Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

odpalanie


ponczo12496

Pytanie

Witam dzisiaj oglądałem filmiki z konkursu o bezpiecznym odpalaniu fajerwerków i dowiedziałem się że z wyrzutni trzeba zdejmować papier nigdy tego nie robiłem o co z tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na części wyrzutni która wystrzeliwuje pociski jest papier ochronny zazwyczaj z logiem firmy, a na papierze dodatkowo folia, którą można zdjąć. Co prawda nie jest to konieczne ze względu na siłę wystrzeliwanego pocisku - ogień i siła wyrzutu po prostu to rozerwą. Wielu ludzi na to nie zwraca uwagi i odpalają tak jak jest, więc raczej nic się nie stanie nawet jeśli zostanie ten papier i folia ochronna. Służy ona do ochrony przed zamoknięciem więc jest korzystna. Jeśli się czegoś obawiasz - zedrzyj ją. Było już wiele tematów o tym co pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Folię raczej zawsze należy zdjąć. Papier nie koniecznie. Na moim filmie zdjąłem i folię i papier po to, żeby sprawdzić stan moździerzy. Bywa, że w transporcie lub nieodpowiednich warunkach przechowywania moździerze są w jakiś sposób deformowane, co z kolei może zakończyć się utknięciem pocisku i rozerwaniem wyrzutni. To oczywiście ekstremalne przypadki, niemniej ja zawsze sprawdzam. Może dlatego, że u mnie zazwyczaj kilka wyrzutni stoi obok siebie i jakby jedna wybuchła to niezły sajgon by był :smile:

Oczywiście wyrzutni z zerwanym papierem nie należy przechowywać, chyba że zabezpieczy się ją od góry czymś innym, np. folią aluminiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...