Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Aparat cyfrowy .


LandsberG

Pytanie

Moi rodzice kupili dzisiaj nowy aparat cyfrowy , bo stary sprzed 2 lat się zepsuł . Mówili , że pan w sklepie najbardziej polecał aparat Panasonic dmc-fx10 który Podobno ma 10.1 mPx . Problem jest w tym , że na pudełku i wszystkich innych rzeczach jest napisane jak wół że 6.0 Mpx . Tyle mpx to mój ma aparat sprzed 3 lat . Zadzwoniłem do pana ze sklepu , a ten coś gadał , że aparaty które mają po 10 mpx tak naprawdę są gorsze od tego mojego 6 mpx . I mam pytanie . Czy oni mieli zamiar zrobić mnie w bambuko , czy naprawde ten aparat jest lepszy od innych które mają więcej mpx ? Aparat był kupowany za 500 zł w sklepie PARTNER AGD RTV


Panasonic dmc-fx10 :
RVQN_5929012122008.jpg

Mój stary aparat olympus fe-140 :
olympus_fe-140_1.jpg




Stary nagrywał flimy 15 fps bez dźwięku w rozdzielczości 160x .... , a ten 30 fsp z dźwiękiem w nawet 640x480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a ty tylko na megapiksele. przeciez to nie jest najwazniejsze. to tylko rozdzielczosc i wieksza to co najwyzej do druku A3 sie przydaje. uwazasz ze powiedzmy 3000x2000 to dla ciebie mało? jeeezu, to tak jak dzieci podniecajace sie (nie mowie o Tobie) aparatem w telefonie 5Mpx. i na chuy im to jak nawet najgorsza cyfrówka chociazby miala 2mpx to i tak zrobi lepsze zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo pan w sklepie dla moich rodziców mówił , że ten aparat ma super obiektyw i na pewno jest lepszy od jakichś niefirmowych 10 pikselówek . Zaraz się przekonacie czy dobry . Robię fi,mik fajerwerków . Będą też pewnie filmiki krachmenów , fp3 itp skoro mam nowy aparat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo pan w sklepie nie ma pojęcia i chce wypchać nagromadzony towar ;)

Kup Canona A720 i bedziesz zadowolony a nie pchaj się w firmy, które mają lipne obiektywy...a duża ilosć mpx nie oddaje tego, ze aparat jest dobry tylko liczą sie soczewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakość filmiku nawet ujdzie. Nie jest jakaś superale może być. Przy wyborze aparatu nie zwraca się uwagi tylko na mpx. Ważna jest rozdzielczość, obiektyw, możliwości softu aparatu itd. Przed kupnem najlepiej poczytać jakieś rankingi i testy aparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doklandie potwierdzam slowa kolegow nie tylko ilosc mpx sie liczy!!! Bo chyba nnie bedziesz robil odbitek wielkosci plakatow(jesli wogole jakies zrobisz)
Śmiać mi się chce jak ktoś mowi ze ma super aparat z milonem mpx a w rzeczywistosci robi zdjecia ze plakac sie chce.... Liczy sie szkielko i wielkosc matrycy a nie jakies mpx na które ludzie w szczegolnosci zwracaja uwage zamiast patrzyc na inne wazniejsze rzeczy...

Poza tym jesli chciales robic dobre filmiki to trzeba bylo kupic kamere a nie aparat bo chyba nie do tego on jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aparat jest przystępny w tej cenie. Grunt to umieć go wykorzystać, bo to jest szuka fotografowania, a nie aparat co ma 2o mln pixli i 1oo x zoom cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf....

A Leica nie robi az tak strasznie zlych szkielek wiec nie ma co plakac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś porównałem swój stary canon powershot a520 z nowym aparatem kolegi. Kolega się chwalił że 8mpx i w ogóle. Miał on jakiegoś samsunga co miał 3 tryby w aparacie: auto, manual i wideo. Zdjęcia robił tragiczne. Mój pięcioletni aparat robi o wiele lepsze zdjęcia i ma pełno funkcji. Kumpel za tego samsunga dał 300zł a mój używany teraz na allegro chodzi za ok. 200. Przed kupnem aparatu trzeba sprawdzić różne oferty a nie kierować się megapixelami. Z mojego doświadczenia to najlepsze kompakty robi canon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...