Skocz do zawartości
  • 0

Koncepcja karabinku z FP3 new


Mati88

Pytanie

Mam zamiar zrobić karabinek z 10 FP3 new.Mam do tego 5 metrów lontu 1cm/s + 5 metrów lontu 10 cm/s.
Nie mam kompletnie pojęcia, jak to połączyć, więc liczę na Wasze koncepcje, uwagi.
Z góry dzięki za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm sam nie wiem czy nie sprawdziłoby się właśnie coś takiego, żeby z 2 stron dać FP3N i łączyć je ściągaczami. Czyli po 5 z każdej strony. Widzisz to mniej więcej czy nie bardzo ? :D

Ale poczekaj na reszte pomysłów, bo ja wymyśliłem to gdybym sam miał robić, a czy to dobry pomysł szczerze mówiąc, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak już to połączyć je lontem 10cm/s. Muszą być raczej w określonej odległości od siebie poszczególne petardy, gdyż są zbyt mocne aby je blisko siebie lokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm no nie wiem czy 5cm to nie bedzie za mało. Te petardy mają ogromną moc. Mogą nawet w odstępie 5cm się rozwalić jak jedna wybuchnie. Ja kiedyś robiłem "karabinek" na inny sposób, ale z Super Petard maxema (P1000). Brałem po 6-7 sztuk i ułożyłem słoneczko (lontami od środka oczywiście xD). Na srodku dałem kilka główek od zapałek i zapaliłem po czym delikatnie je "rozkopałem" tak żeby były od siebie w bezpiecznej odległości. Efekt powalający. Jak jakiś napalm xD. spróbuje to samo z FP3new, bo moim zdaniem karabinek to zbyt ryzykowna sprawa ;). Szkoda stracić tak dobrych petard i lontu, ale wiadomo ... bez ryzyka nic nie zdziałamy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja by dał sobie spokój bo bądź co bądź po co kusić losu a chyba nie chcesz mieć łapek uje... przy du.. hmm przemyśl czy to jest dobra sprawa coś takiego zrobić petardy się różnie..


"Hmm no nie wiem czy 5cm to nie będzie za mało" hehe a krachy też mają lont więc oprócz tych załóżmy 0,5s + z 2s , 3s swojego lontu :) a i fontanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki za Wasze propozycje.Spróbuje jednak chyba po prostu zrobić ścieżkę z prochu i położyć w pewnych odległościach FP3 ... Chyba najprościej.
Saek dobry pomysł, ale musiał bym zrobić naprawdę duże odległości, a co za tym idzie - 10 petard na pewno by mi nie weszło na 5 m ...

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ja by dał sobie spokój bo bądź co bądź po co kusić losu a chyba nie chcesz mieć łapek uje... przy du.. hmm przemyśl czy to jest dobra sprawa coś takiego zrobić petardy się różnie..



:lol::lol: HAHA, to są petardy NWP a nie granat wojskowy czy samoróbka. Poza tym jak połączy się je lontem to właśnie tylko zyska czas na ucieczkę chyba, nie??

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie lontu 10cm/sek i przyczepieni ich w odległości 5 cm. Wtedy powiesiłbyś to na drzewie i odpalił na dole wtedy odpalone petardy by spadały i nie było by problemu że się uszkodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pirotechika, nawet nie wiesz jakim testom są poddawane wszystkie petardy żeby zdobyć atest i wejść do masowej produkcji! To jest produkt NWP więc spełnia wszystkie nawet najgłupsze kryteria bezpieczeństwa i można być pewnym że opóźnienie wynosi minimum 3 sek.

Firawerkoman, podczas łączenia lontu petardy z lontem szybkim lont petardy przyjmuje szybkość lontu 10 cm/sek. Więc jeśli lont petardy stykałby się całą powierzchnią do lontu szybkiego to karabinek zacząłby wybuchać natychmiastowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to jak tak to dałby opóźnienie z lontu głównego i i po sprawie- na początku możesz dać 5cm lontu 1cm/sek a ten ma odpalić tego 10cm/sek i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok ok "rubta co chce ta" pff nie moje łapki cóż wszystko wyjdzie w praniu życzę udanego testu czekamy na filmik
Ps veli od razu cięta riposta ;) to samo firawerkoman eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodaje filmik o jaki karabinek mi chodziło ;). Coprawda na filmiku mój kolega używa siarkowców, ale wiadomo o co chodzi z "rozkopaniem". Zapobiega to niszczeniu się petard, jedna o drugą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...