Skocz do zawartości
  • 0

Czym napełniać zapalniczki żarowe


kameleon

Pytanie

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja dałem do napełnienia w "takim specjalnym punkcie" i napełniał zwykłym gazem, a właściwie taką buteleczką podobną do dezodorantu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze napisze coś: nie wiem czy to jest jakiś lepszy gaz czy co ale Zippo też ma do tych swoich z serii Blu gazik. Może specjalny jakiś do żarowych nie wem. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma czegoś takiego jak gaz spalający się na zielono.
Zielony czy inny kolor nadaje mały kamyczek odpowiedniego pierwiastka przyczepiony nad palnikiem zapalniczki. Tak samo jak barwione są gwiazdki do fajerwerków.

Jak kupowałem zapalniczkę 3 palnikową na http://www.safetrade.pl/ to polecali mi tam ich specjalny gaz Jet Fuel za 20zł do zapalniczek typu Jet.

Tyle, że każde zdjęcie puszki z gazem przedstawiało jej tylną stronę z instrukcjami i ostrzeżeniami. Żeby nie było widać jego prawdziwej nazwy i żebyś nie skapnął się, że to dokładnie taki sam gaz jaki masz w kiosku za rogiem za 7,80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tylko gazem można napełnić a co chcesz zapalniczkę na gaz np paliwem napełnić ???? :mrgreen:
Chociarz wole nową zapalniczkę kupić jak się bawić w napełnianie :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Ghost

Jak widzę wasze zapalniczki działają a ja kupiłem już czwartą zapalniczkę żarową działała puki się gaz nie skończył a potem ............jak ją napełniłem nie paliła się kupiłem nowy gaz w innym miejscu i też nic słychać że ulatnia się gaz bo syczy jak próbuję odpalić i nić i tak każda z czterech. Powiedzcie co może być przyczyną tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak widzę wasze zapalniczki działają a ja kupiłem już czwartą zapalniczkę żarową działała puki się gaz nie skończył a potem ............jak ją napełniłem nie paliła się kupiłem nowy gaz w innym miejscu i też nic słychać że ulatnia się gaz bo syczy jak próbuję odpalić i nić i tak każda z czterech. Powiedzcie co może być przyczyną tego zjawiska.

Zapalniczka żarowa ... kurde ale nie za 2 czy 3zł żarowe są o wiele droższe a jak kupisz szajs to tak jest trudno. Najlepiej by było dołożyć trochę więcej i kupić porządniejszą w której gaz się kończy po dłuższym czasie ale i możesz ją napełnić i działa znowu. Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość TajemniczyGość

nie, nie te drogie zapalniczki, o których mówicie to zapalniczki Jet inaczej " odrzutowe " a takie za 2,3 zł to żarowe, żarowe posiadają ten drucik do góry i dzięki niemu płomień jest silniejszy oraz ma np zielony kolor a odrzutowe nie mają wogule tego drucika bo by się odrazu stopił i takie zapalniczki mają nawet do 1300 stopni temperatury i nie które topią metal można kupić od 40zl albo taniej. I odrzutowe trzeba napełniać czystym butanem, na butelce od gazu do takich zapalniczek musi być napis Jet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Up.

Bzdury, mam już parę zapalniczek Jet, najstarsza ma jakieś 3 lata, napełniam je zwykłym gazem z kiosku (najtańszym) i nigdy nie było z nimi problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam, też mam kilka zapalniczek Jet (z tego samego źródła co luxor) , daje zwykły gaz z kiosku lub targu i jest git.
A jak macie problemy to kupcie sobie Zippo :) (mnie jeszcze nigdy nie zawiodła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość TajemniczyGość

a to ciekawe, bo czytałem, że trzeba czystym butanem, bo w innym wypadku może dojść do zapchania dysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość TajemniczyGość

A to dzięki za info. bo myślałem, że trzeba tego drogiego gazu używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość MICHALORIP

 

:fireworks: ja mam zapalniczke żarową za 4 zł kupiłem w mrówce a napełniam ją zwykłym gazem do zapalniczek z kiosku a właśnie ta zapalniczka służy mi już dobre dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mają w ogóle otwór do napełniania? Spotkałem się już z jednorazówkami. W ogóle taka prawda, że część tanich zapalniczek po prostu jest zrobiona byle była i większość kupuje kolejne zamiast bawić się w napełnianie. Jeśli wszystko wydaje się OK, to spróbuj inną końcówką i patrz czy nie "ładujesz" pod kątem, krzywo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...