 - konkurs z produktami sponsora z nagrodami od firmy Bielmar
* 20.00 - występ Kabaretu „Tenor”
* 21.15 - wprowadzenie do festiwalu fajerwerków – DJ Olek
* 21.50 - festiwal fajerwerków – trzecia Firma
* 22.10 - rozdanie nagród dla uczestników festiwalu
* 22.20 - finałowy pokaz fajerwerków firmy Surex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych informacjach na temat PM i wczorajszych wieściach o Wiankach wygląda na to że bielski festiwal ratuje honor Polski południowej i jawi się jak oaza na pustyni. Mam nadzieję, ze pogoda dopisze bo wygląda na to, że to jedyna okazja dla mnie, żeby zobaczyć w tym roku w Polsce większe pokazy. Szkoda, że organizatorzy PM cały czas nas zwodzili obietnicami, że w tym roku wszystko wypali, bo bym sobie tak urlop zaplanował, żeby pojechać do Ustki i/lub Szczecina.
W związku z powyższym, jak tylko nie będzie katastrofy pogodowej, śmigam na całych Władców Ognia, chociaż perspektywa pracy w pn po powrocie w granicy 1-2 w nocy z niedzieli na poniedziałek wydaje się nieciekawa, ale czego nie robi się dla swojej pasji...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota:

- 21.40 - Pokaz konkursowy firmy OTK Servis z Białorusi
- 21.50 - Pokaz konkursowy firmy Minergis z Czech

Niedziela:

- 21.40 - Pokaz konkursowy firmy Privatex ze Słowacji
- 21.50 - Ogłoszenie wyników festiwalu i rozdanie nagród dla uczestników
- 21.55 - Finałowy pokaz fajerwerków firmy Surex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze strasznie nierówny podział. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że niedziela będzie bardziej interesująca. Pozwolę sobie na mały hazard i obstawię, że kolejność na podium będzie odwrotna niż kolejność strzelania. Ciekawe czy tak będzie w praktyce... Po raz kolejny podkreślę, że mam nadzieję na ładną pogodę, niestety prognozy, przynajmniej na niedzielę, zaczynają być niepokojące...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak sytuacja się szybko zmienia, ja mam nadzieję, że te fronty przejdą do piątku wieczorem i weekend będzie ładny. Może być chłodno byle nie padało i za mocno nie wiało w kierunku publiki... no i najważniejsze, żeby Białorusinów przez granicę przepuścili... bo stuff to i tak pewnie będą mięli z Jorge a rurki od Surka więc najważniejsze, żeby ekipa dotarła.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piromaniacy, to już jutro :D

Obstawiam taki wynik:
1. Privatex-Pyro
2. Odo Tk Servis
3. Minergis

Ciekawe czy się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piromaniacy, to już jutro :D

Obstawiam taki wynik:
1. Privatex-Pyro
2. Odo Tk Servis
3. Minergis

Ciekawe czy się sprawdzi.


Ja obstawiam identycznie :rolleyes:

co do pogody to:

http://new.meteo.pl/um/metco/mgram_pict.php?ntype=0u&fdate=2010061800&row=472&col=227&lang=pl

Nie jestem zbytnio zachwycony. Ehh

Lecz www.saakeskus.fi nie przewiduje deszczu w oba dni. I Bardziej tym portalem bym się sugerował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podtrzymuję kolejność podaną wyżej. Obstawiam, że firmy zajmą miejsca w odwrotnym porządku niż będę strzelały czyli:

1. Privatex-Pyro
2. Minergis
3. TK Servis

Mam nadzieję, że pokazy będą stały na wyższym poziomie niż rok temu, i że Czesi i Słowacy przywiozą swój stuff bo TK Servis to racze na 100% będzie miał Surex + Jorge i nic ponad to...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden ważny powód, dla którego uważam, że TK nie przyjedzie ze stuffem, a mianowicie porąbanych ruskich/białoruskich celników. Każdy chyba pamięta jak "Stasiek z Krk" strzelał (z dość mizernym skutkiem) zamiast Khana w Ustce, bo ich ze stuffem przez granicę nie przepuścili. Pamiętam tłumaczenia wtedy, że taki sprzęt to dla talibów na pewno wiozą (festiwal był wtedy po zamachach w Madrycie). Myślę więc, że goście z TK raczej nie będą ryzykowali i cały stuff łącznie z rurkami wezmą od Surka a sami przyjadą/przyjechali do Polski pociągiem. Na dobrą sprawę strzelają, tak jak Surex, z FireMastera więc nic nie muszą przywozić do Polski poza skryptem do wgrania i rozpiską materiału.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to Minergis również strzela z Jorge, Vulcana i Shoguna. Co śmieszniejsze Shogun i tak produkuje dla Jorge, więc wielkiej różnorodności materiału na festiwalu bym się nie spodziewał.

Mam też wielką nadzieję zobaczyć jakiś zaskakujący scenariusz Surexa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżać o 3. nad ranem to trzeba mieć nas..e w głowie xd ja to lajtowo ok 19 wsiądę w srebrną strzałę i przed 21. powinienem być na miejscu, no chyba, że mi odwali i pojadę koło 18..., ale najbardziej wkurza mnie czekanie więc sam jeszcze nie wiem. Mpi Ty to chyba niewiele skorzystasz z pokazów, chyba, że w dzień odeśpisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyjeżdżać o 3. nad ranem to trzeba mieć nas..e w głowie xd ja to lajtowo ok 19 wsiądę w srebrną strzałę i przed 21. powinienem być na miejscu, no chyba, że mi odwali i pojadę koło 18..., ale najbardziej wkurza mnie czekanie więc sam jeszcze nie wiem. Mpi Ty to chyba niewiele skorzystasz z pokazów, chyba, że w dzień odeśpisz...


nie martw się ja botem jestem :lol: Jedyny bezpośredni pociąg jest o 4 rano, więc nie mam za wiele do wyboru :rolleyes:

Jak jechałem do Szczecina miałem tak samo, w noclegu 1 godz. się zdrzemnąłem i byłem pełen sił B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy dzień Władców za nami. Podtrzymuję moje typowanie tzn. kolejność odwrotna do kolejności strzelania. TK Servis zdeklasował Minergisa (najpierw strzelali Czesi, zmiana w ostatniej chwili). Czesi oparli swój pokaz na materiale od Jorge, a Białorusini na Surexe. Ci drudzy użyli zdecydowanie więcej ss i jednorzędówek oraz strzelili finał godny większego festiwalu, chociaż był on bardzo podobny do tego co obserwuje się w pokazach Surka. Niestety nie mogłem ocenić zgrania pokazu z muzyką bo nagłośnienie było fatalne, co znacznie pogarszało odbiór. Mpiego i vela nie szło przegapić już z 300 m widać było ich 6 statywów :D Szkoda tylko, że na ich filmikach nie został utrwalony podkład. Dzisiaj wieczorem jeszcze pokaz konkursowy Privatexa i finał Surexa. Privatex przywiózł rurki 8" więc powinno być ciekawie.
Podsumowując na gorąco pierwszy dzień, warto było przyjechać choćby dla finału strzelonego przez TK, Minergis natomiast rozczarował i ich pokaz był na poziomie ty, które mogę oglądać w Krk na dniach dzielnic...

Edit#
I Władcy ognia za nami. Drugiego dnia mimo fatalnej pogody na same pokazy natura okazała się łaskawa. Pokaz Słowaków i finał Surexa zapierały dech w piersiach. Privatex miał małego pecha w pierwszej części pokazu bo efekty częściowo zasłoniła nisko przemieszczająca się chmura. Na szczęście nie wpadłem na "genialny" pomysł oglądania pokazów z tego samego miejsca co mpi i udało mi się wszystko zobaczyć i słyszeć muzykę. Bardzo żałuję, że w sobotę stałem koło vela i mpiego bo wszystko było widać, ale muzyki nie było słychać, wystarczyło stanąć 60 m dalej (tak zrobiłem w niedzielę) i wszystko było OK. Przy okazji "gratuluję" pomysłu filmowania z wieży lotniska, bo nie trudno było się domyślić, że tam dym będzie szczególnie uciążliwy, a i pokaz filmowany z boku to nie to samo. Ludzi było na tyle mało, że spokojnie wszystko można było nagrywać z dołu...

Oficjalna klasyfikacja:

1.TK Servis
2.Privatex
3. Minergis

Zgadzam się w 100% z powyższą klasyfikacją. Białorusini zasłużyli zdecydowanie na zwycięstwo. Nie dość, że użyli najwięcej materiału to i zadbali o sekwencje ss i min.

Pierwsze filmy:

(OTK HD segment finałowy)
http://www.youtube.com/watch?v=pk11juqpEBo (OTK prawie cały bez wstępu LQ)
http://www.youtube.com/watch?v=FbSO8rpjLN0&feature=related (Minergis bez początku ok 3/4 pokazu LQ)

fps

PS Post będzie edytowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczysz nasze filmy to się zdziwisz :) Pokazy z wieży lotniska były znacznie lepiej widoczne ( nie trzeba było zadzierać głowy do góry ), podkład był słyszalny w 100 %, a materiał ustawiony w idealnym miejscu w stosunku do wieży ( nie wiem o co Ci chodzi z tym filmowaniem z boku - wszystko było w idealnej linii do wieży ). Jak zgram trochę materiału to szerzej opiszę festiwal, tymczasem powiem że Privatex szykuje się na nową najlepszą firmę europejską!

EDIT: Po byciu na 3 i pół festiwalach z pozycji zwykłego widza i dwóch pokazach konkursowych z wieży mogę powiedzieć że wieża jest 100 x lepszym miejscem. Mpiwowski potwierdzi to samo, będąc doświadczonym jeszcze jednym festiwalem oglądanym ze stanowiska wyższego niż ziemia. Podkłady muzyczne do filmów się dogra, co to za problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel stojąc przy ciężarówkach Bielmaru też nie trzeba było patrzeć w górę. Co do filmów wierzę, że wyszły świetnie z resztą zgodnie z tym co mówiłem w B-B mam nadzieję, że się dogadamy co do płytek z oryginalnymi plikami. Jeśli chodzi o Privatexa to ich pokaz miał jeden spory mankament, a mianowicie spore dziury, no cóż ale zważywszy na ilość sekwencji SS, min i jednorzędówek można to wybaczyć, 3" rzymiaki w efekcie kamuro też były świetne. A najpiękniejsze były bombki red peony w siver wave ring (chyba tak można opisać ten efekt) nie wiem czy nie przesadzę, ale z mojej perspektywy wyglądały na 8"... A jeszcze jedno te 2 opóźnione baterie w finale nie były chyba planowane...
W sumie i tak bardziej podobał mi się pokaz Białorusinów, zwłaszcza segment finałowy, który przyćmił wszystkie pokazy na festiwalu łącznie z tym strzelonym przez Surexa.
A co do oglądania pokazów z "góry" akurat też mam doświadczenie i nie tyle wysokość, co odległość od stanowisk jest ważna.

Edit# Macie oryginalne podkłady do pokazów? Bo jak tak to super by było zmiksować to z filmami z soboty, tylko tak, żeby nie zagłuszyć całkowicie oryginalnej ścieżki, tak, żeby eksplozje było słychać
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...