Skocz do zawartości

Ustceki Festiwal Sztucznych Ogni 2010 - NOWA FORMUŁA


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, myślałem że na tak małym rynku i tej ilości pokazów nikt oprócz Hestii Baltic nie utrzyma dobrego poziomu pokazów. A jednak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja poziom Blikasa nazwałbym nawet fenomenem na skale lokalną. Chciałbym zobaczyć w jednym miejscu pokaz Blikasa, Privatexa i Miranovca, to by była dopiero uczta dla oka. Mistrzowie FireOne, kontra mistrzowie FireMastera, kontra mistrzowie PyroDigIta... eh ale się rozmarzyłem...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem oto takie odpowiedzi na mojego meila którego wysłałem do UM Ustka:

Szanowny Panie,

W imieniu Burmistrza Ustki Jana Olecha uprzejmie informuję, że firma mająca
organizować tegoroczny Festiwal ogłosiła upadłość. W związku z tym
organizacją Festiwalu zajął się Urząd Miasta. Festiwal odbędzie się 2 i 3
lipca 2010 i, jak było to wcześniej planowane, wystąpią cztery firmy:
NakajaArt, Goldenregen, Blikas i GromZbig.

Jacek Cegła
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ustka



Witam serdecznie,

Festwal oczywiście się odbędzie i od wczoraj głównym organizatorem jest
Urząd Miasta Ustka Wydział Promocji wraz ze sponsorami i
współorganizatorami.
Festiwal natomiast zostanie skrócony o jeden dzień i odbędzie się w dniach
2 -3 lipca.
Bez zmian zostaje ilość strzelających firm pirotechnicznych. Wystąpią trzy
firmy polskie i jedna zagraniczna.
W razie innych pytań jestem do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam
Adela Górajek
Wydział Promocji
Urząd Miasta Ustka
tel. 059 815 43 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie dam rady być w tym roku w Ustce. Żałuję najbardziej Blikasa, bo będzie to ich debiut w Pl. Myślę, że strzelą podobnie jak Privatex w BB, tyle że pod inny podkład. Goldregena zobaczę jeszcze w Ełku, a Nakaję już jakoś przeboleję.

Chciałbym też zauważyć pewien fakt, który bardzo korzystnie wpłynie na widowiskowość pokazu Groma. NIE BĘDZIE BUDKI SUFLERA = NIE BĘDZIE POKAZU POD ICH MUZYKĘ ( mam nadzieję ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chciałbym też zauważyć pewien fakt, który bardzo korzystnie wpłynie na widowiskowość pokazu Groma. NIE BĘDZIE BUDKI SUFLERA = NIE BĘDZIE POKAZU POD ICH MUZYKĘ ( mam nadzieję ) :D


Wstrzymał bym się z tą wypowiedzią, hehe do samego pokazu. Mnie się wydaje, że strzelą ten 5min, pod Budkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki:

1. Blikas
2. Goldregen
3. Nakaja

PS: Wrzucę niebawem film jak wręczali statuetki i werdykt głosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się być w Ustce na Festiwalu. Blikas zmiażdżył konkurencję! Zawiódł mnie trochę Grom Zbig, jako pokaz mistrzów nie zachwycili. Generalnie pozytywnie i za rok pewnie też się wybiorę a będzie to jubileuszowa 10 edycja więc może być ciekawie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentować pokazów na razie nie będę, poczekam na dobre filmy. Moje przewidywania potwierdziły się w 100% Po pierwsze, jakość festiwalu spadała znacząco w tym roku. Spokojnie można powiedzieć, że pokazy na Władcach Ognia miały podobną jakość (tyle, że pogoda utrudniała ich podziwianie w pełnej krasie). Po drugie klasyfikacja "zgodnie z planem". Blikas na prawdę zasłużył na zwycięstwo. Nakaja póki nie poprawi się pod względem stosowania sekwencerów niestety nie ma szans na zwycięstwa. Jakoś materiału to jedno, ale jakość widowiska jako całości to już zupełnie inna bajka.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również najbardziej podobał się pokaz firmy Blikas ale również fajny był jak dla mnie pokaz Grom Zbig :) szczególnie ostatnie sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam :)
Wkońcu spełniło się moje marzenie, które planowałem od kilku lat :) Namówiłem rodziców na wyjazd do Ustki ;) W skrócie ocenie firmy, które brały udział w tym festiwalu.

Nakaja Art
-Firma ma już za sobą sporo świetnych realizacji pokazów, jednak z przykrosią muszę powiedzieć, że nie dorośli jeszcze do udziału w festiwalach sztucznych ogni.Pokaz, który zaprezentowali w ustce nadawał się na jakieś duże wianki, ale nie na festiwal.W pokazie zabrakło tak zwanego "wooow" ze strony publiczności, co bylo w każdym pozostałym pokazie.Miejmy nadzieje, że firma w przyszłych latach pokaże nam naprawdę świetne show pirotechniczne na jakimś festiwalu.

Goldregen
-Widowisko firmy Goldregen było na wiele wyższym poziomie niż ich poprzedników,jednak spodziewałem się trochę lepszego pokazu.Wielkim plusem jest to, że firma używała single shotów na całej długosci molo pod bardzo niskim kątem.Kolejnym atutem są miny wodne, gdy zostały odpalone słychać było to klasyczne "woow" ze strony publiczności czego zabrakło w pokazie nakaji.Firma jak najbardziej zasłużyła na 2 miejsce.

Blikas
-Co tu dużo mówić :) Najlepszy pokaz jaki w życiu widziałem.Firma już w pierwszych sekundach przesądziła losy polskich firm.Ostatnie sekundy były tak intensywane że nie nadążyłem wybierać kierunku do robienia zdjęć, bomby strzelały jak karabin maszynowy.W tym pokazie niestety nie było słychać "woow" ponieważ bomby na to nie pozwalały :>
Nie zapomne miny jednego usera forum( nie powiem kto to, żeby się nie obraził :) ) Stał jak wmurowany i obserwował z zachwytem pokaz tak jak cała reszta widzów.Podsumowując życzę Litwie dalszych sukcesów a publiczności oglądających ich widowiska niezapomnianych wrażeń.

Grom Zbig
-Po raz kolejny firma Grom Zbig z Częstochowy pokazała klasę.Scenariusz był podobny do tego zeszłorocznego, jednak nadal zrobił furrorę wśród publiczności.Szczególną cechą tego pokazu było to, że firma użyła bomb 8" co jest żadko spotykane w polsce, jednak prawdopodobnie 1 sztuka nie odpaliła ale nie są to pewne info.Mam nadzieje, że firma wkońcu dostanie jakąś propozycje uczestnistwa w festiwalu zagranicznym, i jetem pewniem, że zajęła by miejsce na podium.

Moje zdjęcia z pokazów :
Część pierwsza - przygotowania do pokazów
http://img16.imageshack.us/g/img8411q.jpg/

Pozostałe zdjęcia wkrótce :)
pozdrawiam Kamil Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...