Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Problem z czasami odpalania....


markosz

Pytanie

Wiec tak jak w temacie mam mały problemik....Planuje zrobić pokaz fajerwerków i jak tak patrzyłem czasy strzelania poszczególnych wyrzutni to nieraz strasznie mocno się różnią i nie wiem co z tym zrobić aby nie było przerw lub nie zaczęły dużo za wcześniej strzelać....

Podam czasy jakie udało mi sie wynaleźć są to czasy z YT, strony producenta i samych już opakowań jednak nie wszystkie wyrzutnie maja napisane czasy....

SHOW OF FIREWORKS - JW408................29-30...........30..............38
BIG BANG MARS - JW07 x2.....................23-25............35..............25
BIG BANG PLUTON - JW05 x2..................37-38............32..............32
EXCLUSIVE COLLECTION - JW2000..........20.................25..............25
CUDAK BATTERY - JW25 x3....................20-26.............40...............40
TXB593 Brocade crown with blue stars.....24..................29
P7550 HAWANA ....................................22
P7620 GREEN BLAST..............................25
RED METEOR - SM9882 x2......................13-14..............15................15
TXB498 The Magic Key...........................16-19
TXB611 - STARS RAIN............................16
JW4055 Mont Everest..............................12..................15
P7084 Black Mack...................................13
SM9858 Guliwer.....................................29..................25
SM9880 Babel.........................................17..................15
JW39NEW x2...........................................22..................27
JW90......................................................12-14.............................25
txb474.....................................................55


Jak widac niektóre różnią się dość mocni i właśnie tu mam problem, możne ktoś ma gdzieś jakieś czasy które są wiarygodne lubi wie co poradzić w takim przypadku??

Mam tez prośbę odnośnie czasów CONCEPTA bo nie mogę nigdzie znaleźć....

Kolejne pytanie dotyczy podwójnych lontów przy niektórych wyrzutniach gdzieś czytałem, ze jeden służy właśnie do łączenia wyrzutni czy to prawda?? Do którego się "podpinać" w przypadku robienia pokazu??

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo już mało czasu zostało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

OK, zgodnie z prośbą postaram się to wytłumaczyć.



A więc przypuśćmy że wyrzutnia A ma czas strzelania 10 sek wyrzutnia B 16 sek a wyrzutnia C 6 sek. No więc odpalamy nasz główny lont łączący nasz pokaz i dochodzi do momentu w którym się łączy z lontem wyrzutni. Załóżmy że opóźnienie lontu wyrzutni wynosi 4 sek to nasz główny lont spali się w te 4 sekundy (oczywiście zakładamy że A strzela 10sek-2=8cm lontu głównego pomiędzy A i B) Wydawało by się że odpali się za szybko wyrzutnia B jednak ona ma też swoje opóźnienie wynoszące 4 sek. Dalej jedziemy do wyrzutni C. Wiemy że B powinna strzelać 16 sek czyli dajemy 14 cm lontu i znowu lont opóźniający pokryje się z lontem głównym.

Zakładamy że wszystkie wyrzutnie mają takie samo opóźnienie (dlatego nie potrzebny jest nam jego czas) niestety jest to czynnik na którego nie mamy wpływu dlatego zawsze daje się trochę mniej lontu niż strzela wyrzutnia.

Tutaj masz rysunek KLIK

Zastanów się nad tym dobrze to sam to wymyślisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...