Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Rakiety dalekiego zasięgu


Lenio

Pytanie

Parę lat temu trafiłem na takie rakiety, które leciały straaasznie wysoko i baaardzo długo. Leciały chyba z 15 sekund (większość rakiet wybucha po 3-4sek. lotu). Przy tym miałem wrażenie że dolatują do 30-go piętra (przeciętne rakiety lecą do 12-15go piętra). Wybuchały dopiero przy "spadaniu", jak traciły swoją moc napędową. Ktoś mi przypomni co to były za rakiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hehe Michał dobre :grin: . Jeszcze takich rakiet co lecą 15 sekund (połowa czasu trwania większości wyrzutni) to nie widziałem. Big Day np. 5 sekund leci, a jest to jedna z większych rakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hehe Michał dobre :grin: . Jeszcze takich rakiet co lecą 15 sekund (połowa czasu trwania większości wyrzutni) to nie widziałem. Big Day np. 5 sekund leci, a jest to jedna z większych rakiet.

Nie no, może przesadzam z tym czasem, ale te "wyolbrzymianie" ma na celu podkreślenie tego, o co mi chodzi. Z tego co pamiętam, to te rakiety były średniej wielkości (takiej jak voodoo) i na pewno nie miałem słynnych z wysokich lotów Fireballi XL5 (o wiele za duże).
A tak na marginesie to Mateusz jestem :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może Ci chodzi o te rakiety? http://speed-fajerwerki.pl/index.php?c=rakiety&id=288
kupiłem 1 sztukę za 12 zł leciała baaaaaaadzo długo, ale efekt był taki jak rakiety po 10zł i nawet huku nie było :/
Rakiety z hestii też bardzo wysoko lecą... popatrz na ich wyglądy może coś Ci się przypomni :P

Nie, to nie były te, a z jakiej firmy są te rakiety pluton? Masz może linka do filmiku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, ja zawsze kupuję w supermarketach albo na bazarku, także na pewno to nie były rakiety "bez zezwolenia". Teraz mi się przypomniało, że wtedy jak trafiłem na te rakiety, miałem m.in. Zestaw fajerwerków "SPACE EXPLORER" z Lidla za 22.90zł. i się zastanawiam, czy to nie były czasem te największe rakiety z tego zestawu. :?:

[ Dodano: 2009-12-11, 20:20 ]
Sorry że tak "post pod postem", ale "Co z tymi rakietami, udzieli mi ktoś jakiś informacji? Bo jak na razie, to jak nie wiedziałem - tak dalej nie wiem, a by mi zależało na tych rakietach. A jak nie jesteście w stanie określić dokładnie, co to były za rakiety, to polećcie mi coś innego podobnego". :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...